Jump to content

Tarih Sınavına Nasıl Çalışılır?

Taytanix
 Share

Recommended Posts

[b][font="Georgia"]evet arkadaşlar perşembe günü tarih sınavım var çalışmak istiyorum çıkacak konuların notlarıda var okuyorum ama bir şey anlamaıyorum ilk sınava çok çalışmıştım ama ezberlediğim herşey bir birine karıştı [color="#FF0000"]12[/color] aldım.tarihte fazla başarılı değilim.sınav çoktan seçmeli ve bilginin yanında yorum gerektiren sorular.şimdi bazı arkadaşlar diyecekki kalkta pcnin başından çalış diyecekler ama defalarca çalışıyorum anlamıyorum ilk sınav klasikti ve düşük aldım.içime bir korku oturdu ve yine düşük alırsam diye düşünüyorum.kesinlikle geçmem lazım.hocayla konuştum ve 60 üzeri alırsam geçireceğini söyledi.yaprak test falan çözüyorum yorumla ilgili oldugu için bazılarını çözüyorum aradan ama bilgi gerektiren soruları çözemiyorum.sizce tarik test sınavına nasıl çalışmalıyım?[/font][/b]

bol test çözerek çalış...test ise benzer sorular gelir....sende alıştın mı yaparsın ....tabi konu eksiin yoksa...konu eksiğin varsa onları yayarak çalış...hepsini bir günde çalıştınmı kafa 1 milyon olur...bu sadece test sınavı için bir öneri...

Edited by byvistakazim

Lisede mi okuyosun kaçıncı sınıf?
Kendini kasma son gece al kitabı çıkacak yerleri şöyle bi oku ama çok fazla okuma bir kere gece oku bir kere de sabah kalkınca gözden geçir gir sınava çık bak keyfine :)
(Bu arada bu dediklerimi yaptım ve Tarih 91 :) )

Edited by Scarecrow

[color="#006400"][b]Benim zamanımdada Lisedeyken arkadaşlarım kopya yazar harıl harıl çalışır 70 in üstünü alamazlardı ben gördüğümüz tüm konuları iki kere baştan aşağı sadece okur giderdim 85 den aşağı almadım

sana tavsiyem ilk önce zihnini boşalt rahatla sonra sakin kafayla bi kere oku ve ilişki kur okuduklarınla

misal: atıyorum 4.haçlı seferi anadoluya bizans devletlerinin birleşmesiyle seferler başlatıldı orduların birleşmesi ve anadoluya doğru hareket ettiklerini düşün bununla ilgili bi soru çıktığında

gene hayal et emin ol aklına gelicek

bu tekniğe mega hafıza tekniklerinde çivileme tekniği deniyor...[/b][/color]

[b][font="Georgia"]arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.
ilk sınav olsa rahat olurdum ama 2ci sınav olması ve ilk sınavın düşük olması korkutuyor beni.
[/font][/b]

[quote name='mustafa_2171' date='24 May 2011 - 19:50 ' timestamp='1306266630' post='1017270']
ben daha 8. sınıftayım ama abim var lise 3'te onun tarih ve dil anlatım sorularını çözebiliyorum :D
[/quote]

aferin sana benim birader de sen gibi olsa keşke

[quote name='Taytanix' date='24 May 2011 - 19:54 ' timestamp='1306266841' post='1017271']
[b][font="Georgia"]arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.
ilk sınav olsa rahat olurdum ama 2ci sınav olması ve ilk sınavın düşük olması korkutuyor beni.
[/font][/b]
[/quote]

Abi kasma,böyle yaparsan olmaz aynı şeyleri ben de yaşadım ilk sınav 1 nasıl düzeltcem falan dersen daha cok stres olursun.İlk sınava giriyormuş gibi düşün :)