Jump to content

Nette Kopma

ankara_06
 Share

Recommended Posts

aarkadaslar evde iki pc var ikiside kablola baglı ve birinci pc 1metre 2 pc 1 metre standart kablo ile baglı modeme ıp lerini sabitledim iki pc isimleri degişik ama ikinci pc yi açtıgımda net gidiyo malesefki neden kaynaklanabilir bu durum bir fikriniz var mı acaba ?

[quote name='ankara_06' date='25 May 2011 - 10:55 ' timestamp='1306320914' post='1017709']
aarkadaslar evde iki pc var ikiside kablola baglı ve birinci pc 1metre 2 pc 1 metre standart kablo ile baglı modeme ıp lerini sabitledim iki pc isimleri degişik ama ikinci pc yi açtıgımda net gidiyo malesefki neden kaynaklanabilir bu durum bir fikriniz var mı acaba ?
[/quote]2. bilgisayarda ağı sürekli meşgul eden bir virüs, trojan veya spy gibi şeyler olabilir. Combofix.org adresinden combofix isimli programı indirip taratır mısın? Söz konusu böyle bir sorun ise büyük ihtimalle çözecektir.

nette kopma sorununu şöyle yanıtlıyayım telefon hattınıza 1 den fazla telefon bağlıysa pc internet te olduğunu varsayarak telefon
çaldığında 2.telefonda elektrik akımı alacağından internet hattı kesiliyor telefon görüşmesi bittikten sonra tekrar internet bağlanıyor
eğer sorun böyleyse çözümü telefon kablosunu direk modem splıttır ına bağlıyacaksın splıttır a ara çoklayıcı ekleyeip telefon bağlantılarını
oradan dağıtacaksın yani modemine gelen telefon kablosu sabit olacak splıttır dan dağıtım yapacaksın yada kullandığınız telefon üzerinden
diğer telefonlara dağıtım yapacaksın eğer sorun böylesyse bu anlattığım kesin bir çözüm ve kesinlikle internetinde kopma falan olmayacak
ben sorunumu böyle hallettim ve şu anda hiç kopma olmuyor sizlerle paylaşmak istedim saygılar