Jump to content

Bilgisayarın Isı Değerleri

seco_can_can
 Share

Recommended Posts

aux 52 derece system 62 çok çok çok fazla en kısa zamanda dediklerimi yap

1- kasanın içini temizle havalandır
2- çok güçlü bir fan tak birde öle bak ısı değerlerine
3- eğer onlar olmassa anakarrtını elektrikçide kontrol ettir kaçak varmı diye

aklıma gelenler bunlar

çok aşırı sıcaklıklar degil .işlemci sogutucusunu ve fanını temizle,termal macunu yenile,kasaiçi ısısı fazla o yüzden öne içeri dogru ,arkaya dışarı yönünde sessiz olması için 12cm fanlar tak sorunun çözülür.
'charismas'dedigi gibi :lol: anakartınıda sakın elektrikçiye götürme onlar anakarttan pek anlamazlar...

[quote name='avis' date='26 May 2011 - 18:26 ' timestamp='1306423597' post='1018825']
çok aşırı sıcaklıklar degil .işlemci sogutucusunu ve fanını temizle,termal macunu yenile,kasaiçi ısısı fazla o yüzden öne içeri dogru ,arkaya dışarı yönünde sessiz olması için 12cm fanlar tak sorunun çözülür.
'charismas'dedigi gibi :lol: anakartınıda sakın elektrikçiye götürme onlar anakarttan pek anlamazlar...
[/quote]

canını yediğim :dribble: işlemcide sorun yok normal saten ama anakartta yani system de sorun var elektrikçiye götürük üstündeki malzemeleri kontrol ettirsin (elektrikçiden kastım mühendislikten mezun olmuş bir yere) 140 mm lik fan tak çözülürse ne mutlu :D

[quote name='seco_can_can' date='26 May 2011 - 18:36 ' timestamp='1306424210' post='1018832']
aslında normal kullanırken bi problem yokta oyun falan oynarken nadiren reset atıyor pc onun için yazdım :)
[/quote]

resimden anladığım kadarıyla ayrı bir ekran kartı yok onboard kullanıyorsun o yüzden soğutmaya dikkat etmen lazım oyunlarda sistemini yorar ..

[quote name='charismas' date='26 May 2011 - 17:40 ' timestamp='1306424443' post='1018835']
resimden anladığım kadarıyla ayrı bir ekran kartı yok onboard kullanıyorsun o yüzden soğutmaya dikkat etmen lazım oyunlarda sistemini yorar ..
[/quote]

var abi onboarddan kullanmıyorum Ati 4350 Ekran kartı mevcut pcde

[quote name='kralseyit66' date='26 May 2011 - 18:48 ' timestamp='1306424929' post='1018843']
Arkadşlar hazır konu açılmışken sorayım dedim benim değerler sanırım çok yüksek neden böyle :(

[img]http://i.imgur.com/WH5Ho.jpg[/img]
[/quote]

değerleri birde aida64 programıyla karşılaştır eğer aynıysa

1- işlemcinin üstündeki macunu yenile markalı birşey sür (işe yarasın)
2- işlemci soğutucusunun demirine bak çok sıcaksa değiştirmeni tavsiye ederim
3- kasayı havalandır boş zamanlarında :pardon:

[quote name='kralseyit66' date='26 May 2011 - 18:54 ' timestamp='1306425261' post='1018847']
Maalesef bu dediklerini yapamam kasanın garatisi dewam ediyor :)
[/quote]

1 ay kasasız kalmayı kabullenirsen ancak garantiye verip sorunun sölersn öyle çözerler !