Jump to content

AMS ile Web Tarayıcı yapmak ve Label problemi

livehacker

Recommended Posts

1-Kintaro hocam rica etsem o tncwebde kullandığın butonları toplu hepsini koyamazmısınız ?

2-Programlarınızda bazen şeffaflık görüyorum onları nasıl yapıyorsunuz?

3-Program ön yüzünü nasıl tasarlıyorsunuz.Bazı programlarınız görsellik mükemmel.

4-Ben kısayol programı hazırlamak istiyorum nasıl yapabilirim.(Yani mesela listede tnctr google face twıtter olacak ve tnc web gibi olmasını istiyorum tıklanan sayfa açılsın ondan edit değilde öğrenek yapmak istedim???)

Projede kullanılan herşeyi burda vermiştim zaten:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=142776[/CODE]

Penceredeki şeffaflık için recepin paylaştığı WinApi örneğini kullanabilirsin:

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=137477[/CODE]

Program arayüzününü Photoshopta hazırlıyorum yada Google'dan arkaplanlar vs bularak yapabilirsin.

Web sitelerine kısayol hazırlamak için Örneğin Facebook adlı bir button koyalım ve özelliklerine girerek Quick Actions kısmından View Website'i seçin ve gitmeisni istediğiniz adresi yazın. bu kadar.

adszmj.jpg

Bir soru daha new labellere tıkladığımda bir tanesine sağ taraftaki kutucukda onun hakkında yazıları görmek istiyorum öbürüne tıkladığımda öbürü hakkında bilgi ve bunu sayın talha_525 yaptığı aıo dersleri aıosunda kopyalamak için k'ya basın diyor du bu k butonunu nasıl yapcaz tıkladığıdma o bilgiler oto kopyalansın.

2eeza4w.jpg

öncelikle o ortadaki kısma bir paragraph nesnesi koymalısın

Label'in On Click Evresine şu kodları yazın:

Paragraph.SetText("Paragraph1", "orda olması gereken yazılar vs vs")[/CODE]

Tüm labellardaki kodlar bu sekilde olacak.

Daha sonra AMS'nin en üstündfeki menuden Project'e gelin ve Pluginsi açın. Açılan pencereden Clipboard'i seçili hale getirin.

adszlp.png

Şimdi Sayfanın script bölümünü açın ve On Key evresine sunları yazın:

[CODE]if e_Key == 75 then -- eğer K tuşuna basilirsa
strPar = Paragraph.GetText("Paragraph1") -- paragraftaki metni al
Clipboard.CopyText(strPar) -- hafizaya kopyala
end[/CODE]

bu kadar.

Bi sorum daha var

labellerin uztune gelince yanda o resimler açılacak yani görüntülenecek bu diğer sorum gibi bunu nasıl yapabilirizAyrıca küçük bir buton olcak resmi kaydet diye nasıl yapabilirim.

Örnek proje aşağıdadır. Label'in üstüne gelince değilde üstüne tıklayınca resim açılıyor. O şekilde yaptım. İstersen On Click evresindeki kodu On Enter evresine koyup o şekilde de yapabilirsin.

Proje dosyası:

http://rapidshare.com/files/396284961/resim_kaydetme.rar[/CODE]

aynı projeyemi ekleyeceksin farklı prjeye mi? eğer aynı projeye ekleyeceksen kendin eklediğin resmi neden tekrar kaydetmek isteyeceksin ki? anlayamadım. yada tam olarak yapmak istediğin nedir?

tek tek koyacaksın resimleri projeye. hepsinin özelliklerinden Visible seçeneğini işsaretini kaldiracaksin. sonra her biri için bir label koyup label1 deki kodlari onlara uyarlicaksin.

nereleri uyarlıyacağım kodları kopyalaıyorum 2 yazan yeri 3 yapıyorum resim 3 oldugu için ama resim hareket etmiyor label 1-2 dekiler arkada değişiyor.

kodları nasıl uyalıcam ?

Global Functions kodu:

nSayi = nil;
function resimGizle()
ilk = 1;
son = 20;
adim = 1;
     for count = ilk, son, adim do
     Image.SetVisible("Image" .. count, false)
     end
end[/CODE]

Kaydet buttonu:

[CODE]if nSayi ~= nil then
tblKaydet = Dialog.FileBrowse(false, "Kaydedilecek yeri seçin", _DesktopFolder, "JPEG Dosyaları (*.jpg)|*.jpg|", nSayi, ".jpg", false, false) -- dosyanın kaydedileceği yeri seç
     if tblKaydet[1] ~= "CANCEL" then
     File.Copy("Autoplay\\Images\\" .. nSayi .. ".jpg", tblKaydet[1], false, true, false, false) -- secilen yere dosyayı kopyala
     Dialog.Message("Mesaj", "Dosya Kaydedildi:\r\n\r\n" .. tblKaydet[1]) -- kaydedildi mesajı ver
     end
end[/CODE]

Label kodu:

[CODE]resimGizle()
Image.SetVisible("Image1", true)
nSayi = 1;[/CODE]

Not: Label kodları için; 1. label için Image.SetVisible("Image1", true), 2. label için Image.SetVisible("Image2", true), yani her labelda Image1, Image2, Image3 şeklinde gidecek. ve resim dosyaları Autoplay\Images klasöründe 1.jpg, 2.jpg, 3.jpg şeklinde olacak. yine 1. label için nSayi = 1, 2. Label için nSayi = 2 ve nSayi = 3 vs vs şeklinde değiştirerek koyacaksın.

Örnek Proje:

[CODE]http://rapidshare.com/files/396573828/resim_kaydetme2.rar[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...