Jump to content

Taktir Belgesi Formülü Soru

dcan2010
 Share

Taktirmi Teşekkür mü?  

4 members have voted

1. 1. Sizce Taktir mi Teşekkür mü ?

Recommended Posts

I. Dönem Ders Notları

DERSLER
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 91
FEN VE TEKNOLOJİ 84,5
GÖRSEL SANATLAR 85
MATEMATİK 85,25
MÜZİK 100
SOSYAL BİLGİLER 99,67
TEKNOLOJİ VE TASARIM 87,33
TÜRKÇE 89,19
YABANCI DİL 90,88

II. Dönem Ders Notları

DERSLER
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 100
FEN VE TEKNOLOJİ 95
GÖRSEL SANATLAR 88
MATEMATİK 92
SOSYAL BİLGİLER 85
TEKNOLOJİ VE TASARIM 47
TÜRKÇE 85
YABANCI DİL 94,83

Ben İlk Dönem Hepsi 5 le taktir aldım ikinci dönem bi tane ikin var internette taktir teşekkür formüllerine baktım taktire denk geliyor ama emin olmadığım şeyler var mesela karnede 2 olunca taktir alınmaması gibi bir durum var mı ?

Dil ve Anlatım dersi baraj derstir takdir-teşekkür için ders notu en az üç olmalıdır. Ancak diğer dersler 45 dahi olsa belge alınabilir.Bunun için;
(Ders Ortalaması-85)*Haftalık Ders Saati Hesaplamasını tüm dersler için yapın çıkan sonuçları toplayın sonuç pozitif(ya da 0) ise takdir alırsınız.

Örneğin matematik dersinin, (92-85)*4=7*4=28 puanlık bir katkısı var.Ancak teknoloji tasarımın ise (sanırım 2 saat) (47-85)*2=-76 puanlık bir dezavantajı var. Büyük bir aksilik olmazsa takdir alırsınız...

İlköğretim kurumları yönetmeliği

Ödüllendirilecek Davranışlar ve Ödüller

Madde 107 — Okul Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulunca, örnek davranışları ile derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren öğrenciler;

a) (Değişik alt bent : 5.10.2007/26664 RG) 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar "Teşekkür,"

B) (Değişik alt bent : 5.10.2007/26664 RG) 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname,"

Aldığın ortalama puanları haftalık ders sayısı ile çarp Mesela : Matematik 4 saat 92*4=368 gibi

Sonra hepsini topla ve haftalık zorunlu ders saatine böl . Yani rehberlik ve seçmeli dersleri çıkar geriye haftada kaç saat derse giriyorsan ona böl. genelde 27 saattir.

Böldükten sonra 70-84,99 arası ise teşekkür 85-100 ise takdir alırsın...
Ankete gerek yok.