Jump to content

Ethernet Kablosu Taktığım Anda Kapanıyor

my93
 Share

Recommended Posts

bilgisayarı ethernet kablosuyla bağlayınca donuyor ve reset atıyor anakart logo ekranında donuyor ve hiç açılmıyor kabloyu çıkarıp reset atınca sorunsuz şekilde açılıyor şimdilik usb ile bağlanıyorum ondada sıkıntı ethernet kablosuyla yeniden sorunsuz bağlanmak için çözüm önerileriniz nedir?

denenen yollar
1)yeni ethernet kablosuyla denedi (sonuç olumsuz)

[quote name='my93' date='31 May 2011 - 20:56 ' timestamp='1306868199' post='1021707']
bilgisayarı ethernet kablosuyla bağlayınca donuyor ve reset atıyor anakart logo ekranında donuyor ve hiç açılmıyor kabloyu çıkarıp reset atınca sorunsuz şekilde açılıyor şimdilik usb ile bağlanıyorum ondada sıkıntı ethernet kablosuyla yeniden sorunsuz bağlanmak için çözüm önerileriniz nedir?

denenen yollar
1)yeni ethernet kablosuyla denedi (sonuç olumsuz)
[/quote]

Arkadaşım anladığım kadarıyla sorun ethernet kartının kendisinde eğer onboard sa anakartında büyük ihtimalle voltaj yemişsin.Bios dan onboard ethernet kartını iptal edip harici ethernet kartı takarak problemini çözebilirsin diye düşünüyorum.. Ekstra olarak usb ethernet kartlarıda mevcut sadece internet için kullanıyorum ağı dersen onlarda işini görür ama dosya aktarımı yapıyorum dersen biraz kasar.. Kolay gelsin..

Edited by i_turkay

[b]aida64 veya everest gibi programlarla anakartın modeline veya ethernet kartının tam modeline bak yüklü olan ethernet driverini kaldır güncel olanını kur.. hala sorun dewam ediyo ise bios pilini çıkart 5 dkka bekle anakart ayarları fabrika çıkışına dönsin bide öyle dene derim aklıma gelen çözüm yolları ama öncelik güncel driver[/b]

[quote name='ozanaus' date='31 May 2011 - 19:11 ' timestamp='1306869091' post='1021727']
[b]aygıt yonetıcısınden ethernetı devre dısı bırakıp kabloyu tak
bakalım gene reset atacakmı
olmadıysa driverını kaldırıp güncel driverini sitesınden ındır ve yenıden kur[/b]
[/quote]

devre dışı yapınca sorunsuz açılıyor

[quote name='gomce' date='01 June 2011 - 06:59 ' timestamp='1306911579' post='1021944']
sorun onboard ekran kartında görünüyor yenilemelisin
[/quote]
herhalde ethernet kartı diyecektin önerebileceğiniz marka ve model var mı??

[quote name='mert.0698' date='01 June 2011 - 16:13 ' timestamp='1306944805' post='1022251']
ethernet kartıyla felan hiç uğraşma daha kolay yolu var yeni anakart al :D

ethernet kartıyla sorunu çözebilirsin
[/quote]

oda güzel bir yöntem :rolleyes:

ethernet kartını hafta sonu alacam

[quote name='tutuklu8' date='01 June 2011 - 22:22 ' timestamp='1306966948' post='1022524']
şu an anakartta olanıda anakartın bios ayarlarından kapat
[/quote]

onu nasıl kapatacam ethernet diye bişey dikatimi çekmedi

Edited by my93

[quote name='tutuklu8' date='07 June 2011 - 11:19 ' timestamp='1307445574' post='1025443']
advace features
on borad lan
on board devices
lan
vb bişeydededir işğı soner
yoksaa çakışma yapabilir
[/quote]

sabah ethetnet kartını taktım dediğin gibi çakışma yaptı sonra bıosu aradım taradım sonunda buldum ve kapattım herkese yardımlarından dolayı teşekkürler şimdilik sorun yok