Jump to content

Ağrlırlık Ortalaması 2.50 Geçiyor 4 Zayıfla Sınıf

classperfect
 Share

Recommended Posts

ARKADAŞLAR 11.SINIFA GİDİYORUM VE 4 TANE ZAYIFIM GELDİ DİYELİM VE AĞIRLIK ORTALAMAM 2.50 GEÇİYOR SINIFI DİREK GEÇİYORMUYUM YOKSA ALTTAN DERSİM Mİ OLUYOR YADA KALIYORMUYUM
NO:TAM OLARAK BİLEN YORUM YAZSIN LÜTFEN BİLMİYEN BOŞ BOŞUNA NE KENDİSİNİ YORSUN NEDE BENİM İÇİMİ SIKSIN YADA RAHATLATSIN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Ortalama ile ancak 3 derse kadar zayıfın olursa geçebilirsin. 3'ü geçerse sorumlu kalırsın. Ayrıca dil anlatım ve atelye(alanına göre değişir, meslek lisesi için atelye dersidir) derslerinden ortalam ile geçemezsin, direk geçmen gerekir..

Edited by Acemi1

[quote name='Acemi1' date='03 June 2011 - 16:21 ' timestamp='1307110902' post='1023444']
Ortalama ile ancak 3 derse kadar zayıfın olursa geçebilirsin. 3'ü geçerse sorumlu kalırsın. Ayrıca dil anlatım ve atelye derslerinden ortalam ile geçemezsin, direk geçmen gerekir..
[/quote]
KISACA BUNLAR ZAYIF
FİZİK
EDEBİYAT
AĞ TEMELLERİ
İNKİLAB
VE HASAPLADIM AĞIRLIK ORTALAMAM 2.50 GEÇİYOR
BU DURUMDA NE OLUYOR
AZ ÖNCEKİ YORUM YAPAN ARKADAŞ DEDİKİ EDEBİYAT ZAYIFSA KALIYORSUN DİL ANLATIM BARAJ DERSİ DEĞİLMİ?

[quote name='Acemi1' date='03 June 2011 - 16:24 ' timestamp='1307111067' post='1023451']
Aşağıdaki Milli Eğitim Bakanlığının ortaöğretim sınıf geçme yönetmeliği var. Bütün ayrıntıları orada bulabilirsin.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25664_0.html
[/quote]
KARDEŞ BURDA BAYA DETAYLI TAM BİLEN YOKMU

[quote name='Seqtör7' date='03 June 2011 - 16:26 ' timestamp='1307111173' post='1023454']
Düzeltiyorum Türk edebiyatı hariç - Tekrar Ediyorum Türk Edebiyatı hariç.. Tamam!
[/quote]
TAMAM KARDEŞ BU YANLIŞINI DÜZELTTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER SÖZÜM MECLİSTEN DIŞARI BAZILARI ORTAYA Bİ LAF ATIYOR GERİSİNİ BİLİYORSUNUZ ZATEN

eskiden baraj dersi dil anlatımdı artık edebiyat yani edebiyat ortalaman en az 2 olması lazım 2.5 ortalama tuttuğu taktirde kaç dersten kaldığının önemi yok ortalama ile geçersin 2.5 tutmuyosa not yükseltme sınavlarına girersin geçemezsen 2 ders sorumlu yani alttan ders bırakabilirsin

ARKADAŞLAR DERDİMİ TEKRARLIYORUM
EDEBİYAT,AĞ TEMELLER,İNKİLAP,FİZİK BU DERSLERİM ZAYIF ORTALAMAM 2.50 GEÇİYOR
BU DURUMDA ALTTAN DERSİM OLURMU LÜTFEN BİLEN Bİ YARDIM ELİ UZATSIN :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

[quote name='club1520' date='03 June 2011 - 17:09 ' timestamp='1307113777' post='1023476']
arkadaşım ben 10 sınıftan 11e geçerken 5 tane zayıfla geçtim ortalamam 2.50 nin üzerindeydi sorumlu geçmezsin ortalama ile geçmiş olursun.
[/quote]
PEKİ DÜZ LİSEYLE MESLEK LİSESİNİN FARKI VARMI ACABA MESALA BOLUM DERSİN BİR GELİRSE SORUN YARATIRMI ???

club1520 nin dediği gibiymiş.
ortalama 2.50 ve üzeri ise, dil anlatım ve atelye derslerin zayıf değilse eğer, kaç zayıfın olursa olsun sınıfını geçiyormuşsun.
[code]Doğrudan Sınıf Geçme

Madde 33 — Ders yılı ya da ortalama yükseltme sınavları sonunda, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler doğrudan sınıfını geçer.

(Değişik birinci cümle:12.6.2008/26904 RG) Okul türlerine göre hazırlık sınıfı dışında diğer sınıflarda Kurulca belirlenen yıl sonu başarı ortalaması ile başarılı sayılamayacak derslerin dışındaki derslerden başarısızlığı bulunan öğrencilerden yıl sonu başarı notu;

a) Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinde 3.50,

B)(Değişik:19.10.2005/25971 RG) Anadolu türü liseler ile önünde yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan liselerde 3.00,

c) (Değişik bent : 4.9.2010/27692 RG) Genel liseler, güzel sanatlar ve spor liseleri ile mesleki ve teknik liselerde 2.50

olan öğrenciler ortalama ile sınıflarını geçer.

[/code]

Edited by Acemi1

[quote name='Acemi1' date='03 June 2011 - 17:21 ' timestamp='1307114519' post='1023487']
club1520 nin dediği gibiymiş.
ortalama 2.50 ve üzeri ise, dil anlatım ve atelye derslerin zayıf değilse eğer, kaç zayıfın olursa olsun sınıfını geçiyormuşsun.
[code]Doğrudan Sınıf Geçme

Madde 33 — Ders yılı ya da ortalama yükseltme sınavları sonunda, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler doğrudan sınıfını geçer.

(Değişik birinci cümle:12.6.2008/26904 RG) Okul türlerine göre hazırlık sınıfı dışında diğer sınıflarda Kurulca belirlenen yıl sonu başarı ortalaması ile başarılı sayılamayacak derslerin dışındaki derslerden başarısızlığı bulunan öğrencilerden yıl sonu başarı notu;

a) Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinde 3.50,

B)(Değişik:19.10.2005/25971 RG) Anadolu türü liseler ile önünde yabancı dil hazırlık sınıfı bulunan liselerde 3.00,

c) (Değişik bent : 4.9.2010/27692 RG) Genel liseler, güzel sanatlar ve spor liseleri ile mesleki ve teknik liselerde 2.50

olan öğrenciler ortalama ile sınıflarını geçer.

[/code]
[/quote]
YAŞ KAÇ ACEMİ ATÖLYE DERSLERİYLE Bİ ALAKASI YOK OLDUĞUNU BİLİYORUM SENİN KAYNAĞIN SAĞLAN MI PEKİ

[b][font="Century Gothic"]dil anlatımın zayıfsa kalırsın.
ort 2.50yi tutuyorsa ortalama ile direk geçersin.
ortman tutmuyorsa ama 2den az zayıfın varsa sorumlu geçersin.
[/font][/b]

ARKADŞLAR SORUMUM HALA CEVABINI BULAMADIM ŞİMDİ NE OLUYOR BANA
SORUNLAR
1-EDEBİYAT BARAJ DERSİMİ DEĞİLMİ
2-YENİ SİSTEMDE AĞIRLIK ORTALAMASI 2LİK SİSTEME GÖREMİ 100 SİSTEME GÖREMİ
3-GEÇİYORMUYUM ?????

not:fizik 42.5 ortalaması onu bilmiyorum birde gelebilir 2 de

SORUNLAR
3-GEÇİYORMUYUM ?????

[b][font="Georgia"][quote name='classperfect' date='03 June 2011 - 17:32 ' timestamp='1307115162' post='1023494']
SORUNLAR
3-GEÇİYORMUYUM ?????

SORUNLAR
3-GEÇİYORMUYUM ?????

[/quote]

kardeşim baraj ders dil ve anlatım.
ort 2.50 olduguna göre geçiyorsun.[/font][/b]

[quote name='EKE58' date='03 June 2011 - 16:51 ' timestamp='1307112680' post='1023464']
2.50 değil baraj 3.00 diye biliyorum ortalama ile geçmek için.
[/quote]
Düz ve düz meslek liselerinde 2.50 adı anadolu olan tüm liselerin 3.00