Jump to content

Oyun Için Işlemci

kayseri398
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar büyük bir sorunum var kafam iyice karıştı.f1 2010 oyununu oynamak istiyorum ama işlemcim yetmiyor en az çift çekirdek olacakmış.bende işlemciyi degiştirmeye karar verdim.internette birgün araştırdım intel mi iyi amd mi iyi diye ama karar veremedim.
OYUN için hangi işlemci iyi amd mi intel mi.intel pentium dual core, çift çekirdek oldugundan biraz kafama yattı ama bilmiyorum benim bu oyunu oynamak gerek, lütfen arkadaşlar yardım edin!!!

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

anakartı değiştirmene gerek yok

işlemci olarak amd
[quote]http://www.vatanbilgisayar.com/amd-hdz560wfgmbox-phenom-ii-x2-560-black-edition-am3-3.3ghz-7mb-cache-45nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=48346[/quote]

cpu support
[quote]http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en&p=1&s=24&m=M2N68-AM%20SE2&os=25&hashedid=rzWjxRHTivB96wPd[/quote]

kardeş amd almak zorundasın anakartın buna uyumlu intel düşünüyorsan anakartınıda değiştirmen lazım ayrıca intel pentium dual-core işlemci çok güzel benchmark sonuçlarında bazı amd phenom 2 x4 işlemcilerden daha performanslı çıkıyor ben kullanıyorum sanada tavsiye ederim benimki e5700

[quote name='kavukluca' date='14 June 2011 - 13:15 ' timestamp='1308057312' post='1029470']
kardeş amd almak zorundasın anakartın buna uyumlu intel düşünüyorsan anakartınıda değiştirmen lazım ayrıca intel pentium dual-core işlemci çok güzel benchmark sonuçlarında bazı amd phenom 2 x4 işlemcilerden daha performanslı çıkıyor ben kullanıyorum sanada tavsiye ederim benimki e5700
[/quote]

%90 intel pentium dual core ama oyun bakımından intel mi yoksa amd mi daha iyi? onunda cevabını verirseniz sevinirim

Edited by kayseri398

oyunlarda amd işlemciler intel işlemcilere az da olsa nazaran daha performanslıdır.Ama sürekli kopyala-yapıştır filan yapıyosan intel daha iyidir.anakartında zaten amdye destek veriyor.Yalnız amdde şöyle bir sıkıntı var çok kötü ısınıyor oyun oynarken işlemci sıcaklığı 90-hatta 100ü bulabiliyor.(Isınma Sorunu Çözüldüyse Bu Mesajım Affola)

[quote name='s8er_boi' date='14 June 2011 - 16:49 ' timestamp='1308059394' post='1029487']
oyunlarda amd işlemciler intel işlemcilere az da olsa nazaran daha performanslıdır.Ama sürekli kopyala-yapıştır filan yapıyosan intel daha iyidir.anakartında zaten amdye destek veriyor.Yalnız amdde şöyle bir sıkıntı var çok kötü ısınıyor oyun oynarken işlemci sıcaklığı 90-hatta 100ü bulabiliyor.(Isınma Sorunu Çözüldüyse Bu Mesajım Affola)
[/quote]
arkadaşım ısınma sorunu yok ben bizzat kullanıyorum amd athlon II 450 işlemciyi 4 cü çekirdeği açık 48 saat hiç kapanmadan maxsimum düzeyde oyun oynuyorum tık yok

[quote name='kayseri398' date='14 June 2011 - 15:56 ' timestamp='1308056205' post='1029466']
zaten anakartıda degiştirecegim işlemciye göre bütçem 300tl anakart ve işlemci parası

ram:2 gb drr2
işlemci:amd athlon 1.8 ghz tek çekirdek
anakart:m2n68amse2 asus 940 pin
ekran kartı:geforce 9500 gt
[/quote]
arkadaş sen eski seri amd athlon 4800-5200 bunlardan birini bulabilirsen tabiki 2 ci el bunlar da çift çekirdekli işini görür

anakartın güncel amd işlemcileri destekliyorken intel mi demek ne demek?amd ısınmaz ve her işlemci(amd/intel) fiyatı noktasında belirli bir performans verir..kötü işlemci diye bişey yok..anakartın destekliyor ise 150tl seviyesinde alabileceğin athlon 2 x3 serisi 3 çekirdekli işlemciler(400 serisi) oyunlar için fiyat/performans yönünden oldukça güzel..tavsiyem bu yöndededir..pentium dual core un rakibi athlon 2 x2 serisidir ve biri diğerinden üstün değildir..

Edited by slkcer

938 pin işlemciler 940 pin yuvalı (uyumlu/üretici sitesine bakınız) anakartlarda çalışır..bendekide öyle..yukarıda arkadaş link vermiş, anakartının desteklediği işlemcilere bakarsan 938pin leri desteklediğini göreceksin..anakart almana gerek yok

AMD nin yeni nesil CPU ları senin tek adresin olsun,tam bir oyun canavarı CPU lardır.Ekaran kartı ve Ramleri de yabana atma.Yüksek kaliteli Ekran kartı ve yüksek hızda Ram,başka söze gerek yok.

[quote name='slkcer' date='14 June 2011 - 15:24 ' timestamp='1308065042' post='1029536']
938 pin işlemciler 940 pin yuvalı (uyumlu/üretici sitesine bakınız) anakartlarda çalışır..bendekide öyle..yukarıda arkadaş link vermiş, anakartının desteklediği işlemcilere bakarsan 938pin leri desteklediğini göreceksin..anakart almana gerek yok
[/quote]

ben anlamdım şimdi amd nin 938 am3+ pinli işlemcisini alırsam benim 940 am2+ pinli anakarta olurmu ?ozaman niye öyle ayırmışlar pinleri 940,938 gibi...

AMD AthII-X2 250+, 3.0Ghz Dual Core,64 Bit, AM3 İşlemci

Ürün Kodu : ADX250OCGMBOX
Marka : AMD

Fiyatı : 59,75 USD + KDV
Kdv dahil : 111,19 TL
anakarta asus update ile (M2N68-AM-SE2-1409) bu bios yazılımını atarsan AMD AthII-X2 250 bu işlemci olur
edit:http://support.asus.com/cpusupport/detail.aspx?SLanguage=en&p=1&m=M2N68-AM SE2&cpu=Athlon IIX2 250(ADX250OCK23GM),3.0GHz,1MB,rev.C3,65W,SocketAM3&pcb=ALL&sincebios=0703&memo=

Edited by emrah48

[quote name='kayseri398' date='14 June 2011 - 20:09 ' timestamp='1308071347' post='1029584']
kardeş şimdi bunu alınca benim anakarta sorunsuz takılır demi sonra para boşa gitmesin
[/quote]
bu anakartın aynısından benim burada komşu da var çok sorun çıkartı bios update ile sorunu çözdük yani güncel bios ile benim sana tavsiyem buna amd athlon 5200 işlemci al komşunun bilgisayarı 2008 model anakart 2007 model ben buna am3 işlemcinin tam uyumsağlağayacağına emin deyilim
edit: o işlemcinin bios yazılımını atmalısın sitesinde olur diye onay vermişler ben asus'un yalancısıyım
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1308072073__0124254.jpg[/img]

Edited by emrah48

[quote name='kayseri398' date='14 June 2011 - 18:05 ' timestamp='1308067557' post='1029567']
ben anlamdım şimdi amd nin 938 am3+ pinli işlemcisini alırsam benim 940 am2+ pinli anakarta olurmu ?ozaman niye öyle ayırmışlar pinleri 940,938 gibi...
[/quote]
yeni seriye geçerken soketi değiştirdi fakat işlemcileri geriye uyumlu yaptı..anakart masrafı oluşmaması açısından..bu serilerde ddr2 ve ddr3 ram kontrolcüsüde olduğu için ddr2 li 940pin anakartlarda çalışabiliyor,tabii hepsinde değil,üretici desteği olanda..konu içinde bir arkadaş anakartının desteklediği işlemcileri gösteren bir link vermiş..orada hangi işlemciyi hangi bios ile desteklediği yazıyor ve benim gördüğüm 3 çekirdekli amd 400 serilerini(x3 445,450 gibi) destekliyor anakartın..biosunu güncelle işlemciyi tak

http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en&p=1&s=24&m=M2N68-AM%20SE2&os=25&hashedid=rzWjxRHTivB96wPd

Edited by slkcer