Jump to content

Proje Hakkında Soru

@RTHuR
 Share

Recommended Posts

Benim projemde .msı dosyası var bu dosyayı progres bar ile paralel calıstırmak istiyorunm program bitince progres bar ful doslsun istiyorum. ben bitene ekledim progres bar % 100 oluyor ama program kurulumu bitmemiş olmuyor bu projeye [b]timer[/b] ekleyerek yapılabilirmi veya nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim Edited by @RTHuR

timerla yapilabilir ama tek kurulum dosyalari her bilgisayarda zaman olarak farklılık göstereceği için tam zamanı tutturmak imkansız. Çünkü progress için bir başlangıç birde bitiş gereklidir. Bitişi kestiremeyeceğimiz için bunun mümkün olduğunu sanmıyorum.

bitişi kestiremedigim için projemdeki progres bar bitiyor ama program %56 kalıyor ve diyer 2ci kurulum dosyasına geciyor ama ilk kurulum dosyası %56 kaldı o bitmeden diyer dosyaya geciyor bu yüzden bende Application.Sleep(40000) yapıyorum buseferde bilgisayarın performansına göre bitiş olatını kestiremiyorum bunu progres bar ile yapmam için ne yapmamlazım progres bar söle algılayamıyormu file.run kumuduna verdigim kod bitince progres bar bitsin diye anlamadım gitti peki progres bar olmuyorsa ne yapmam lazım projemin kodunu eklesem yardımcı olurmusunuz rica etsem birde kintaro arkadasım cevap verdigin için mesajıma tesekkğr ederim

[code]File.Run("MsiExec.exe", "/i \"Autoplay\\Docs\\Deneme\\deneme.msi\"/qn", "", SW_SHOWNORMAL, false);
pos = 0;

min = 0;
max = 100;
for count = min, max do
Progress.SetCurrentPos("Progress1", pos);
Progress.SetText("Progress1", ""..pos.."% Kurulum Yapılıyor...");

Application.Sleep(40000)
pos = pos + 1

end

Page.Jump("Deneme-Kurulum3");

[/code]

Edited by @RTHuR

yani progress bar su gibi durumlarda kullanılır;

örneğin 10 tane programın var bunlarin her biri kurulduktan sonra progress bir adım ileri gider.

yada bi tablon var diyelim tabloyu saydirip kaç öğe varsa içinde her öğe işlendikçe bir kademe ileri gider. yani başı ve sonu belli.

sende tek dosya varsa yapacak bişey yok ama çoklu kurulum yaptiriyosan yapilir.

O zaman su sekilde yuapabilirsin:

[quote]Progress.SetRange("Progress1", 0, 2)
Progress.SetCurrentPosition("Progress1", 0)
Progress.StepIt("Progress1")
File.Run(1.program)
Progress.StepIt("Progress1")
File.run(2.program)[/quote]

ben bişi sormak istiyorum bu verdiginiz kodlamada 2 program çalısıyor ben projemde söle yaptım altta örnek vericem dosyalar kopyalanıyor diyor ve diyer sayfaya atlıyo kurulum yapıyor diyor progress bar doluyor diyer sayfaya geciyo ölelikle 2 dosya kurduruyor. ondada bu kodlamayı kullanabilirmiyiz kısaca anlamanız için örnek windows xp 39 dk kaldı dosyalanırınız hazırlannıyor brogres bar üsntünde sekme varya

[img]http://3.bp.blogspot.com/_okrxI2iWWCo/TDujJoX7T_I/AAAAAAAAAE0/wqVk7EE8CMM/10.gif[/img]

[code]

x Kurulum Yapılıyor...

X Crack Vs. Yapılıyor...

X Son Adımlar...

ü Dosyalar Kopyalanıyor...

ü Kurulum Yapılıyor...

X Crack Vs. Yapılıyor...

X Son Adımlar...

ü Dosyalar Kopyalanıyor...

ü Kurulum Yapılıyor...

ü Crack Vs. Yapılıyor...

X Son Adımlar...