Jump to content

Casper Nirvana Lan Hatası

eminyaren
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşlar casper nirvana masaüstü bilgisayarıma format attım.bütün sürücüleri yükledim ama ethernet kartını yükleyemiyorum.yüklerken ( the realtek network controller was not found.ıf deep sleep mode is enabled please plug the cable ) diye hata veriyor.anakart pegatron marka , işletim sistemi windows 7. formattan önce internete girebiliyordum.ağ bağdaştırıcısı ayarlarından güç tasarrufu için aygıtı kapat seçeneğine bakayım dedim aygıtı bulamıyorum.everest ilede denedim ağ bağdaştırıcısını bulamadım ağ ile ilgili hiç bişey bulamıyorum.kafayı yiyecem bu casperle ne olur acil yardım.şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.saygılar ...

daha öncede format atmıştım böyle olmamıştı.windows cd si orjinal teknosadan almıştım heh aynı cdyle format atıyorum.bilgisayarın anakart cd sinden kuruyorum yine aynı hatayı veriyor.biostan on board lan açıp kapatıyorum yine olmuyor.herşeyi denedim kafayı yiyecem ne olur yardım....

anakart pegatron IPM41-D3.casperın sitesinden driverleri indirdim ordan realtek olarak veriyor.aygıt yöneticisinden marka model göremiyorum.everestle baktım orda ağ bağdaştırıcısı hiç görünmüyor.casperi aradım adam bana driveri düzgün kurmamışsın diyor.ben aygıtı göremiyorum ki driverini kurayım.aygıt yöneticisinde ağ ile ilgili hiç bişey yok.bios yada komutla falan bi yol varmı acaba ...

Google o parantezle yazdığın hatayı yapıştırınca birkaç ingilizce çözüm anlatılmış ama kısaca şunu deneyebilirsin pc yi kapat fişi çek power düğpmesini biraz basılı tut ışık bi yanar şöner statik elektrik boşalır sonra kasayı aç ramleri çıkar bios pilini çıkar birkaç dakka sonra tekrar tak açılışta saat tarih ayarla der başka ayar yapmadan masaüstüne git aygıt yöneticiden genişlet ağ kartına bak ayarlarından uykuyu kapatki birdaha aynı hatayı alma uygula ve çık yeniden başlat bak bakalım oldumu

Benden bukadar diğer çözüm tavsiyelerinede google bak

Kolaygelsin

bu arada 6 defa farklı cdlerden format attım hatta tnc xp 1, osmanli xp , uvcleanxp attım yine olmadı.bende bide asusun ddr3 anakartı var onda hiçbir sorun yok yanılmıyorsam pegatronda asusun.anlayamadım nedendir bu sorun genelde nirvana laptoplarda oluyormuş onların çözümlerinide denedim olmadı.garantisi var daha 1 sene anca olmadı alalı.

[quote name='ULUMANİTU' date='21 June 2011 - 10:08 ' timestamp='1308650889' post='1033124']
Google o parantezle yazdığın hatayı yapıştırınca birkaç ingilizce çözüm anlatılmış ama kısaca şunu deneyebilirsin pc yi kapat fişi çek power düğpmesini biraz basılı tut ışık bi yanar şöner statik elektrik boşalır sonra kasayı aç ramleri çıkar bios pilini çıkar birkaç dakka sonra tekrar tak açılışta saat tarih ayarla der başka ayar yapmadan masaüstüne git aygıt yöneticiden genişlet ağ kartına bak ayarlarından uykuyu kapatki birdaha aynı hatayı alma uygula ve çık yeniden başlat bak bakalım oldumu

Benden bukadar diğer çözüm tavsiyelerinede google bak

Kolaygelsin
[/quote]

dediğini aynen yaptım ama bi değişiklik olmadı.googleden çok aradım.aygıt yöneticisinden ağ kartını göremiyorum.driver kurarken uyumluluk sorununu gider dedim ( bu sürüm vista için geçerli )diye uyarı verdi garip garip şeyler çıkıyor.hay bu casperin.toplama bilgisayarım bundan iyi ve sorunsuz bide tonla para veriyoruz.

Edited by eminyaren