Jump to content

İnternet Explorer Başlangıç Sayfasını Değiştirmek?

helehoyni
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar İnternet Cafe'mde HandyCafe isimli yazılımı kullanıyorum. Başlangıç sayfasını Google yapıyorum ama her seferinde değiştirip açılış sayfasını kendi sayfasına yönlendiriyor. Malum, adres çubuğuna "www.google.com" yazmaya üşenen adamlar çıkıyor. Registry anahtarlarıyla, farklı şekillerde açılış sayfasını Google olarak kilitledim (Hani şu spyware'lerin yaptığı, açılış sayfasının değişmesine müsaade etmediği gibi) ama ne hikmetse bilgisayarı kapatıp açınca yine kendi değiştiriyor menem program. Başka yazılım da kullanmak istemiyorum; bedava olmasına rağmen Akınsoft'un ücretli CafePlus programından bile çok daha güzel özelliklere sahip bence. Bu programın açılış sayfasını değiştirmesini engellemenin bir yolu mevcut mudur acaba?

Kardeş sakın pc lerine deep freeze kurulu olmasın eğer deep freeze varsa kapat ve şunları yap

not defteri aç kodu yapıştır ve uzantısını .reg olara kaydet, kaydolduktan sonra çift tıkla ve çıkan pencerele evet i tıkla tamamdır

İşte Kod :

[codebox];IE anasayfayı google olarak ayarla
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="http://www.google.com"
[/codebox]

Program internet kafeler için özel olduğuna göre ve çoğu internet cafedede DeepFreeze olduğu için adamlar buna bir çare bulmuşlardır ancak şöyle yapabilirsin diye düşünüyorum pc açılışına reg kaydını ekleyebilirsen her açıldığında google anasayfa olarak gelir ;9

Arkadaşım bende cafe işletiyorum.
Masa ilk açıldığında handy cafe prgramı kendisi bir safa açıyor ondan sonraki sayfalar
yukarda vermiş olduğum yöntemle sorunsuz .
açılşa eklemenin d faydası yok handy cafe açıldığında tüm sayfaları kapatır

Edited by tutuklu8

aşağıdakı kodu not defterıne atıp uzantısını reg olarak kaydedip çalıstır ornek kilitle.reg
bu sekılde anasayfan google olarak kılıtlenmıs olacak

[code]
Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden]
"Text"="@shell32.dll,-30499"
"Type"="group"
"Bitmap"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,\
00,25,00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,53,00,\
48,00,45,00,4c,00,4c,00,33,00,32,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,34,00,00,\
00
"HelpID"="shell.hlp#51131"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\NOHIDDEN]
"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\Advanced"
"Text"="@shell32.dll,-30501"
"Type"="radio"
"CheckedValue"=dword:00000002
"ValueName"="Hidden"
"DefaultValue"=dword:00000002
"HKeyRoot"=dword:80000001
"HelpID"="shell.hlp#51104"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="www.google.com.tr"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL]
"RegPath"="Software\\Microsoft\\Windows\\CurrentVersion\\Explorer\\Advanced"
"Text"="@shell32.dll,-30500"
"Type"="radio"
"CheckedValue"=dword:00000001
"ValueName"="Hidden"
"DefaultValue"=dword:00000002
"HKeyRoot"=dword:80000001
"HelpID"="shell.hlp#51105"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"Hidden"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Cdrom]
"AutoRun"=dword:00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet003\Services\Cdrom]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlControlSet\Services\Cdrom]

[/code]

Edited by ozanaus

Sorunumu kendim çözdüm sanırım uzun süre sonra; bu iş iyiden iyiye sıkıcı olmaya başlamıştı. Öyle bir ağır, yüksek boyutlu reklamlar koyuyorlar ki 3 dakika açılmıyor sayfa, oturan müşteri "İnternet yok mu?" diye soruyor.

Masaüstüne sağ tıklayıp yeni kısayol oluştur'dan kısayol hedefini "www.google.com.tr" olarak gösterip kısayol adını "Internet Explorer" yaptım. Kısayolun simgesi olarak da Program Files'taki Internet Explorer'ın kullandığı icon'u gösterdim. Sorun şu anlık çözülmüş gibi görünüyor. Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.

Malwarebytes kur güncelle tarat bulunan zararlı şeyleri kaldır yeniden başlat araçlar internet seçeneklerinden adı değiştirebilirsin ama dikkat et sistem 32 de virüs varsa pc çökebilir

[quote name='helehoyni' date='30 June 2011 - 18:50 ' timestamp='1309459851' post='1038664']
Sorunumu kendim çözdüm sanırım uzun süre sonra; bu iş iyiden iyiye sıkıcı olmaya başlamıştı. Öyle bir ağır, yüksek boyutlu reklamlar koyuyorlar ki 3 dakika açılmıyor sayfa, oturan müşteri "İnternet yok mu?" diye soruyor.

Masaüstüne sağ tıklayıp yeni kısayol oluştur'dan kısayol hedefini "www.google.com.tr" olarak gösterip kısayol adını "Internet Explorer" yaptım. Kısayolun simgesi olarak da Program Files'taki Internet Explorer'ın kullandığı icon'u gösterdim. Sorun şu anlık çözülmüş gibi görünüyor. Hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim.
[/quote]

Güzel çözüm walla :)

• 1 yıl yıl...
  • 4 ay sonra...