Jump to content

Hamachi Ile Need For Speed™ Most Wanted

papazjoe
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar Hamachi ile Need for Speed™ Most Wanted oynamak istiyorum ve dolayısıyla internetten biraz araştırdım ve bulduğum bilgilerin doğrultusunda oyunu kurup karşımdaki kişi ile oynamaya çalıştım ama olmadı Hamachi karşımdaki kişi gözüküyor ama oyuna girip ben lan gameden oyunu kurmaya çalışıyorum connecingde kalıyor arkadaşın bilgisayarındada lan gamede gözülmüyorum . ben bu oyunu oynamak için ne yapmalıyım karşımdaki kişi bu kurduğum oyuna girmek için ne yapmalı ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız çok iyi olur.

[b][quote name='papazjoe' date='19 July 2011 - 18:17 ' timestamp='1311099457' post='1048575']
onlıne oynamak istemiyorum biz arkadaşlar arasında hamachi ile bilgisayarlarımızı birleştirip oyunu kendi aramızda oynamak istiyoruz.
[/quote]
Sanki O Online Oynamaya Girmiyor.
Arkadaşınla Oynamak İçin Örnek Olarak Anlatıyorum.
1)Hamachiyi ikinizde kurun
2)sonra bir oda açın arkadaşın senin odana gelmesini sağla oda adı ve şifre vereceksinki aynı odada olacaksınız
3)Need For Speed Most Wanted Onunda ait online oynama için bu patch indirmen gerekecek indir
4)http://www.nfs-planet.de/nfsmw_patch.php
5)sonra oyunun kurulu olduğu klasöre gidip server.cfg dosyasını notepad ile açıyoruz.
6)[img]http://img529.imageshack.us/img529/3293/hamachipgdo1.jpg[/img]
7)Üstte verdiğim resimde görülen ip leri Hamachi den aldığınız ip ile değiştiriyoruz. Bu ilk resimdeki 1 numaralı şık, Hamachi nin üstünde yazan büyük numaralar yani. senin hamachinde hangi numaralar varsa onunla değiştireceksin.
8 )Sonra İnterneti Devre dışı bırak tekrar aktive et.sonra Most Wanted ı açıp [u]Lan Party>Creat[/u]e Game diyerek yeni bir oyun oluşturuyoruz. Sonra az önce iptal ettiğimiz Lan bağlantılarını tekrar aktif hale getirip Hamachi nin Online olmasını sağlıyoruz (Power On/Off tuşu ile). Ve arkadaşlarınıza haber verip kurduğunuz oyuna girmelerini sağlayabilirsiniz.
9)Bu Öğrettiğim sadece HOST yani sürekli oyunu kuracak kişi yapacak,iyi oyunlar.
[/b]

Edited by CaNCaN

[quote name='CaNCaN' date='21 July 2011 - 12:35 ' timestamp='1311251728' post='1049478']
[b]
Sanki O Online Oynamaya Girmiyor.
Arkadaşınla Oynamak İçin Örnek Olarak Anlatıyorum.
1)Hamachiyi ikinizde kurun
2)sonra bir oda açın arkadaşın senin odana gelmesini sağla oda adı ve şifre vereceksinki aynı odada olacaksınız
3)Need For Speed Most Wanted Onunda ait online oynama için bu patch indirmen gerekecek indir
4)http://www.nfs-planet.de/nfsmw_patch.php
5)sonra oyunun kurulu olduğu klasöre gidip server.cfg dosyasını notepad ile açıyoruz.
6)[img]http://img529.imageshack.us/img529/3293/hamachipgdo1.jpg[/img]
7)Üstte verdiğim resimde görülen ip leri Hamachi den aldığınız ip ile değiştiriyoruz. Bu ilk resimdeki 1 numaralı şık, Hamachi nin üstünde yazan büyük numaralar yani. senin hamachinde hangi numaralar varsa onunla değiştireceksin.
8 )Sonra İnterneti Devre dışı bırak tekrar aktive et.sonra Most Wanted ı açıp [u]Lan Party>Creat[/u]e Game diyerek yeni bir oyun oluşturuyoruz. Sonra az önce iptal ettiğimiz Lan bağlantılarını tekrar aktif hale getirip Hamachi nin Online olmasını sağlıyoruz (Power On/Off tuşu ile). Ve arkadaşlarınıza haber verip kurduğunuz oyuna girmelerini sağlayabilirsiniz.
9)Bu Öğrettiğim sadece HOST yani sürekli oyunu kuracak kişi yapacak,iyi oyunlar.
[/b]
[/quote]
Peki benim kurduğum oyuna karşıdan girecek kişi ne yapmalı.

[quote name='CaNCaN' date='22 July 2011 - 20:32 ' timestamp='1311366775' post='1050230']
[b]LAN penceresini yenilemeli zaten kurmuşşsan listeye gelecektir[/b]
[/quote]
oyuna girecek kişide hamachideki ıp sini server.cfg dosyasına yazması gerekiyor mu ?