Jump to content

Win 7 Sp1'i Yükleme Dvd'si Kullanarak Sp1 Yükleme

baris_42
 Share

Recommended Posts

SP1'i yükleme DVD'si kullanarak yükleme

Microsoft'tan SP1 içeren bir DVD sipariş edebilirsiniz. Windows 7'nin 32 bit veya 64 bit sürümlerinden hangisini çalıştırdığınıza bağlı olarak SP1'in 32 bit veya 64 bit sürümlerinden birini seçmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için Microsoft web sitesine gidin.

Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için Başlat düğmesini tıklatın, Bilgisayar'ı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. Sistem altında, Sistem türü'nün yanında işletim sistemini görebilirsiniz.

1.
Geçerli Windows 7 sürümünüz çalışırken bilgisayara DVD'yi takın. Windows Service Pack Yükleme sihirbazı otomatik olarak belirmelidir.

Sihirbaz belirmezse, Başlat düğmesini tıklatın, Bilgisayar'ı tıklatın, yükleme diskini içeren sürücüyü sağ tıklatın ve sonra Programı yükle veya çalıştır'ı tıklatın.

2.
Windows 7 Service Pack 1 sayfasında, İleri'yi tıklatın.

3.
Ekranınızdaki yönergeleri izleyin. Yükleme sırasında bilgisayar birkaç kez yeniden başlatılabilir.

4.
Yükleme tamamlandıktan sonra, Windows oturum açma isteminde bilgisayarınızda oturum açın. Güncelleştirmenin başarılı olup olmadığını gösteren bir ileti alacaksınız.

5.
Virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bıraktıysanız yeniden etkinleştirin.

6.
[code]http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/learn-how-to-install-windows-7-service-pack-1-sp1[/code]

Not Sürücü Kısmındaki Sag Tıkda Progrma Yükle Ve Çalıştır Seçenegi Yok Ve Otomotik Kullan secenegi kapalı Formatsız ve updatesiz dvdden sp1 yüklemeyi nasıl yapabiliriz

Sen bide boot ederek format atmayı denesen? Bios ekranından boot sırasında cd-rom u en başa alıp f10 a basıp kaydedip çık. Yeniden başlıcak pc ve başlarken cd önyükleme için bir tuşa basın yazısı çıkacak ingilizceside çıkabilir. Tuşa bastığında yükleme ekranı gelicek. Eğer bu dediklerim gibi gidiyorsa böyle format atabilirsin. Ama bu konuda çok bir bilgin yoksa netten format atma ile ilgili makalelere bir göz at ;)

Edited by yasak_ask

[quote name='baris_42' date='19 July 2011 - 23:15 ' timestamp='1311117359' post='1048749']
kardeş format atmasının biliyoruz ben acronis kulanıyoum sp1 dvden yüklemek istiyorum
[/quote]

Hım o zaman, orjinal software kullanmadım hiç fikrim yok :)