Jump to content

Biosa Hiç Bir Türlü Giriş Yapamıyorum

yigitemir
 Share

Recommended Posts

[quote name='erpol' date='23 July 2011 - 23:42 ' timestamp='1311464524' post='1050919']
arkadaşım ne yaptın bulabildinmi bir şeyler sanırım yukarıda modeli yanlış yazmışın ben nette ve sony de bu modelde bilgi bulamadım şayet laptopun altında model seri no vb. numaralar yazan etiket varsa fotolarını koy buraya ayrıca kitapçıkları varmı orada model ne yazıyor birde bu hard reset olayını kitabında da yazabilir bir bak istersen
[/quote]

Konuyu güncelledim. Komple fotoladım ekledim şuan. Bunu dayım kullanıyordu. İnternetde sörf bile yapabiliyormuştu. Kitapçık vs hiç birşey yok artık onunda nereden eline geçtiyse :D Bende bunu eğer çalıştırabilirsem dedim kardeşimin eline veririm zaten birşey yaptığı yok bilgisayarda. Sadece facebook.

Arkadaşım senin ve arkadaşlarında belirttiği gibi bu orjinal sony vaio değil tahminim çin malı. dolayısıyla teknik desteği olan bir sitede mevcut değil googleda VTP9300SXH şeklinde arama yapıldığında www.biarada.com sitesinin linkleri çıkıyor sanırım ürün bu firma üzerinden ithal edilmiş zira üzerindede trt bandrolü var bence sen bu sitenin yetkililerine ulaş ve onlardan hangi firmadan alındığını öğren böylece o firmadan teknik destek alabilirsin birde ikinci yol laptopun açılması bu durumda anakartının üreticisini yada çipsetinin markalarından öğrenebilirsin ama bandrol sonradan yapışmadıysa bu resmi ithal ürün olabilir

ayrıca dikkat edersen modeli yazan etiketin üzerinde 3g yazıyor üründe 3g özelliği olması ihtimal üzerinde sim kartı yuvası olabilir bataryanın olduğu bölümde olabilir bunu görebilmek içinde bataryayı sökmen gerekecek çünkü elime geçen compaq netbookda 3g özelliği vardı ve sim kartı bataryanın olduğu yere koymuşlar birde bandrol normalde laptoplarda olmaz sadece telekomünikasyon işlemi gerçekleştiren resmi ithal cihazlara yapıştırılır. yani 3g özelliği var sanırım bu cihazda