Jump to content

Uzaktan Eğitim Nasıl?

KeLeBeK_ETKiSi
 Share

Recommended Posts

[b]Uzaktan eğitim mezunuyum,Gazi üniversitesinden.Gayet güzeldi ama derslerini adobe oturumları haricinde sıkı çalışman lazım.pratik yapmazsan hocaların anlattıkları havada kalıyor.Onun dışında sakarya üniversitesinde zaten haftada 3 gün devam zorunluluğu var yani okula gideceksin.Onun için pekte uzaktan sayılmaz :)

Ayrıca sakarya üniversitesi bu konuda ilk üniversitemiz bildiğim kadarıyla.Ben bi sıkıntısını görmedim,zaten MYO olduğundan stajında zorunlu,o açıdanda eğitimini pratiğede dökme imkanın oluyor.Umarım yetleşirsin.[/b]

[quote name='Legion' date='28 July 2011 - 14:47 ' timestamp='1311864451' post='1053247']
[b] sakarya üniversitesinde zaten haftada 3 gün devam zorunluluğu var yani okula gideceksin.Onun için pekte uzaktan sayılmaz[/b]
[/quote]

Arkadaşım Öncelikle teşekkür ederim. Ben Sakarya Üninin sitesinde öyle bir bilgiye rastlamadım. Sitede yazılanlar aynen şöyle
[code]Dönem sonlarında yapılan tüm Final Sınavları Üniversitemiz kampusünde yapılır. Öğrenciler dönemlerini uzaktan işlerken, yılda 2 kez olmak üzere final sınavları için Üniversitemize gelirler. İki yıllık eğitim sürecinde öğrenci; ilk kayıtta, dönem sonlarındaki final sınavlarına katılmak için yılda 2 kez, kampüs stajı ve diplomasını almak için olmak üzere, toplam en az 7 kez Üniversitemiz kampusüne gelmek zorundadır. Kayıt yenileme ve ders seçim işlemleri internet üzerinden yapılmaktadır.
[/code]

Sakarya üniversitesi uzaktan Eğitim için gidip derslere katılmak mecburi mi ? Bu konuda NET bilgisi olan var mı?

[quote name='Legion' date='28 July 2011 - 15:47 ' timestamp='1311864451' post='1053247']
[b]Uzaktan eğitim mezunuyum,Gazi üniversitesinden.Gayet güzeldi ama derslerini adobe oturumları haricinde sıkı çalışman lazım.pratik yapmazsan hocaların anlattıkları havada kalıyor.Onun dışında sakarya üniversitesinde zaten haftada 3 gün devam zorunluluğu var yani okula gideceksin.Onun için pekte uzaktan sayılmaz :)

Ayrıca sakarya üniversitesi bu konuda ilk üniversitemiz bildiğim kadarıyla.Ben bi sıkıntısını görmedim,zaten MYO olduğundan stajında zorunlu,o açıdanda eğitimini pratiğede dökme imkanın oluyor.Umarım yetleşirsin.[/b]
[/quote]
Hocam uzaktan eğitimde sadece final sınavlarına girmek için bölüme gidiliyor diye biliyorum ben!? aydınlatırmısın beni de. şaştım kaldım şimdi :mellow:

arkadaşım uzaktan eğitim bilgisayar üzerinde sana gönderilen bilgilere sen çalışıyorsun vizeleri burdan veriyorsun birtek finallere okula gidiyor okula gitmek mecburi felan değil ama tavsiyem sana
uzak eğitim yerine örgün eğitimi seçmendir. eğer Uzaktan eğitimi seçtiysen internet dalgasına takılmadan gerçekten iyi çalışman gerek yoksa farzetki 2 yıllık üniversiteyi 6 senede bitirir gibi olursun
eğer seçmediysen hiç tavsiye etmem Ama diyeceksin ki ben çalışarak anlıyorum ozaman çalışman gerek Yok ben dinleyerek anlıyorum diyorsan tavsiyem değildir.

Gördüğüm şudur,4 yıllık ve lisans programlarında %70 devam var.Ama Gazi üniversitesinde 2 yıllık olduğundan öyle bi zorunluluk yok.Bence telefon edin üniversitelerle görüşün derim.Bu arada NET bilgiler buyrun :)

Sakarya Üniversitesi (Sağ Alt Köşeye Bakınız);

[img]http://i.imgur.com/gzKYB.png[/img]

[quote]http://www.uzem.sakarya.edu.tr/[/quote]

Karabük Üniversitesi ();

[img]http://i.imgur.com/h0QKx.png[/img]

[quote]http://kbuzem.karabuk.edu.tr/?id=15&no=49&lang=1[/quote]