Jump to content

Elimdeki Sisteme Göre En Iyi Işletim Sistemi?

RıfaTR
 Share

Recommended Posts

S.a arkadaşlar bundan bir ay öncesine kadar bi sistem topladım kendime makine görünürde iyi gözüküyor ama çalışma performansını pek beğenmiyorum onuda işletim sisteminde mi kaynaklanıyor yoksa donanımsal bi uyumsuzluk mu var.misal sıkıntılar makine kasperi kurduğum zaman aşırı derecede bi yavaşlama yapıor.sayfalarda falan yavaş açmalar yapıor.şuan ki işletim sistemim xp professional sp3 32 bit i kullanıorum.win 7 de kullanmıştım onda da xp kadar kasmıyor ama win 7 de de kimi oyun ve programlarda sıkıntı yaşıorum.birde bu makineye 6 yada 8 gb ram a yükseltmek istersem xp ve win 7 de 3,50 ve 4 gb arası görüyor.6 -8 görmesi için ne yapmak gerekiyor.sistem aşağıdaki gibi ,

i7-2600 cpu 3.40 ghz
4 gb ddr3 1600mhz ram
asus engtx460 dırectu top 1 gb 256 bit ddr5 ekran kartı
gıgabyte p57a-ud4-b3 1155p s+gl atx
2 tb smasung harddisk

Bu makineye bu ram az bence 8GB daha uygun olacaktır. İşletim sisteminide doğal olarak 64bit kurman gerekiyor. XP 64BİT yada 7 64BİT. Bu makineye xp kurup harcama derim ben ayrıca kaspersky yerine daha hafif bir program kurabilirsin mesela eset5 yada avira free gibi.

arkadaşım sen o makinaya win7 home premium 64bit kur istediğin kadar ram ekle oyun larda hiçbir sıkıntı çekmezsin istediğin 32 bit lik programı kurabilirsin bazı muhasebe programları 64 bit te çalışmıyor diyorlar 4gb ram ile XP de sıkıntı yaşarsın

[quote name='rev6' date='04 August 2011 - 10:27 ' timestamp='1312442871' post='1056771']
windows 7 ultimate 64 bit
[/quote]
ultimate kasma yapıyor ağ tanımlaması bir sürü dil paketini yüklemek istemesi en güzeli onun bir alt versiyon larını yüklemek

[quote name='emrah48' date='04 August 2011 - 07:38 ' timestamp='1312443531' post='1056778']
ultimate kasma yapıyor ağ tanımlaması bir sürü dil paketini yüklemek istemesi en güzeli onun bir alt versiyon larını yüklemek
[/quote]

Home premium uygun olabilir

ultimate kurmuştum zaten ama 32 bit di onda da bende bi camera sistemi var win 7 de uyumsuzluk yapıyor diye win 7 yi kaldırmıştım.ondan dolayıda xp ye yönelmiştim.dediğim gibi bunda da kasper kurunca makine cozutuyor.arkadaşımın dediği gibi ultimate de ağ da sıkıntı yaşıyorum.sizlerinde dediği gibi win 7 home 64 bit kur diosunuz.4 gb ram den daha fazlasını görmesi için sistemin 64 bit mi olması gerekior.

[quote name='RıfaTR' date='04 August 2011 - 07:57 ' timestamp='1312444651' post='1056788']
ultimate kurmuştum zaten ama 32 bit di onda da bende bi camera sistemi var win 7 de uyumsuzluk yapıyor diye win 7 yi kaldırmıştım.ondan dolayıda xp ye yönelmiştim.dediğim gibi bunda da kasper kurunca makine cozutuyor.arkadaşımın dediği gibi ultimate de ağ da sıkıntı yaşıyorum.sizlerinde dediği gibi win 7 home 64 bit kur diosunuz.4 gb ram den daha fazlasını görmesi için sistemin 64 bit mi olması gerekior.
[/quote]

Evet aynen öyle 64bit olması gerekiyor.