Jump to content

Kaspersky Antivirüs Kullananlar Bir Bakabilir Mi?

kral1122
 Share

Recommended Posts

Selamunaleyküm arkadaşlar ben az önce kaspersky antivirüs 2011 indirdim kendi sitesinde 30 gün deneme ama şu anda bilgisayarı taratıyorum kasma var epey neden olabilir

Sistem Özellikleri

1 gb RAM

işlemci AMD 2.71 ghz

istenilen bilgi varsa daha verebilirim.

Yardımcı olan arkadaşlardan Allah razı olsun Edited by kral1122

Kardeş KAV iyi olduğu kadar sistemini zorlayabilir. Ancak bu o antivirüsten vazgeçmen için bir sebep olmamalı. Çünkü başka bir antivirüs yüklediğin zaman çeşitli virüs ve trojanlara karşı bilgisayarın savunmasız olacak ve şimdiki kasmayı arayacak duruma geleceksin.

Tarama bittikten sonra bilgisayarın eski haline gelecektir. Kolay gelsin.

Eset Sistemi Yormaz ama Bir halta yaramaz.... Kaspersky bir defa Tüm Dosyalarını tarayınca sonra kasıntısı geçer hatta sistemin hızlanır......Çünkü Klasör haritalarını oluşturur ve klasörler içinde bir değişiklik olmadığı sürece taramaz...Değişiklik var isede kasıntı yapmadan sessiz tarar.....

Forever Kasperky...

Edited by byvistakazim

[quote name='kral1122' date='11 August 2011 - 14:30 ' timestamp='1313062232' post='1060887']
peki arkadaşlar ESET hangi sürümü önerirsiniz smart security mi antivirüs falan mı?
[/quote]

Eset Bir İşe yaramaz... sen kasperskydan başkasını güvenme... sanalda ki tüm işletim sistemlerimda kaspersky var.... 512mb ram ile bile rahat kullanılıyor.

kardeş ben yıllarca kav-kis-pure kullandım şimdi 2012 versiyonunu kullanıyorum onu indir sitede mevcut, kasma sorununa gelince öyle aşırı kasmıyor yani boştayken 20-30.000k ram harcıyo sisteminde belki virüs olabilir. sürekli koruma sağladığı için bir defaya mahsus tarat kolay kolay birdaha taratmak zorunda kalmazsın. diğer virüs programlarınıda kullandım ama kaspersky gibisi yok ve benim pcde;
1.81 tek çekirdek işlemci
1gb 800mhz ram
var buna rağmen rahat bi şekilde kullanıyorum

Kaspersky 2012 sürümünde kasma sorunu kalkmış tavsiye ediyorum şu ayarları yaparsanız daha iyi olur

[code][url="http://www.chip.com.tr/forum/kis-2012-ve-izlenimlerim-ve-bazi-ayarlar_t207699.html"]http://www.chip.com.tr/forum/kis-2012-ve-izlenimlerim-ve-bazi-ayarlar_t207699.html[/url][/code]

Edited by kskmehmet

[quote name='mert.0698' date='11 August 2011 - 16:43 ' timestamp='1313070219' post='1060971']
crack lı kullanırsan olacağı odur :DDDDD
[/quote]
Crackli Program Virüs Gördü... Peki Orjinal lisanslı program bende niye ekrn.exe yi silmeye uğraştı.

Edited by byvistakazim

:pardon: AV. Comparatives'in sonuçlarına göre Windows'ta en hızlı çalışan güvenlik çözümü avast! 6. 512 MB. Ram da bile çok hızlı çalışıyor. Bence sen avast! Internet Security kullan. Ben sana istersen 2013'e kadar lisans dosyasını upload edebilirim (crack değil orjinal) :pardon: Edited by pcusta_99

[quote name='lordlancez' date='11 August 2011 - 14:44 ' timestamp='1313066655' post='1060944']
kasperden şaşmayın isterse kassın ama adam gibi program :dribble:

eset kullandım kendini virüs gördu :p
[/quote] evet ESET kullanan bir pc de görmüştüm güncellemeden sonra kendi dll dosyalarını (dosya kütüphaneleri) virüs olarak görüyor.

Arkadaşımız işletim sistemini yazmamış mı ben mi göremedim.
Hem eseti bu kadar yermenize bir anlam veremedim.
Ben avira avg avast ile koruyamadığım sistemleri esete emanet ederim şu ana kadar sorun yaşamadım.
Ama crack lenmiş eski sürüm programlardan bahsediyorsanız orası ayrı.

[color="#FF0000"]Hem ESET in kendi alanında aldığı uluslararası ödülleri bilmeyen yoktur sanırım.[/color]

[quote name='kalelibilişim' date='11 August 2011 - 17:21 ' timestamp='1313076108' post='1061021']

[color="#FF0000"]Hem ESET in kendi alanında aldığı uluslararası ödülleri bilmeyen yoktur sanırım.[/color]
[/quote]

Doğru söylüyorsunuz uluslar arası ödüller aldı ama sadece ESET mi ödül aldı.
ESET'in Smart Security sürümünde bile sadece antivirüs+antispam+antimalware ve hiç bir işe yaramayan güvenlik duvarı var. Ben güvenlik duvarını evimde test ettim ve kendi pcmi hackledim. Ama avast! öylemi avast! kendine çeki düzen verdi. Özellikler: Webrep, Sessiz Güvenlik Duvarı, Antivirüs, Antispam, Antirootkit, Antimalware, avast Safe Zone, Sandbox, Davranış kalkanı, avast kullanıcı ICQ su, P2P kalkanı (şarkı müzik indirme programları için) örn BearShare Ares, Anlık Mesajlaşma kalkanı (MSN, YAhoo), (CPU optimizasyonu), casus kalkanı... arkadaş avast! Internet Security'i indirsin ben ona orjinal lisans dosyasını veririm ve de AV Compariteves'e göre Windows için en hızlı güvenlik çözümü o. 512 MB ram li pcde bile kasmıyor

Edited by pcusta_99

[quote name='H4X0R' date='11 August 2011 - 17:57 ' timestamp='1313078261' post='1061051']
[size="3"][b]Resim her şeyi açıklıyor sanırım.[/b][/size] :)
[img]http://img810.imageshack.us/img810/1681/kasperksy.jpg[/img]
[/quote]

bu resimdeki işareti kaldırırsak bir sakınca çıkar mı? kaldırmayı düşünüyorum