Jump to content

Ağdaki Interneti Kontrol Edebilme.....

BeNefSE
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar çalıştığım işyerinde 30 a yakın internet kullanan makine var ve internette sıkıntı yaşıyoruz.Müdürler de internete giremediğinden sıkıntımız artıyor.Şöyleki bazı arkadaşlar download yapıyorlar.Ancak iş yoğunluğundan dolayı her bilgisayarı tek tek kontrol edemiyorum etsem de daha sonra yeniden program kuruyorlar.Admin yetkilerini aldım ancak bu defa da iş yüküm arttı arttı.Sizden isteğim şu;ağımdaki tüm bilgisayarların indirme yapıyorsa indirmelerini kontrol etme en azından indirme yaptıklarını görmek istiyorum.Uzaktan bağlantı programı istemiyorum.Akınsofta benzer bir program olabilir.Kullanan varsa yardımcı olursa teşekkür ederim.... Edited by tmc200505

handy cafe kurabilirsin daha basit istersen inter filtre kur bütün makinelere kurman gerekir diğer makinelerin ekranlarını görebilirsin hatta dilediğin bilgisayara müdahale edebilirsin indirme işlemini iptal edebilirsin. yada host dosyasından veya inter filtre programından indirme sitelerini veya istediğin siteyi engelleyebilirsin hatta istediğin programı.

[quote name='kalelibilişim' date='13 August 2011 - 01:43 ' timestamp='1313185405' post='1061867']
handy cafe kurabilirsin daha basit istersen inter filtre kur bütün makinelere kurman gerekir diğer makinelerin ekranlarını görebilirsin hatta dilediğin bilgisayara müdahale edebilirsin indirme işlemini iptal edebilirsin. yada host dosyasından veya inter filtre programından indirme sitelerini veya istediğin siteyi engelleyebilirsin hatta istediğin programı.
[/quote]

Sağolasın Handy cafe yi deniyorum..Ücretsiz olması iyi....

HandyCafe Filtere kullanmanı tavisye ederim bandwidth özelliği mükemmel çalışıyor. İstediğin bilgisayara bandwidth kısıtlması yapabiliyorsun. tüm download programları ile uyumlu çalışıyor bunun yanı sıra kurulmasını istemediğin programları yasak kelimeler kısmına Ares.exe idman.exe isimlerini yazar isen hiç bir şekilde programı kuramazlar, özelllikleri saymakla bitmiyor desem yeridir turbo internet özelliğide harika çalışıyor özellikle videoları izlerken herhan gibi bir takılma olmuyor. 35 pc 8mbit internet ile sorunsuz çalışmaktadır. kısacası ağdaki tüm bilgisyarların download ve upload limitlerini görebilir,bilgisayarın hızını isteiğin şekilde sabitleyebilirsin.

[color="#0000FF"][size="3"][font="Trebuchet MS"][center]Handy Cafe sorun merkezidir sen ne yapıyorsun ya asıl internet sorunu şimdi başlıyor.Handy Cafe Filtresi güncelleme yapmadığı zaman hiçbir bilgisayarı internete çıkartmaz.Çözüm direk tüm Handy Cafe'leri kaldır.Tamamen ağ trafiğini kontrol etmek istiyorsan eğer bilgisayar bilgimde var diyorsan Linux tabalı smoothwall'ı öneririm.Ama yalnız bir tane makineye ihtiyacın olacak çünkü smoothwall bir program değil işletim sistemi.Eski bir bilgisayarda işini görecek ama iki tane ayrı ethernet kartının olması gerekir.Ama en profösyonel çözüm budur.

Basit bir diğer yolda modem arayüzüne girip Client bilgisayarların MAC adreslerine filtreleme koyacaksın.

Örneğin : PAZARLAMA DEPARTMANININDAKİ X KULLANICISI wwww.hotfile.com'a giremesin.Bu özellikte Cisco modemlerde var.IP bazlı Web Site engelleme.

İnternet Cafe Otomasyon yazılımı ile ağ trafiğini kontrol etmeniz hiç mantıklı bir girişim değil.

3.Party programlarla bu soruna çözüm bulunmuş olsaydı şuan dünyadaki Firewall cihazları ve suncuları gereksiz masraf olarak bilinirdi.En kısa ve sağlam yol senin için smoothwall.

[/center][/font][/size][/color]

[code]http://www.smoothwall.org/[/code]

Edited by CMOS

Handy mand ne ugrasıyorsun ya senin ihtiyac duydugun ucretsiz kaynak kodlu bir firewall en guzeli pfsense dir. Donanımsal firewall dan farkı yokdur. En basiti Ipcop dur.

Dandik bir makinaya kur bunu ondan sonra gec başına kim ne indirmiş nereye girmiş nerye girsin aylık ne kadar kac saat nete girilmiş..... hepsini izle :D Tavsiye ederim

Edited by tnc_tr