Jump to content

Windows Live 80072Efd Hatası Sorun Çözüldü

Share

Recommended Posts

[center]
s.a. arkadaşlar az önce bir arkadaşın msnesini ekledim ekledikten sonra msn kapatıp açayım dedim. 1 saatdir ugraşıyorum msn açılmıyor
Windows Live 80072efd bu hatayı veriyor. başka msn adresi giriyorum onlar açılıyor.yanlız kendi hesabım açılmıyor

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1313613330__sshot-1.jpg[/img]

[/center] Edited by Yaşar

[quote name='Yaşar' date='17 August 2011 - 20:43 ' timestamp='1313613810' post='1065017']
[center]
s.a. arkadaşlar az önce bir arkadaşın msnesini ekledim ekledikten sonra msn kapatıp açayım dedim. 1 saatdir ugraşıyorum msn açılmıyor
Windows Live 80072efd bu hatayı veriyor. başka msn adresi giriyorum onlar açılıyor.yanlız kendi hesabım açılmıyor

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1313613330__sshot-1.jpg[/img]

[/center]
[/quote]

Yaşar hocam bu adrese bakarmısın

http://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik-destek-bilgiler/43808-msn-hata-kodu-80072efd-windows-live-messenger-hatasi.html

nette araştırdım çözüm olarak bunlar yazıyordu.
Windows Live Messenger'ın bağlantı ayarlarını, Internet Explorer üzerinden kontrol edebilirsiniz.

:: Bunun için tarayıcınızı açın
:: "Araçlar / İnternet Seçenekleri" menüsüne tıklayın
:: "Bağlantılar" sekmesine geçin
:: "Yerel Ağ Ayarları" butonuna tıklayın.
:: "Ayarları otomatik olarak algıla" seçeneğini işaretleyin.
:: "Tamam" butonuna tıklayın.

Not: Normalde, Proxy (vekil sunucu) kullanmıyorsanız ve bu pencerelerde farklı bir Proxy görüyorsanız, kaldırmayı ihmal etmeyin.

Firewall'u Kontrol Edin

Bu ayarlar tamam gibi görünüyorsa ve Internet Explorer üzerinden internet sitelerine girebiliyorsanız, ancak 80072efd hata kodunu almaya devam ediyorsanız, kullandığınız yazılımları kontrol etmenizde fayda var.

Bunlar arasında ilk sırayı, Firewall yazılımı almalı. ZoneAlarm veya alternatif Firewall yazılımları, mesajlaşma yazılımının internet bağlantısını engellemiş olabilir. O nedenle, Firewall yazılımının kurallarını yeniden gözden geçirmeli ve MSN trafiğine izin vermelisiniz.

Abicim at format gitsin. Gerçi benimki biraz düz mantık oldu ama. :)
Şimdi bana kızarlarda önemli olan burda sorunu çözmek diye.
Ama bazı sorunlar vardır. Sorunu çözmek için saatler hatta günler gerekebilir. Bence bunun yerine en mantıklısı format.

şimdi tekrar MSN E-Fix programını denedim bu sefer 8007 den başlayan ne kadar seçenek varsa işaretledim onar dedim onarma biddi
msn açıldı yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim sorun çözüldü