Jump to content

Windows® Vista İnternet Bağlantısı Sorunu

Bli7krieg
 Share

Recommended Posts

Windows vista home basic 64bit kllanıyorum. Modemi açtıktan sonra sadece yerel bağlantı yazıyor. Onar diyincede hiçbir şey çözümlenmiyor. Modeminizi kapatın ve fişten çıkartın 10 saniye bekledikten sonra tekrar takıp çalıştırın diyor. Yaptıktan sonra sorun düzeliyor fakat her bilgisyarı açıtığımda bu sorun oluyor. Driverlarını kurdum fakat hala aynı sorun devam etmekte. Bu sorun için bir çözüm var mı? Modemde sorun olabilir mi? windows 7 kullanırken böyle bir sorun yoktu.

ISS: TTNET
Modem: ZyXel P-660W-T1 v2
nVidia nforce 10/100 Mbps Ethernet Adapter

aynı sorun genel olarak bende de var. birde ilgisi varmı bilmiyorum bazan gezgini açtığımda bi şeye takılıyor sistem ama neye? yani kum saati çıkıyor dönüp duruyor hatta yeniden başlatıyorum bu sefer en başta takılıp kalıyor yani bilgisayarın başlangıcının en başında. bende reset atıyorum ancak başlıyor.

yalnız az önce acronics le aldığım yedeği yükledim şimdilik internet sorunu çözüldü gibi. ama o takılma bir kez yine oldu. birde optik sürücülerimde bazan numaralar yapıyor-du. biri bazan bilgisayarımda görünmüyor, açmak için butona bastığında ya açılmıyor yada çok bekliyor.onlarda düzeldi gibi. yalnız hakketen acronics çok iyi iş çıkartıyor. format atsam böyle güzel olmaz. ne bootta sorun çıktı ne bir şey. yedeği aldığım ilk günkü gibi oldu vista.

[quote name='abdülhey' date='20 August 2011 - 03:45 ' timestamp='1313804719' post='1066537']
aynı sorun genel olarak bende de var. birde ilgisi varmı bilmiyorum bazan gezgini açtığımda bi şeye takılıyor sistem ama neye? yani kum saati çıkıyor dönüp duruyor hatta yeniden başlatıyorum bu sefer en başta takılıp kalıyor yani bilgisayarın başlangıcının en başında. bende reset atıyorum ancak başlıyor.

yalnız az önce acronics le aldığım yedeği yükledim şimdilik internet sorunu çözüldü gibi. ama o takılma bir kez yine oldu. birde optik sürücülerimde bazan numaralar yapıyor-du. biri bazan bilgisayarımda görünmüyor, açmak için butona bastığında ya açılmıyor yada çok bekliyor.onlarda düzeldi gibi. yalnız hakketen acronics çok iyi iş çıkartıyor. format atsam böyle güzel olmaz. ne bootta sorun çıktı ne bir şey. yedeği aldığım ilk günkü gibi oldu vista.
[/quote]
Teşekkürler öneriniz için denicem. Dediğiniz program bu mu Acronis Backup and Security?

[quote name='Bli7krieg' date='20 August 2011 - 10:53 ' timestamp='1313837635' post='1066657']
Teşekkürler öneriniz için denicem. Dediğiniz program bu mu Acronis Backup and Security?
[/quote]

bu yedek alma işini kendileride yapıyor ama hiç denemedim. ben acronics le alıyorum. onun tüm sistem çökse bile imajı boot cd si oluşturup imajın bulunduğu farklı bir yerden yüklenme seçeneğide var. hatta cd lere kaydedip imajı ordan yükleme bile var . siz daha önce sistem sorunsuzken imaj yani yedek almadıysanız nasıl yükleyeceksiniz? almanız gerekirdi. bahsettiğim program acronics yedek alma programı işte. true image veya sizin dediğiniz gibi olabilir ismi. ama mesela yedek aldınız geri yükleme işini yine aynı yedek aldığınız sürümle, tam olarak onunla geri yükleyin sanırım sorun yaşamıştım bu konuda ondan uyarıyorum.

ben yedeği tam 9 eylül 2010 da almışım. çift sistem (vista ve mxp v3 ) yüklü olmasına rağmen hiç bir boot v.s. sorunu çıkmadan o günkü gibi sorunsuz geri yükledim.

Size tavsiyem en güzeli windows vista ile bilgisayarınızı yoracağınıza windows 7'e geçmenizi tavsiye ederim. Elbette tercih meselesi ama vistadan daha iyi performans veriyor windows 7. Birazcık vista bu konularda problemli bir işletim sistemi.Genellikle ağ konusunda biraz fazla problem çıkartıyor. Belki çoğunun başına gelmemiş yaşamamışta olabilir fakat benim genel olarka gördüğüm bu.

Sorununa gelince arkadaşım hiç elinle direk ıp vermeyi denedinmi ?

[quote name='ViolenTornado' date='20 August 2011 - 18:02 ' timestamp='1313856133' post='1066828']
Size tavsiyem en güzeli windows vista ile bilgisayarınızı yoracağınıza windows 7'e geçmenizi tavsiye ederim. Elbette tercih meselesi ama vistadan daha iyi performans veriyor windows 7. Birazcık vista bu konularda problemli bir işletim sistemi.Genellikle ağ konusunda biraz fazla problem çıkartıyor. Belki çoğunun başına gelmemiş yaşamamışta olabilir fakat benim genel olarka gördüğüm bu.

[/quote]
Hayır denemedim. Deneyince sonucu yazarım teşekkür ederim tavsiyen için.

valla arkadaş yukarda dediğim gibi yedeği yükledim donanımdan kaynaklandığını düşündüğüm şeyler bile ortadan kalktı. mesela pc açılışta tırt diye ses geliyordu artık optik sürücü lg den geliyordu sanırım, lg yine simge olarak bilgisayarımdan kayboluyordu, butonuna bastığımda açılmıyordu ve senin sorun devamlı reset yapmaktan gına gelmişti bağlantı konusunda. şu anda hepsi çözülmüş görünüyor. butonuna bastımmı lg dvd-ram in anında açılıyor, dvd leri hemen okuyor v.s.

abdülhey bey progam yüzünden sesler gitmez bi kere bu komik bi durum olmuş :)
konuya gelince
Windows Vista'daki yeni ağ özelliklerinden dolayı, daha eski bazı ağ yönlendiricileri Windows Vista ile tam uyumlu değildir ve soruna neden olabilir.
Başlat düğmesi , Denetim Masası, Ağ ve Internet, Ağ ve Paylaşım Merkezi ve ardından Ağ bağlantılarını yönet'i tıklatarak Ağ Bağlantıları'nı açın.
Bağlantıyı sağ tıklatıp Özellikler'i tıklatın.Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
bir digeride
Windows güç tasarrufu yapmak için ağ bağdaştırıcınızı kapatıyor olabilir. Ağ bağdaştırıcısının özelliklerindeki güç tasarrufu seçeneğini kapatın.
Ağ sekmesinde Yapılandır'ı tıklatın.
Güç Yönetimi sekmesinde, Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın onay kutusundaki işareti kaldırın ve Tamam'ı tıklayın belki yardımcı olabilir

Edited by Canerq7

[quote name='ViolenTornado' date='20 August 2011 - 18:02 ' timestamp='1313856133' post='1066828']

[/quote]
Direk ip vermeyi denedim sorun çözüldü. Teşekkürler.