Jump to content

Ilkmi.tut Dosyası Oluşuyor Acaba Neden?

tmraslan
 Share

Recommended Posts

Aşağıda verdiğim scripti calıştırdığım dosyanın içine ilkmi.tut diye bi dosya açıyor.Bu istenmeyen dosyanın açılmasını nasıl engelleyebilirim?Acaba Win7 x64 kullanıcısıyım bununla alakalı olabilir mi?

[codebox]Opt("TrayIconHide", 1)
RunWait("C:\Program Files (x86)\Alış-Satış-Stok Takip\asstakip.exe")
DirCopy("C:\asstyedek\", "D:\asstyedek", 1)
Global $BL_Shell_Pos = WinGetPos(WinGetHandle("[CLASS:Shell_TrayWnd]"))
Global $sToolTipAnswer = ToolTip("Girdiler Yedeklendi...",@DesktopWidth - 155 ,@DesktopHeight - ($BL_Shell_Pos[3] + 37),"Bilgi",1,0)
Sleep(5000)[/codebox]

Konuyu dün gece açtığım için sanırım kimse görmedi.En kötü ihtimalle dosyayı nasıl gizleyebilirim adı ilkmi.tut ve masaüstünde.Şayet gizleyebilirsem en azından dosya fazlalığından kurtulurum.Şimdiden Soğolun...

[warning][color="#0000FF"][b]DİKKAT: Flood Yapmak YASAKTIR, Ard Arda İleti Göndermek Yerine [img]http://i.imgur.com/3XtEI.png[/img] Butonunu Kullanarak İlk İletinizi Düzenleyiniz.[/b][/color][/warning]

Edited by Yaşar

@SimpsoN_Bart
Kastetdiğin dosyayı bulamadım fakat bi kaç tane örnek bulabildim fakat ben hala hangi kısmını kendime göre değiştirecem anlamadım :(
Tam tamına 4 gündür bu işle uğraşıyorun da kusuruma bakmayın sizi uğraştırıyorum ama :(

MostWanted Hocamın bir örneği ;
[codebox]If $Cmdline[0] = 1 Then
$returnattrib=FileSetAttrib($Cmdline[1], "+H")
If $returnattrib Then
$dosyaisim=StringSplit($Cmdline[1], "\")
Msgbox(64, "Başarılı!", $dosyaisim[$dosyaisim[0]]&" dosyası başarıyla gizlendi!")
Else
MsgBox(16, "Hata!", "İşlem sırasında bir hata oluştu!")
EndIf
EndIf
[/codebox]

blackman12 Hocamın örneği;

[codebox]FileSetAttrib ( "file pattern", "+-RASHNOT", recurse )
[/codebox]

Edited by tmraslan

[font="Georgia"][size="2"]MostWanted ın verdiği örnek değil onu zamanında benim için hazırlamıştı sağolsun :) Senin aradığın blackman12 ni örneğidir.Help dosyası C:\Program Files\AutoIt3\AutoIt.chm dizinin de bulunmaktadır.Ama ben genelde SciTE de üst tarafta en sağada Help menüsünden girerim daha kısa ardığımı bulurum.[color="#445563"]Misal [/color][color=#445563]FileSetAttrib komutuna bakacaksam mouse ile [/color][color=#445563]FileSetAttrib i seçip F1 help menüsüne geldiğimde direk karşıma help dosyasından [/color][color=#445563]FileSetAttrib kodları gelir sana önerim böyle yapman istediğin kodu sciTE den seç F1 ile hemen kodları gör :) Bu arada sen sorularını sor burda illa ki biri yardım eder bıkmandan sorabilirsin soruların cevapsız kalmaz :) Şimdi örneğe gelelim;[/color][/size][/font]
[color=#445563][font=monospace][size=2]
[/size][/font][/color]
[color=#445563][font=monospace][size=2][codebox];Misal basit olarak gizlemek için
FileSetAttrib("dosya veya klasör ismi", "+H")
;Göstermek içinde sadece H paremetresinin basına - koyman yeterli
FileSetAttrib("dosya veya klasör ismi", "-H")

;Geçerli dizindeki tüm bmp uzantı dosyaları salt okunur ve sistem dosyası yap.
If Not FileSetAttrib("*.au3", "+RS") Then
MsgBox(4096,"Hata", "Öznitelikler değilemedi.")
EndIf

;Geçerli dizindeki ve alt dizinleri yazılabilir ve arşivlenir yap.
If Not FileSetAttrib("C:\*.bmp", "-R+A", 1) Then
MsgBox(4096,"Hata", "Öznitelikler değilemedi.")
EndIf

;~ Burdaki parametlerle dosya veya klasörlerin özniteliklerini değişebilirsin.
"R" = READONLY
"A" = ARCHIVE
"S" = SYSTEM
"H" = HIDDEN
"N" = NORMAL
"O" = OFFLINE
"T" = TEMPORARY
[/codebox] [/size][/font][/color]

[font="Georgia"]Estağfurullah biz ne yaptık yardımcı olduysam ne mutlu bana :) bu arada inat meselesi değil ben sen biraz araştır gel uğraş da soruyu sor istedim böylece kendini daha iyi geliştirmiş olursun.Böyle ufak şeyler gözünü yıldırmasın. Neyse kolay gelsin başarılar..[/font]