Jump to content

Bilinmeyen Newheur_Pe Virüsü

ofccc
 Share

Recommended Posts

Face teki empires and allies oyunu için hile ararken indirdiğim rarlı dosyay çıkartınca hile nin setup u geldi ve anında eset tarafından silindi ve silinirkende ''bilinmeyen NewHeur_PE virüsü'' bulundau ve silindi dedi, bu virüsü araştırdım ve gayet tehlikeli buldum, PC yi yavaşlatıyormuş ve diğer öğelere çok rahat bulaşıyormuş. İndirdiğim setup ı kurmadım ve antivirüs ü kapatıp kurmak içinde uğraşmadım. Şimdi Malwarebyte's i siteden indirip kurdum ve taratıcam PC yi, Sizce setupı kurmadan PC 'me bulaşabilirmi virüs?

[quote name='pcusta_99' date='23 August 2011 - 13:32 ' timestamp='1314099132' post='1068303']
ESET açar açmaz engellediyse pcne virüs bulaşmamıştır. Ve ya da ESET in yanlış alarmlarından biri olabilir.
[/quote]

belli olmaz belki virüs çoktan bulaşmış olabilir çünkü bendede oluyor hiç klasörlere girmesem uyarı vermiyor tarama yapıyorum uyarı vermiyor tarama yaptıktan sonra bir klasöre giriyorum uyarı veriyor :D yani çoktan bulaşmış oluyor.

bilgisayarı açar açmaz olmuyor. Bulaştıysa sürekli aynı hatayı verip duruyormuş, programı indirir indirmez eset sildi, ardından malwarebyte's le tarattım bişey çıkmadı, biraz daha araştırınca eset erken uyarı sistemi ile virüs olabilecek programı algılıyormuış ve olma ihtimali var ve virüs tanınmıyorsa hatayı veriryormuş şu an rahatım. Teşekkürler yardmlarınız için :)

[center][b]Bulaştığını sanmıyorum. Çünkü virüs dosyaya işlenmiştir ve dosya açıldığında beraber virüs te devreye girsin diye planlanıyor yapılırken. İşini sağlama al derim. Combofix ve Avira sana yardım eder.[/b][/center]