Jump to content

Hangisini Tercih Etmeliyim

emreaydın42
 Share

Recommended Posts

dediğim gibi ben asıl bada ile android arasında kaldım. s7233 de donma falan oluyor mu acaba ?? çok oyun falan oynayan biri değilim ama android den vazgeçmek istemiyorum..s7233 ün multimedya özellikleri daha iyi gibi görünüyor. sizce artıları ile s7233 mü yoksa android li gio mu ??

Edited by emreaydın42

Herkese tavsiye ettiğim gibi sanada aynı ürünü tavsiye ediyorum.
[size="5"][color="#FF0000"]Huawei U8800 IDEOS X5 tavsiyemdir. [/color][/size]

[img]http://www.bogpara.com/files/Huawei-Ideos-X5_Android_2.jpg[/img]
[size="5"][color="#0000FF"]
Turkcell Timde 570 tlye[/color][/size]

Muhteşem özellikler var. Donanım olarak HTC desire S e çok yakın. HTC nin oynattığı bütün oyunları vede uygulamalrı çalıştırıyor.
Tek sorunu kamerası tam olarak performans sağlamıyor. Ama büyük ölçüde iş görüyor.

Huawei U8800 IDEOS X5 için Custom Rom üzerinde çalışanlarda gitgide artıyor. Şu anda bile piyasada birçok Custom rom mevcut. Yani arkasında sağlam bir ekip var.

f/p (fiyat performans) olarak bu donanıma göre hakkını veriyor. :yahoo:

16 milyon renkli, 480×800 çözünürlüklü, 3.8″ genişliğinde TFT kapasitif ekran
800 MHz Scorpion işlemci
Adreno 205 Grafik işlemci
Android 2.2 işletim sistemi
[color="#FF0000"] Adobe Flash desteği (çok önemli)[/color]
5MP otofokuslu LED Flaşlı kamera
720p kalitesinde 30fps’lik video çekimi
2 veya 4 gb dahili hafıza (microSD ile 32GB’a kadar yükseltilebilir)
Wi-Fi 802.11 b/g/n ve Wi-Fi hotspot
HSDPA 7.2 Mbps
Bluetooth v2.1
1500 mAh Li-Po batarya, maximum 350 saat bekleme 6 saat konuşma süresi

[size="4"][color="#FF0000"]Yada Ekim başında Vision modeli gelecek onu bekle. [/color][/size]

Edited by &ULTİMATE&

Hocam öncelikle aynı telefon arkadaşımda var,

Metal kasa ince ve geniş dokunmatik ekranı BADA os işletim sistemi wifi 5 mp kamera vs birçok güzel özelliği var

Tek birşey diyorum sana eğer BADA os yerine Android işletim sistemi olsaydı 1 milyardan aşağı olmazdı bu telefon bence pişman olmazsın gayet güzel ve şık telefon

Bahsettiğim wave modeli için

Edited by Cyber-Warrior

[quote name='emreaydın42' date='27 August 2011 - 22:47 ' timestamp='1314474431' post='1070872']
evet güzel de benim bütçe max 450 TL. samsung wave s7233 hakkında ne diyorsun ?? hepsiburda da 460 TL..
[/quote]

Sen bence telefonu almadan önce Bada işletim sistemi ve android hakkında genel bir bilgi topla ve aradaki farkı gör.
Bir de kendine sor bakim :) Ben telefonu hangi amaçla kullanacağım :)
Oyun, uygulama ve internet içinse androidden şaşma :) Fakat her oyunu ve uygulamayı çalıştırabilmek için güçlü donanım yapısına sahip olması gerekir.
Mesela Ekran çözünürlüklüğü, İşlemcisi , Ram i güçlü bir telefon alman gerekir.

Nasılki bilgisayar alırken bu bilgisayar şu oyunu çalıştırmaz şu programı çalıştırmada sorun çıkartır diye ayır ediyorsun.
Artık cep telefonu alırken bunlara dikkat etmek lazım.

Benim sana tavsiye ettiğim telefon Huawei İdeos X5 tam sana göre bir telefon. Donanım yapısı çok güçlü. 3.8 ekran gayet büyük vede zezkli bir ekrana sahip. Gerçek internet deneyimim sana fazlası ile yaşaty,ıyor buna emin ol.
f/p (Fiyat /Performans) açısından çoook çok ideal bir telefon.
Yok ben telefonu sadece mesaj yazmak için ve arama yapmak için kullanacaksan git bir tane 6300 felan al :)

Huawei İdeos x5, HTC Desire S e çok yakın bir telefon. HTC desire S 1000 tlye satılırken İdeos X5 570tlye satılıyor.

Sen şimdi şüpheyede düşmüsündür. Huawei çin malı bundan hayır çıkmaz diye :)
Biz Huawei yi markasını yıllardır kullnıyoruz fakat farkında değiliz galiba.
Mesela şu anda türkiyedeki 3 büyük operatorde Yani Vodafone Avea Turkcell Huawei marka 3G modemlerini kullanıyor.
Ayrıca Turkcell T10 ve T20 cep telefonları da huawei marka cep telefonlarıdır.
Sana demem o ki içinde hiçbir şüphe olmasın çok sağlam sağlıklı telefonları var.
Sağlık demişken Huawei cep telefonlarının Sar değerleri inanılmaz derecede düşük yani az radyasyon. Telefon alırken sar değerlerinede dikkat etrmek lazım.

En son olarak Huawei ideos X5 e gücün yetmez ise kesinlikle ama kesinlikle Turkcell T20 al Oda güçlü bir telefon ve de fiyatı 420 tl. Ondada 600 mhz işlemci 3.5 capasitiv hassas dokunmatik ekran ve androis işletim sistemi var.
samsung wave s7233 w 460 tl vermektense Turkcell T20 al derim.

Google amcadan araştırma yap bu telefonları. İşlemci güçlerine, ekran çözünürlüklerine bak ve kararı sen ver.

Umarım faydalı bir anlatım olmuştur.

Edited by &ULTİMATE&

kullanan birisi olarak konuşuyum yaklaşık 3 4 aydır kullanıyorum her türlü uygulamayıda rahatlıkla acıyor. anlamadıgm bi nokta millet androidci olmus cıkmış :D tamam işletim sistemi güzel olabilir ama cok cok abartılcak bişey değilki. bada sistemide android kadar uygulamaya sahip nedir bu android hastalıgı cozemedım ya millet cok zeki yada biz aptalız.tavsiyem wave 723 her türlü isteğini yerine getirir.

not:telefon alıyoruz alt tarafı araba değil !

Tamam ben artık hiçbirşey demiyorum umarım bilgisayar alırkende böyle diyorsundur.
Bilgisayar alıyoruz alt tarafı araba değil. :rofl:

Edited by &ULTİMATE&