Jump to content

İşletim Sistemi Kurma Sorunu ?

powercocuk15
 Share

Recommended Posts

[quote name='helehoyni' date='26 August 2011 - 23:26 ' timestamp='1314401180' post='1070488']
Ben de kaç yıldır uğraşıyorum bu işle, merak etmeyin. "Saçma" demeden önce bir iyice anlayın da sorunu sorunu anlamadan çözüm üretmeye çalışmayın. Hackintosh kurduktan sonra oldu diyor arkadaş. MacOS hard diske zarar vermez, tecrübelerimle de sabittir bios yapısıyla oynuyor; kaç kez geldi başıma. Üstteki yorumlarıma da bakarsanız "Saçma, kesinlikle hard diskten değil" gibi yorumlar yapmadım sizin gibi; bu arada hard disk başka bir sebepten dolayı hasar gördüyse hard diskten de kaynaklanabileceğini belirttim. Öyle bir durum yok ortada ki; mantıksız dahi olsa, dediğiniz gibi "Saçma" dahi olsa kimsenin karınca kararınca yardım etmeye çalışmasını, fikrini beyan etmesini "Saçma" olarak nitelendiremezsiniz; terbiyesizliğin anlamı yok!
[/quote]
yaptığımın terbiyesizlikle falan alakası yok binlerce kez hackintosh denemiş biri olarak konuşuyorum bilgi eksikliğim varsa bilen arkadaşlar düzeltsin hiç bir işletim sistemi biosla oynama yapamaz sadece hddeki mbr ile oynar hdd ile oynar yorumlar saçma geliyor çünkü ilk yorum yapan arakdaş kayıt defterini bile önermiş keşke arkadaş low level format atmadan bios update yapıp denseydide bende sizi utandıra bilseydim neyse daha fazla polimiğe girmeyeceğim hayırlı geceler

[quote]Mesaji gorhelehoyni, on , said:
Ben de kaç yıldır uğraşıyorum bu işle, merak etmeyin. "Saçma" demeden önce bir iyice anlayın da sorunu sorunu anlamadan çözüm üretmeye çalışmayın. Hackintosh kurduktan sonra oldu diyor arkadaş. MacOS hard diske zarar vermez, tecrübelerimle de sabittir bios yapısıyla oynuyor; kaç kez geldi başıma. Üstteki yorumlarıma da bakarsanız "Saçma, kesinlikle hard diskten değil" gibi yorumlar yapmadım sizin gibi; bu arada hard disk başka bir sebepten dolayı hasar gördüyse hard diskten de kaynaklanabileceğini belirttim. Öyle bir durum yok ortada ki; mantıksız dahi olsa, dediğiniz gibi "Saçma" dahi olsa kimsenin karınca kararınca yardım etmeye çalışmasını, fikrini beyan etmesini "Saçma" olarak nitelendiremezsiniz; terbiyesizliğin anlamı yok!

yaptığımın terbiyesizlikle falan alakası yok binlerce kez hackintosh denemiş biri olarak konuşuyorum bilgi eksikliğim varsa bilen arkadaşlar düzeltsin hiç bir işletim sistemi biosla oynama yapamaz sadece hddeki mbr ile oynar hdd ile oynar yorumlar saçma geliyor çünkü ilk yorum yapan arakdaş kayıt defterini bile önermiş keşke arkadaş low level format atmadan bios update yapıp denseydide bende sizi utandıra bilseydim neyse daha fazla polimiğe girmeyeceğim hayırlı geceler [/quote]

sakin olun beyler eğer sorun bios tansa bios u default ayarlarına çevirir arkadaş
burada kavga etmek için değil çzöüm bulmak için varız

[quote]Mesaji gorhelehoyni, on , said:

yaptığımın terbiyesizlikle falan alakası yok binlerce kez hackintosh denemiş biri olarak konuşuyorum bilgi eksikliğim varsa bilen arkadaşlar düzeltsin hiç bir işletim sistemi biosla oynama yapamaz sadece hddeki mbr ile oynar hdd ile oynar yorumlar saçma geliyor çünkü ilk yorum yapan arakdaş kayıt defterini bile önermiş keşke arkadaş low level format atmadan bios update yapıp denseydide bende sizi utandıra bilseydim neyse daha fazla polimiğe girmeyeceğim hayırlı geceler [/quote]

sakin olun beyler eğer sorun bios tansa bios u default ayarlarına çevirir arkadaş
burada kavga etmek için değil çzöüm bulmak için varız

biosu bozan anakartı yakan virüsler var bilgisayar dünyasında herşey olabilir yazılımsız donanım donanımsız yazılım olmaz biz ihtimalleri verdik burada deneyip test edecek ve sonuca ulaşacak arkadaşın kendisidir bence gereksiz yere tartışma yapıyorsunuz arkadaş her ikisinide denesin zaten sonuç ortaya çıkacaktır o zaman

Edited by erpol

Bilgi eksikliğiniz var demedim, belki de kat kat bilgilisiniz benden, bilemem. Tekrar belirtiyorum, "Sorun kesinlikle hard disk sorunu değil" demedim. Darbe gelmiştir, hard disk zarar görmüştür. Arkadaşın dediği gibi voltaj dalgalanması olmuştur, zarar görmüştür. Ama daha önce benzer sorunu kaç kez yaşadım ve her seferinde bios flashlama yoluyla çözdüm sorunu; sırf bu yüzden Hackintosh sevdasından vazgeçtim. Hackintosh ve bu sorunun üst üste gelmesi aklıma direkt olarak bu ihtimali getirdi.

Benim sizi utandırmak gibi bir amacım yok, arkadaşın sorunu çözülsün, beni mutlu etmeye yeter. Çünkü sizin yaptığınız gibi kimsenin görüşünü "Saçma" olarak nitelendirmedim. Size de hayırlı geceler, hayırlı kandiller. Dediğiniz gibi şu mübarek gecede tartışmayı uzatıp kalp kırmanın anlamı yok.

Edited by helehoyni

[quote name='erpol' date='26 August 2011 - 23:38 ' timestamp='1314401933' post='1070497']
biosu bozan anakartı yakan virüsler var bilgisayar dünyasında herşey olabilir yazılımsız donanım donanımsız yazılım olmaz biz ihtimalleri verdik burada deneyip test edecek ve sonuca ulaşak arkadaşın kendisidir bence gereksiz yere tartışma yapıyorsunuz arkadaş her ikisinide denesin zaten sonucu ortaya çıkacaktır o zaman
[/quote]
sevgili kardeşim ben o tür virüslere birşey demiyorum eğer öyle bişey olsaydı zaten belirtirdim ama mac sistemlere virüs bulaşmadığı için o ihtimali hiç düşünmedim bile cevabın için teşekkürederim

[quote name='helehoyni' date='26 August 2011 - 23:39 ' timestamp='1314401966' post='1070498']
Bilgi eksikliğiniz var demedim, belki de kat kat bilgilisiniz benden, bilemem. Tekrar belirtiyorum, "Sorun kesinlikle hard disk sorunu değil" demedim. Darbe gelmiştir, hard disk zarar görmüştür. Arkadaşın dediği gibi voltaj dalgalanması olmuştur, zarar görmüştür. Ama daha önce benzer sorunu kaç kez yaşadım ve her seferinde bios flashlama yoluyla çözdüm sorunu; sırf bu yüzden Hackintosh sevdasından vazgeçtim. Hackintosh ve bu sorunun üst üste gelmesi aklıma direkt olarak bu ihtimali getirdi.

Benim sizi utandırmak gibi bir amacım yok, arkadaşın sorunu çözülsün, beni mutlu etmeye yeter. Çünkü sizin yaptığınız gibi kimsenin görüşünü "Saçma" olarak nitelendirmedim. Size de hayırlı geceler, hayırlı kandiller. Dediğiniz gibi şu mübarek gecede tartışmayı uzatıp kalp kırmanın anlamı yok.
[/quote]
cevabınız için teşekkürederim bana kalırsa sizin bios flashlayıp düzeltmenizdeki sebebin altında ahci mod yatıyor olabilir çünkü tüm hackintoslar ahci mod gerektirir buda hddyi direk etkileyen bir faktördür sizede hayırlı kandiller

kusuruma bakmayın çokça özür dilerim. tartışmaya yol açtım hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum burada bana yardımcı olduğunuz için.

bios update denemem başarısız oldu aynı sürüm diyor.

HDD 320 GB Boyutunda. Normal Bad Sector Ve Low level yaptım. şuan format gayet iyi gidiyor ilk açılış ve kapanışda sorun olmassa sıkıntı çıkmaz inşallah

herşeyin için teşekkür hayırlı geceler. bir sıkıntım olursa bilgilerinizi dayanarak çözüm üretmeye çalışırım .. saygılarımla

[quote name='powercocuk15' date='26 August 2011 - 23:49 ' timestamp='1314402595' post='1070503']
kusuruma bakmayın çokça özür dilerim. tartışmaya yol açtım hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum burada bana yardımcı olduğunuz için.

HDD 320 GB Boyutunda. Normal Bad Sector Ve Low level yaptım. şuan format gayet iyi gidiyor ilk açılış ve kapanışda sorun olmassa sıkıntı çıkmaz inşallah

herşeyin için teşekkür hayırlı geceler. bir sıkıntım olursa bilgilerinizi dayanarak çözüm üretmeye çalışırım .. saygılarımla
[/quote]
eğer gene bir sorunla karşılaşırsın bios ayarlarını varsayılan olarak değiştirmeyi deneyebilirsin yalnız bu şekilde yeniden işletim sistemi kurman gerekebilir hdd modu değişirse umarım olur

[quote name='powercocuk15' date='26 August 2011 - 23:49 ' timestamp='1314402595' post='1070503']

[/quote]

Sizin özür dileyecek bir şeyiniz yok; sanırım bizlerin gerginliğine denk geldi biraz :) Format gayet iyi gidiyorsa büyük ihtimalle sonucu da iyi olacaktır; bu da benim haksız çıktığım anlamına gelir :) Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.

[quote name='orcun' date='27 August 2011 - 00:07 ' timestamp='1314403662' post='1070513']
ekran kartı driverini yükledikten sonra nasıl bir problemle karşılaştınız?
[/quote]

ya bilgisayar açılıyor sorun yok ama donuyor. açıldıktan sonra 5 dk bekliyorum. ve bilgisayarıma girmeye çalışıyorum girmiyor ve donuyor öle kaç tane işletim sistemi denediysem olmadı farklı farklı hatta xp'bile denedim. biosuda sıfırladım ama gene olmadı masaüstü pc olsa bios pilini çıkartarak resetliye bilirim ama laptop olunca öyle bir şansımda yok. biosda sıkıntı olacağını düşünmüyorum hdd problemli gibi. . yada en son çarem usb hdd bir işletim sistemi kurup usb'den denemek. yada usb hdd laptopa bağlamak.

[quote name='orcun' date='27 August 2011 - 00:14 ' timestamp='1314404080' post='1070519']
ekran kartı driverini kaldırtak sonra birdaha denermisin sistem o şekilde stabil çalışıyorsa ona göre çözüm yolu arayalım
[/quote]

gene aynı çok az çalıştı low level format attıkdan sonra üçünü resetlememden sonra başladı gene. hdd söktüm usb hdd takıp formatlıyacağım ozaman sorun hdd'mi başka donanımsal problemdemi çözülür

flood yapacağım ama kusura bkamayın.

bu arada hdd'de sorun varmış . usb hddm söktüm ve laptopa taktım formatladım şuan laptoptan yazıyor kesintisiz çalışıyor. daha önce hardiski söktüğüm için olmuştu galiba zarar verdim. garanti dışı oldu artık. peki hdd sökmek garanti dışı olurmu bilmiyorum. ama şuan rahatlıkla çalışıyor bilgileriniz için teşekkür ederim hoşçakalın iyi bayramlar şimdiden.