Jump to content

Modifiye Xp Lerin Usb Den Başlatılamaması

z1234567
 Share

Recommended Posts

iyi günler.normalde format çekmek için XP sp3 pro kullanıyorum. USB belleğe PetoUSB,bootsect ve USB prep8 kullanarak XP sp3 yerleştirip formatlıyorum.

Bazı modifiye xp ler hoşuma gitti. bunları USB belleğe format atabileceğim şekilde ayarladım.fakat her format deneyişimde bi noktada mutlaka problem çıkarıyorlar format aşamasında.genelde de hal.dll hatası veriyorlar.

Modifiyeli XP yi USB belleğe yerleştirip, USB bellekten sorunsuz bir şekilde formatlayabilen varmı.

varsa hangi yazılımı veya yolu kullandınız.

novicorp ,winsetup from usb 0.23 gibi bazı başka programlar kullandım gene fayda etmedi. Edited by z1234567

usb den xp kurulumunda sorun yok.yıllardır kullanıyorum.

tek sorun usb den "Modifiye edilmiş bir XP" yi sorunsuz bir şekilde kurabilmek. ne kadar denediysem olmadı.

U3 ü her marka belleğe kurabiliyormuyuz. yeğenimde toshiba bellek vardı ordaki u3 ü u3 uninstaller tarzı bi programla kaldırmıştım.

[quote name='z1234567' date='03 September 2011 - 16:30 ' timestamp='1315056641' post='1073605']
usb den xp kurulumunda sorun yok.yıllardır kullanıyorum.

tek sorun usb den "Modifiye edilmiş bir XP" yi sorunsuz bir şekilde kurabilmek. ne kadar denediysem olmadı.

U3 ü her marka belleğe kurabiliyormuyuz. yeğenimde toshiba bellek vardı ordaki u3 ü u3 uninstaller tarzı bi programla kaldırmıştım.
[/quote]
o zaman u3 installerle xp iso dosyası entegre edin en garantili yol modifiyeli fark etmez

böyle bişey buldum http://diddy.boot-land.net/firadisk/files/win_iso_install.htm

sanırım u3 ün yaptğının aynısını yapıyor. deneyecem. xp yi iso şeklinde menu.lst den çağırtıyor firadisk kullanarak.

firadisk.ima ve imdisk hiç kullanmadım.bakacam çalışacakmı. olmazsa u3 deneyecem. sonucunu da yazarım .ilgilenen arkadaşlara teşekkürler..

Arkadaşlar Easy İmage ile denedim. http://www.tnctr.com/topic/173379-tam-bootable-usb-disk-hazyrlayycy/

xp sp3 optimized version ,390MB olanını yaptım .. USB den kurulum yaptım tamamlandı..

Poweredby Abdullah teşekkür ederim çok işime yarayacak.Allah böyle faydalı paylaşımları yapanlardan razı olsun...