Jump to content

Windows7 Boot Dvd Sorunu

refikilhan
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar,
Önce yanlış bir bölüme konu açtımsa özür dilerim,
Daha önde Windows xp kullanmaktayken Windows 7 ye geçmeye karar verdim,elimdeki Win7 DVD si boot etmiyor bende bir boot DVD si yapmaya çalışıyorum,bunun için ultraiso programını kullandım ancak başaramadım, Ultraiso ile iso klasörü oluşuyor fakat
yazdır dediğimde hata veriyor.
Ayni isoyu nero 7 de yazdırmayı denedim DVDROOM(UDF/ISO)ile denedim Kayıt aygıtı>Kalıp yazdır dedim yine boot DVD si olmadı elimdeki DVD nin kopyasını çıkardı,Normal XP boot CD si hazırladığım şekli uyguladım oda boot yapmayan bir DVD oluşturdu.Hazır boot edilmiş Windows7 bulmak zor değil ama benim bu kötü huyum herşeyi kendim yapabileyim istiyorum.(Zaten 4GB kotalı biri için 2.5 GB kota birden harcamak hiçte kolay değil)
Arkadaşlar ben Boot CD si yaptığım Boot.bin dosyasını buradada kullandım,hata burdamı ? DVD için ayrı bir boot.bin dosyasımı var.
Bu site zora düştüğümde yardımını esirgemedi,bu defada öyle olacağından emin olduğum için şimdiden teşekkür ediyorum.
Saygılarımla...

[quote name='casper0007' date='03 September 2011 - 16:32 ' timestamp='1315067569' post='1073660']
çok şey yazmışsın ama kafa kurcalayıcı çözüm ımgburn
program ile kalıp dosyası yapabilir hazır kalıbı açıp tekrar iso kalıbı yapabilirsin
gerekirse çözüm için teamwiever ile uzak baglantı kurup yardımcı olabilirim
[/quote]

İlgin için çok teşekkürler dostum,bu boot DVD sini daha kolay yapabilirmiyim düşüncesiyle tekrar xp yükledim ama yine olmadı.
Şimdi öncelikle imgburn indirmemi tavsiye ediyorsun sanırım,bunu indirip sana haber vereceğim,hazırkalıbı açmama gerek yok şu anda C Sürücüsünde açık bir windows7 var yinede başaramazsam uzak bağlantı ile sen kurarsan sevinirim.böylelikle bende nerede hata yaptığımı anlamış olurum.
Saygılarımla...

Maalesef olmuyormuş dostum,inan hayal kırıklığına uğradım,Eski anakartlara uyumlu windows DVD si oluşturabilmek için fazladan birde Vista kurulum DVD si gerekiyormuş.Sanırım yine XP ye döneceğim.
İlgin için çok teşekkür ederim dostum.
Saygılarımla...