Jump to content

Bu Bilgisayar Hakkında Görüşleriniz?

Share

Recommended Posts

slm arkadaşlar bilgisayar almayı düşünüyorum ama sistem çok iyi olsun 2 bin tl ye kadar limitim var bir tane var casperın görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim
1) Sürekli oyun oynuyorum
2) ağır programlar kulllanıyorum

bu bilgisayarın ekran kartı ile anakartı kafama takıldı 256 bitmi? anakart modelini vermemişler bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim..

ÖNEREBİLECEĞİNİZ MASAÜSTÜ VARSA MODELİNİ YAZIN...

Teknik Özellikler
İşlemci

* Intel® Core ™ i7-2600 İşlemci

İşletim Sistemi

* Orijinal Windows® 7 Home Premium (64 Bit)

İşlemci Hızı

* İşlemci hızı 3.40 GHz., Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.80 GHz'e kadar, 8 MB Intel® Akıllı Bellek

Ram
* 8 GB DDR3 Bellek
Ekran Kartı

* 2GB ATI HD6950 Ekran Kartı (1 GB DDR5 Ayrılmış Bellek) 256 Bit
DVD

* DVD±RW DUAL
Hediye

* Microsoft Security Essential Antivirüs Programı, Microsoft® Office Starter 2010
Card Reader

* Card Reader
Harddisk

* 1.5 TB SATA Harddisk
Ekran

* "21.6""Wide Casper LED Monitör "
Diğer

* Casper Klavye, Optik Mouse

belki 8 gb ram deyince sayısal olarak insanı tatmin ediyor ama o ram lerin markaları ve i7 işlemcinin takılı olduğu anakartta performansı etkiler
kötü bir anakartta i7 ile tam performans alamazsın yazık olur o işlemciye.genelde de bilgisayar toplayıp satan firmalar buna pek dikkat etmiyor gibi
(özellikle casper,exper,pro 2000 vs.)ayrıca teknik servis için filan yüklü miktarda para ödemişoluyorsun o fiyatın içinde

bana kalırsa donanımdan anlıyorsan kendin pc topla veya güvendiğin ve bilgisayardan anlayan birisi sana yardımcı olsun (her bilgisayarcıyada güven olmuyor :D )

casperdan uzuk durun derim başınızı çok ağrıtır asus alın içiniz rahat olsun
onun yerine bu pc alabilirsin
http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-n53sn-sz007v-intel-core-i5-2410m-23ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd760863&categoryId=98

Edited by prof.tolga

Bence de Görünen Sayısal Değerde Olan PC lere Güvenme, Evet RAM 8 GB Diyorlar ama Nasıl Bir RAM Vb..

Evet Marka İşi Çok Önemli Bir Faktör..

O nun Harici PC Donanımı Fena Değil. Ama Marka Önemli Yer Tutar.

Tam Performans Alamayabilirsin PC Den Donanımları Uyumlu Olmalı, PC Marka Olmalıdır.

RAM, İşlemci, Ana kart, Ekran Kartı vb.. Bir Birine Uygun mu Bunları Söyle de Gel. Kaliteli mi, Sağlam mı, Dayanıklı mı ve en önemlisi Donanımları Bir Birine Uyumlu mu, Marka mı, Son Model mi !

Edited by croteam

Arkadaş sen iyisimi bilgisayarını kendin topla, Casper gibi marka bilgisayarcıların çoğu anakartlarını özel yaptırıyorlar yani değeri ve neler yapabileceği bir bilmecedir.Ben yazının altındaki bilgisayarı 4 ay önce yaklaşık 2500 TL' ye toplamıştım çok memnunum.Size de tavsiye ederim. :D

[quote name='Burak47' date='05 September 2011 - 21:30 ' timestamp='1315258243' post='1074829']
Arkadaş sen iyisimi bilgisayarını kendin topla, Casper gibi marka bilgisayarcıların çoğu anakartlarını özel yaptırıyorlar yani değeri ve neler yapabileceği bir bilmecedir.Ben yazının altındaki bilgisayarı 4 ay önce yaklaşık 2500 TL' ye toplamıştım çok memnunum.Size de tavsiye ederim. :D
[/quote]

Arkadaşa Katılıyorum.

Sen En iyisi mi, Git Toplama Yap. Kaliteli, Sağlam, Dayanıklı, Marka ama Araştır Not Al En Ucuzunu Bul, En Önemlisi Donanımları Birbirine Uyumlu ve Uygun Olmalı Sonra İşlem Tamam dır.

Edited by croteam

[quote name='LeOn.' date='05 September 2011 - 19:46 ' timestamp='1315251996' post='1074700']
bilgisayarın özellikleri gayet güzel ama marka işi bozuyor !
[/quote]

çok haklısın leon.marka bakımından HP nin her elektronik aleti sıkıntılı.özellikle yazıcıları...

[quote name='z1234567' date='05 September 2011 - 21:52 ' timestamp='1315259526' post='1074836']
çok haklısın leon.marka bakımından HP nin her elektronik aleti sıkıntılı.özellikle yazıcıları...
[/quote]

'z1234567' Haklısın. Yazıcı HP Dejket F2200 Series Çok Sıkıntı Çekmiştim, Sonradan Kendim Düzelttim Sorunu. ;)

Edited by croteam

git kendin topla daha ucuza halledersin.sistem özellikleri senin işini en az 3-4 sene görür.ama bence i7-2600 yerine i7-2600k al.casper sakın alma dünyada tek bilgisayar şirketi casper olsa bile alma derim..:)

Edited by korkusuz_korkak