Jump to content

Windows Xp Sp3''te Boot Ekranı (Çözülmedi)

Zymenn
 Share

Recommended Posts

[img]http://www.betaarchive.co.uk/imageupload/1228041132.or.66727.JPG[/img]
Arkadaşlar yeni bir modifiye xp yapıyorum ve boot ekranını da mutlaka özelleştirmeyi düşünüyorum. Ancak Resource Hacker ile editlemek istediğim boot ekranında logonun olduğu kısımdaki bmp bir şekilde korumalı. Buraya başka bir bmp kaynağı eklediğimiz zamanda gizleniyor.

• V'iso üzerinde oynama yaparak özelleştirmeye çalıştığım boot ekranını neden özelleştiremiyorum?
• Piyasada gördüğüm modifiye XPlerde neden hep siyah boot ekranı kullanılıyor. Gerçekten bir koruma mı var?
• V'iso editleyerek veya yazılım kurmadan nasıl boot ekranını değiştirebilir ve Windows XP CDme entegre edebilirim?

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden sağolun.

Arkadaşlar ntoskrnl dosyasında neden bmpler korumalı. Neden sadece siyah kalıyor. Dün V'iso içerisinde Bootscreen ile ilgili üç res dosyasını düzenledim. Üstüne yetmezmiş gibi oem dağıtım klasörü ile system32 içrisine editlemiş olduğum ntoskrnl.exe dosyasını attım. Sanal makinede klasik windows xp boot ekranı göründü. Bu konuda lütfen bir bilgi bir kaynak gösterin. Şimdiden sağolun.

Boot ekranları çok oynaktır,sebep;

-Sen sisteme boot ekranını entegre edersin,sistem kurulum sırasında sana editlenmiş boot ekranını gösterir,ama sistem kurulumdan sonra güncellemeler boot ekranını değiştirdiğinden normal boot ekranına döner.

Bence girme o işe çünkü boot ekranı değişikliği geçiçi birşeydir,iki günde kaybolur.

Legion'un dediği gibi bu boot ekranı ile uğraşmak gerekeksiz. Windowsun en problemli dosyası ntoskrnl :) Ben ilk modifiyemde TuneUp programı ile yaptığım ntoskrnl dosyasını kullanmıştım. Sorunsuz çalışmıştı. Ama daha sonra bi türlü becerememiştim :D İstersen sende bir dene. Bunla ilgili bir anlatım vardır forumda.

Diğer bir yöntem ki garanti yöntem

[code]http://www.mediafire.com/?ae6nao75urc4tng[/code]

Boot ekranını vista boot ekranına dönüştürür. Sade ve güzel. Kurulu sistemede uygulanabilir, 13. dk çalıştırarakta uygulayabilirsin.

ntoskrnl.exe
ntkrnlmp.exe
ntkrnlpa.exe
ntkrpamp.exe

dosyalarının tümünü editliyor bildiğim kadarıyla.