Jump to content

Bilgisayar Açılma Sorunu (Sorun Çözüldü)

kiziltugra
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,ben benim bilgisayarımda bir sorun var.Bilgisayarımın açma kapama (on/off) tuşuna basınca kasadan açılma sesi geliyor,açılmış gibi fan felan çalışıyor ama ekran gelmiyor...Açma tuşuna bastıktan 5 saniye sonrasında ardından 'Reset' tuşuna bastığımda bilgisayar normal açılıyor ve ekran da geliyor,yalnız on/off tuşuna basma ile açılmıyor bilgisayar ekran gelmiyor...Buda haliyle insanı rahatsız ediyor...Format attım ve düzelmedi, xp kullaniyorum...
Bana yardım ederseniz çok sevinirim,bu bir virüs müdür yoksa herhangi bir yazılımdan mı kaynaklanıyor...Teşekkürler şimdiden... Edited by kiziltugra

ups dediğiniz güç kaynağı oluyor galiba,hayır kullanmıyorum onu...
power supply dediğiniz de kasanın arkasına takılan on/offtuşu galiba belki de olabilir ondan, ama yeni taktırmıştım bikere yanmıştı taktıktan bikaç ay sonra oldu bu sorun ...
ama ne yapacağımı bilmiyorum format ta düzeltmiyor :(

Edited by kiziltugra

Donanımsal sorun formatla genelde düzelmez :) Power Suply yani o arkadaki kabloyu taktığın yer (On-Off tuşu) eğer kaliteli bir ürün değilse elektrik kesilmelerinde, düzgün kapatılmamalarda vb. dalgalanmalarda sorun çıkartabilir. Deneyebiliyorsan başka bir Power suply dene derim ben.

Yüksek Watt lı birşey alırsan daha iyi olur senin için...

[quote name='Canerq7' date='06 September 2011 - 17:38 ' timestamp='1315319882' post='1075120']
bios ayarlarına girip default yap tüm ayarları 2.olarak anakarttaki power tusuna giden kabloları kontrol et
[/quote]
Onu nasıl yapıcagımı bilmiyorum bana yolunu tarif edebilir misiniz ?

[quote name='kiziltugra' date='06 September 2011 - 22:19 ' timestamp='1315336789' post='1075293']
Onu nasıl yapıcagımı bilmiyorum bana yolunu tarif edebilir misiniz ?
[/quote]
tabiki.sistem ilk açılışta delete tuşuna basarak bios dediğimiz yere girebilirsin daha sonra sağ alt bölgelerde load optimized defaults seçeneğinden tüm ayarları sıfırlayabilirsin.

galiba power takma gibi olayları bilmiyorsun yakınınızda bilgisayardan anlıyan birileri varsa yada bi bilgisayarcıya götürürsen sana yardımcı olurlar.sorunun power supply gibi görünüyor farklı bi tane dene ondan sonra tekrar yardımcı olabiliriz.

[quote name='Canerq7' date='07 September 2011 - 18:14 ' timestamp='1315408475' post='1075693']
tabiki.sistem ilk açılışta delete tuşuna basarak bios dediğimiz yere girebilirsin daha sonra sağ alt bölgelerde load optimized defaults seçeneğinden tüm ayarları sıfırlayabilirsin.

galiba power takma gibi olayları bilmiyorsun yakınınızda bilgisayardan anlıyan birileri varsa yada bi bilgisayarcıya götürürsen sana yardımcı olurlar.sorunun power supply gibi görünüyor farklı bi tane dene ondan sonra tekrar yardımcı olabiliriz.
[/quote]
hımm öyle yapayım bilgi için sağol...

• 2 hafta sonra ...

[color="#8B0000"][b]Arkadaşlar bios pili ve power supply nin anakarta giden bağlantısını kesip 5 dakika bekledim ve geri taktım ikisinide değişen bir sonuç olmadı...
Bilgisayarcı bi abimden yardım aldım kasa içindeki tüm fişleri çıkar ve bios pilini 15 dakika bekle daha sonra tekrar tak ve aç dedi...
Sorunum çözüldü artık power a basınca acılıyor :)
Herhangi bir sorunumda kalmadı,üstüne güzelde bir format atınca mükemmel oldu :)
Herkese çok teşekkür ediyorum iyi forumlar... [/b][/color]