Jump to content

Bu Pc Ne Kadar Eder

Tnctr-tnctr
 Share

Recommended Posts

[font="Comic Sans MS"][color="#2E8B57"][size="4"][b][font="Century Gothic"]Hayırlı Akşamlar
Bilgisayar almayı düşünüyorumda resimdeki özelliklere sahip satın almayı düşündüğüm bilgisayar ne kadar eder.Toplama yapılmış sadece kasa yı almayı düşünüyorum. parçalar da yeni alınmış 7-8 ay olmuş garantisi var bütün parçaların

[img]http://img856.imageshack.us/img856/8049/ekrntsxzx.png[/img][/font][/b][/size][/color][/font]

[quote name='LeOn.' date='06 September 2011 - 19:42 ' timestamp='1315338147' post='1075313']
350-400
[/quote]
Evet birde bana dediği parçaları özel getirmiş piyasa malı değilmiş her malzemenin iki türlüsü var diyor bu parçalar orjinal diyor.Dikkatimi çeken aynı özelliklere sahip başka bir bilgisayar windowsun verdiği puan daha düşük ama bunda niyeyse yüksek Fiyatta zaten 450 dedi vatandaş 400 olmadı 350 teklif etmeyi düşünüyorum.

Parçanın iki türlüsü diye bir şey olmaz.
Ayrıca piyasa malı değil dediği parçaları her yerde bulabilirsiniz.
Windows derecelemdirmesinin de kişi tarafından elle değiştirilebildiğini sakın aklınızdan çıkarmayın.
[b]Özet:[/b] O kadar özel bir bilgisayar değil :) ama fiyat abartı değil az pazarlıkla alabilirsiniz.

Pazarlıksız olmaz :D Satan kişi bu işi yapıyor firmadan bayilik almış bu işin içinde diye dedim acaba dediğinin doğru olma payı varmı dır. Puan bölümüne oynama dediğin bilgisayarda kalıcı olarak böyle birşey mümkün mü.

Edited by Tnctr-tnctr

[quote name='Tnctr-tnctr' date='06 September 2011 - 23:00 ' timestamp='1315339259' post='1075324']
Pazarlıksız olmaz :D Satan kişi bu işi yapıyor firmadan bayilik almış bu işin içinde diye dedim acaba dediğinin doğru olma payı varmı dır.
[/quote]

Parçaları yurtdışından getirtmiş olabilir ama bir farkı olmaz yani fabrika üretirken iki tip üretim yapmaz.
(Ayrıca bakınız işlemcilerde steppinge göre (overclocka ne kadar elverişli olduğu diyelim) fiyat değişir.Bu wafer tepsisinden kesilen o işlemciye ait parçanın ne kadar kaliteli yerden geldiğine bağlıdır.Ama bu da kutunun üzerinde yazmaz.Kısacası şans işi bunu kimse bilemez.)

Ayrıca şunu da unutmayın Vista ile W7 derecelendirmesinin tavan puanları farklıdır.
W7 donanımları 7.9 puan üzerinden değerlendirir, Vista 5.9 üzerinden değerlendirir.
Dolayısıyla W7'de 6 alan bir parça, Vista da 4 alabilir.Konuyla çok bağdaşmayan bir bilgi olsa da benden size tavsiye windowsun derecelendirmelerini çok kaale almayın :)

Ekleme : Evet bir kere değiştirildiği zaman öylece gözükür orada :) Format atane dek.

Edited by EKE58

[quote name='emrah48' date='06 September 2011 - 20:49 ' timestamp='1315342170' post='1075349']
E5200 işlemci en az 3 yıllık ati 3600 ekrankartı 3 yıllık anakartı foxcon dur muhtemelen 160gb sata2 8mb ön bellek bunları fabrikaya sipariş vermiştir üzerinede adını yazdırmıştır :whistle:
[/quote]
Anakart Gigabayt GA-G31M-ES2L hardisk 500 gb samsung dediğin modeller 3 yıl olmuş bu fiyat demek çok değişik yürüyor bu bilgisayar piyasası.

[quote name='efe83' date='07 September 2011 - 19:15 ' timestamp='1315422955' post='1075816']
300 den fazla verme,, hatta hiç alma... hepsi eskidi o donanımların..
[/quote]
fiyat konusunda anlaşamadık zaten doğru söylüyorsun işlemcisi biraz model olarak düşük ekran kartı idare eder sayılır dedik ama bizde bir toplama işine girişicez heralde.

abi adamlar i3 işlemci makinları 600 tl ye falan veriyorlar git sıfır al ticarette her zaman bir laf vardır af olarak sölüyorum 3 verip dula binene kadar 5 veriri kıza binerim .. ben bir bilgisayarcı olarak sana alma derim 3 yılık parcalar piyasada daha iyileri var bir bakmanı isterim o zaman bana hak vereceksin Akademi bilişim Kars..

[quote name='ArAnAnAdAm36' date='08 September 2011 - 16:55 ' timestamp='1315500911' post='1076220']
abi adamlar i3 işlemci makinları 600 tl ye falan veriyorlar git sıfır al ticarette her zaman bir laf vardır af olarak sölüyorum 3 verip dula binene kadar 5 veriri kıza binerim .. ben bir bilgisayarcı olarak sana alma derim 3 yılık parcalar piyasada daha iyileri var bir bakmanı isterim o zaman bana hak vereceksin Akademi bilişim Kars..
[/quote]
dediğin gibi yapacam dostum.