Jump to content

Türksat 1C Arızalandı Hiç Bir Kanalım Yok Şuan :(

yelizerenn
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba. cihazım sunny at-7010 D. ben ztv izlemek istiyordum sabah onu eklemek için uğraştım ve sanırım bir dizi hata yaptım. ***********Sunny-Marka-Receiver-lar-Turksat-3A-ayarlama-Videosu bu sitede verilen talimatları izledim ve tekrar arama yaptırdığımda hiç kanal bulmadı. sonra başka bir siteden araştırma yaptım orasıda beni yönlendirirken tüm tpleri sildirdi. yine olmadı ve tp listesini internetten baktım ekledim tek tek. kanal arattırıyorm sadece 39 kanal buluyor. sinyal seviyesi %15 gözüküyor önceden %70 - 90 arasıydı. bulduğu kanallar bilimum trt kanalları euro d, atv , star ve şifreli kanallar. lütfen yardımcı olurmusunuz.

Sinyal seviyesi düşükse yapılması gerekenler...

1. Çanaktan gelen kablonun dijital uydu alıcınızın girişine tam olarak yerleştirilmemesi sinyal seviyesinin düşüklüğüne sebep olabilir. Lütfen kabloyu sağlam bir şekilde yerleştiriniz.
2. DiseqC ( birleştirici ) ‘nin kablo çıkış ve girişlerinde problem olabilir. Lütfen kablo giriş ve çıkışlarını kontrol ederek sağlamlaştırınız.
3. LNB’nin yerine tam olarak oturmaması sünyal seviyesinin düşüklüğüne neden olabilir.
4. Çanak önünde herhangi bir engel olabilir ( sarmaşık , ağaç vb. ) , bu engeller kaldırılmadığı sürece sinyal seviyesi yükseltilemez.
5. Karlı havalarda çanağınızın üstünü kar kaplamış olabilr. Böyle bir durumda çanak sinyalleri toplayarak LNB’ye iletemez ve sinyal seviyeniz azalır ya da tamamen gider.

aynısından bende var cihaz eski olduğu için fabrika ayarlarında tp ler eskş Turksat 2a ya göre yemez yani manuel

aramada elle turksat tanıtım bilgilerini gir sonra tarattır turksat tanıtım kanalını bul sonra bulduğun tp üzerinden şebeke aramayı

açık yaparak tarattır hepsi gelir ...

[b]Kanal Bilgileri[/b] [b]Kanal Adı[/b] TÜRKSAT TANITIM [b]Frekans[/b] 11844 V (Dikey) [b]SR[/b] 2222 [b]FEC[/b] 3/4 [b]İçerik[/b] Tanıtım, Otomatik Tarama ve Teletext