Jump to content

notebook fan sorunu

yusufkilic

Recommended Posts

herkese slm benim p4 2.6 işlemcili arcelik marka notebook umun fan ı calısmaya basladıgı zaman susmak bilmiyor daha once boyle deildi fakat son 2-3 gundur bole oldu yeni de format attım tncxp yi kurdum aceba neden boyle oldu anlamadım yardımcı olursanız sewinrim herkese tesekkurler

amd dışında pek işlemci sürücüsü olmuyorda ısınmanın farklı sebepleri olabilir!

bu yüzden fanların rpm leri soğutma işlemini gerçekleştirebilmek için ses yapabilir.

notebook taki bios ayarlarında herhangi bi değişiklik olabilir

bunu ayarları biostan sıfırlayarak başlayabilirsiniz..

ayrıca kurduğunuz herhangi bir işlemci fanlarını etkileyecek prog. vs var mı?

vee son olarak tozlanma olabilir genelde masaüstü pc lerde ilk başta o göze çarpar...

bunları bi gözden geçir

umarım sorun çözülür :D

amd dışında pek işlemci sürücüsü olmuyorda ısınmanın farklı sebepleri olabilir!

bu yüzden fanların rpm leri soğutma işlemini gerçekleştirebilmek için ses yapabilir.

notebook taki bios ayarlarında herhangi bi değişiklik olabilir

bunu ayarları biostan sıfırlayarak başlayabilirsiniz..

ayrıca kurduğunuz herhangi bir işlemci fanlarını etkileyecek prog. vs var mı?

vee son olarak tozlanma olabilir genelde masaüstü pc lerde ilk başta o göze çarpar...

bunları bi gözden geçir

umarım sorun çözülür :D

masaustu deil benimki bide ne yaptıysam olmadı susmadı bi turlu

Ben sana kesin çözümü söyleyeyim...

Açabiliyorsan içini aç (ben 4-5 tane açtım ve sesi kestim o yüzden biliyorum) soğutucu ve fan tozlanmıştır. Temizle birşey kalmaz.

Aslında çok zor olmamakla beraber çok karışıktır. Lego gibi ama riskli. Eğer kendine güvenmiyorsan bir bilene ******ür...

Bu notebooklara çok fazla vida koyuyorlar her seferinde artıyor :) ee ne demişler iyi usta vida arttırır :)

Ben sana kesin çözümü söyleyeyim...

Açabiliyorsan içini aç (ben 4-5 tane açtım ve sesi kestim o yüzden biliyorum) soğutucu ve fan tozlanmıştır. Temizle birşey kalmaz.

Aslında çok zor olmamakla beraber çok karışıktır. Lego gibi ama riskli. Eğer kendine güvenmiyorsan bir bilene ******ür...

Bu notebooklara çok fazla vida koyuyorlar her seferinde artıyor :) ee ne demişler iyi usta vida arttırır :unsure:

tesekkurler ama cesaret edemiorum acmaya ilginiz icin cok tesekkur ederim daha baska yollardan cozulmesmi ki

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...