Jump to content

Bilgisayarımın Acılısında Şu Yazı Cıkıyor

asizemheri
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar arkadaşımdan anakart ve işlemci aldım kasaya yerlestırdım calısdırdım ve şu yazıyla karşılasıyorum İntel CPU ucode loading error Press F1 to resume F1e basınca bilgisayar acılıyor
bıturlu çözemedım bıos pilini çıkardım filan olmuyor anakart ve işlemcinin marka modeli
asus P5V800-MX anakart ve Intel® Pentium® D Processor 925 (4M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB)

arkadaş o işlemcinin 2 tane sürümü var
http://support.asus.com/cpusupport/list.aspx?SLanguage=en&p=1&s=22&m=P5V800-MX&os=&hashedid=DwQbLuB78OdZD3VT
senin işlemci hangisi ise oradan bios yazılımını yükle asusupdate ile kolay gelsin
edit:anakartın epey eski model miş
P5V800-MX

Intel LGA775 Pentium 4 CPU
Dual-Core CPU
VIA P4M800 Chipset
PCI Express x 1
DDR 400/333
SATA II (RAID0, RAID1, RAID0+1& JBOD)
High Definition Audio
1 x AGP8X/4X (1.5V only)

Edited by emrah48

Alıntıdır:
[quote]Merhaba Arkadaşlar.
Bu sorunla yeni pc alan bazı arkadaşlar karşılaşmıştır.Bildiğiniz gibi çift çekirdekli cpu lar artık kullanılmaya başlandı.çift çekirdekli cpu mimarisinden önce çıkan bios versiyonları açılışta böyle bir hata verir ve “F1″ tuşuna basarak bilgisayarımızı açabiliriz.
Pek çok forumda bu hatanın giderilmesi için bios’un upgrade edilmesinden bahsedilir.ama bios upgrade edilmeden de bu sorunu yine bios ayarlarından çözebiliriz.
Bunun için
Bios içinde BOOT->Boot Settings configuration->Wait For “F1″ If error ->”Disabled” şeklinde değiştirirsek artık açılışta “F1″ tuşuna basmamıza gerek kalmayacak.Böylece sorunu çok kolay şekilde aşmış olacağız.
Bende biosta farklı bir şey ararken farkettim.Başka bir forumda da bu cevabı görmedim.Bunu da tüm internet alemiyle paylaşmak istedim.
Hepinize kolay gelsin. [/quote]

Bios güncellemesi yapmadan bunu bir dene.Olmazsa biosu güncellemen gerekebilir.Bios güncellemeyi bilmiyorsan bir bilene danış.

[quote name='Memoli' date='13 September 2011 - 21:19 ' timestamp='1315937994' post='1078813']
Alıntıdır:
Merhaba Arkadaşlar.
Bu sorunla yeni pc alan bazı arkadaşlar karşılaşmıştır.Bildiğiniz gibi çift çekirdekli cpu lar artık kullanılmaya başlandı.çift çekirdekli cpu mimarisinden önce çıkan bios versiyonları açılışta böyle bir hata verir ve “F1″ tuşuna basarak bilgisayarımızı açabiliriz.
Pek çok forumda bu hatanın giderilmesi için bios’un upgrade edilmesinden bahsedilir.ama bios upgrade edilmeden de bu sorunu yine bios ayarlarından çözebiliriz.
Bunun için
Bios içinde BOOT->Boot Settings configuration->Wait For “F1″ If error ->”Disabled” şeklinde değiştirirsek artık açılışta “F1″ tuşuna basmamıza gerek kalmayacak.Böylece sorunu çok kolay şekilde aşmış olacağız.
Bende biosta farklı bir şey ararken farkettim.Başka bir forumda da bu cevabı görmedim.Bunu da tüm internet alemiyle paylaşmak istedim.
Hepinize kolay gelsin

Bios güncellemesi yapmadan bunu bir dene.Olmazsa biosu güncellemen gerekebilir.Bios güncellemeyi bilmiyorsan bir bilene danış.
[/quote]
kardeş bahsettiğin olay açılıştaki hata mesajı intel işlemci ucode yükleme hatası Devam etmek için F1 tuşuna basın F1 tuşuna basın ca hatıyı gidermiyor hatayı yok sayıyor F1 tuşuna basınca açılacak diye bir şey yok

Edited by emrah48