Jump to content
TNC-TR

Memoli

Üye
 • Content count

  149
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Excellent

1 Follower

About Memoli

 • Rank
  Aktif üye

Recent Profile Visitors

727 profile views
 1. @cmediaplayer Teşekkürler. Çalışmalarınızı takdir ediyor ve takip ediyorum. Kolay gelsin. @kilicmuhsin translatesubtitle.com da online olarak çeviri yapılabiliyormuş. Kendim denemedim ama.
 2. Keşke Linux ta da çalışsaydı.
 3. Memoli

  Windows 7, Artık Ortadan Kalkıyor!

  "Bir yıldan biraz daha uzun bir sürede Windows 7 tamamen kaybolacak! " Bu laf çok iddialı bir laf olmuş. Hala Windows XP kullananlar varken...
 4. Memoli

  Profesörlere Nasıl Randevu Alınıyor?

  @abdulhey Öncelikle geçmiş olsun. Benim oğlumda bir nöroloji hastası . Hastalığı Generalize Distoni. İstem dışı kasılmalar yaşıyor ve hiçbir ilaç onu rahatlatamıyor. Periyodik kasılma ve titremeleri Amerika da deri altına yerleştirilen bir pil yardımıyla ve beyne yerleştirilen elektrot yardımıyla tedavi edebildiklerini bir belgeselde izlemiştim. 60 yaşlarındaki Parkinsonlu kadın hasta tedavinin sonunda istemdışı titremelerinden tamamen kurtuldu ve günlük işlerini yapabilir olmuştu. Bilmiyorum Türkiye de böyle bir operasyon yapılabiliyor mu? Ben hiç duymadım. Doktorun çalıştığı hastahaneyi ve ismini öğrenirseniz ben de sizden öğrenmek isterim. Tekrar geçmiş olsun.
 5. Arkadaşlar @caprice77 nin verdiği linkteki iso yu indirin. USB ye yazdırın. Sisteminiz UEFİ ve biosta CSM enable ise renkli menü ekranı gelir. Eğer CSM disable ise siyah ekrandaki menü gelir. @34ero nun verdiği iso Universal Restore seçeneği içermiyor.
 6. @awengers44 Konu sahibinin verdiği kaynak linkinde ilk yorumcu şöyle yazmış: "i have also try to boot it in virtualbox in uefi mode but it does not boot in uefi mode it only boot into legacy bios" Yani Virtualbox ta uefi modunda boot etmiyor yalnızca legacy biosta boot ediyor diyor. Ben de o yorumcunun yalancısıyım. :)
 7. Memoli

  1tb Hdd 32 Gb Olarak Görünüyor çare Nedir

  Google da Gparted yaz arat. Gparted.iso dosyasını indir. Gparted iso yu USB diske Rufus ile yazdırıp bilgisayarını USB den başlat. Gparted diskin durumunu gösterecektir. Onunla yeniden bölümleri silme oluşturma formatlama işlerini yapabilirsin. Dikakt et bilgisayarında windowsun yüklü olduğu bölümü silme. Sorumluluk size aittir.
 8. Ben de megadan indiriyordum dün akşam. 2 gb tan sonra kesildi. Bugün tekrar açtım mega yı" tamamalanmamış indirmeleriniz var devam etmek istermisiniz" diye sordu ben de evet dedim. Şimdi kaldığı yerden devam ediyor. Opera kullanıyorum ve 2015 ten beri mega üyeliğim var.
 9. "Failed to generate the link. Please try again !" Linkler çalışmıyor.
 10. Memoli

  Asus N550jv I7 Işlmcili

  Boot edebilen herhangi bir USB bellek ile açmaya çalışın. Garantisi bitmemiş ise arka kapağı sökmemenizi tavsiye ederim. Direkt servise yollayın.
 11. Memoli

  Asus N550jv I7 Işlmcili

  Benim de başıma gelmişti. Aynı laptopa sahibim. Arka kapağı açıp tüm diskleri sökün. Bir canlı usb ile açmayı deneyin.
 12. Memoli

  Bios Secure Boot Devre Dışı Bırakma

  Laptopta işletim sistemi yüklü mü halen. Yüklü ise ne yüklü?
 13. Memoli

  Biosta Boot Seçeneği Kayboldu

  Diskte kurulu işletim sistemi yoksa boot seçeneklerinde görünmeyebilir. Boot edebilir bir USB disk ile açın. Boot seçeneklerinde USB görünecektir.
×