Jump to content
TNC-TR

Memoli

Üye
 • Content count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Excellent

1 Follower

About Memoli

 • Rank
  Aktif üye
 1. Ben de megadan indiriyordum dün akşam. 2 gb tan sonra kesildi. Bugün tekrar açtım mega yı" tamamalanmamış indirmeleriniz var devam etmek istermisiniz" diye sordu ben de evet dedim. Şimdi kaldığı yerden devam ediyor. Opera kullanıyorum ve 2015 ten beri mega üyeliğim var.
 2. "Failed to generate the link. Please try again !" Linkler çalışmıyor.
 3. Memoli

  Asus N550jv I7 Işlmcili

  Boot edebilen herhangi bir USB bellek ile açmaya çalışın. Garantisi bitmemiş ise arka kapağı sökmemenizi tavsiye ederim. Direkt servise yollayın.
 4. Memoli

  Asus N550jv I7 Işlmcili

  Benim de başıma gelmişti. Aynı laptopa sahibim. Arka kapağı açıp tüm diskleri sökün. Bir canlı usb ile açmayı deneyin.
 5. Memoli

  Bios Secure Boot Devre Dışı Bırakma

  Laptopta işletim sistemi yüklü mü halen. Yüklü ise ne yüklü?
 6. Memoli

  Biosta Boot Seçeneği Kayboldu

  Diskte kurulu işletim sistemi yoksa boot seçeneklerinde görünmeyebilir. Boot edebilir bir USB disk ile açın. Boot seçeneklerinde USB görünecektir.
 7. Memoli

  Linux Mint 19 Tara Final

  @efe34 Evet Manjaro kullandım Laptopla işim bittiğinde kapat deyince kapanmıyor kilitlenip kalıyor. Mecburen power tuşuna uzun süre basarak kapatabiliyorum Manjaro da. Sebebini çözebilmiş değilim. Laptop Lenovo Z510 bu arada. MX Linux eski laptoplarda gayet iyi çalışacaktır. 32 bit destekli sürümü de var http://it.mxrepo.com/Final/MX-17.1/MX-17.1_386.iso Verdiğim linkten indirebilirsiniz. Bu da 64 bit için: http://it.mxrepo.com/Final/MX-17.1/MX-17.1_x64.iso @furopebelu Bahsettiğim MX Linux Debian tabanlı. Uygulama desteği açısından Debian tabanlı Ubuntu ve Mint ten farkı yok. Ve üstelik systemd kullanmıyor. Bazı Linux kullanıcıları systemd kullanan distroların sistemi yavaşlattığını öne sürüyorlar. Google da "without systemd" yazarak ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.
 8. Memoli

  Linux Mint 19 Tara Final

  Ubuntu ve türevleri artık eskisi kadar hızlı değil. Özellikle açılış süresi bakımından en yavaş olanlar bunlar. Bir çok Linux distrosu denedim. Kesinlikle en hızlı olan MX Linux idi. Zaten son zamanlarda Distrowatch da indirme sayısını hızla üst sıralara taşıdı.
 9. Memoli

  Windows 10 Rs4 X64 Tr Ağustos 2018 Msdn

  İndirdim ve sanalda windows pro kurdum. Şifre: tnctr Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu. Ddaha önce de sanalda windows pro kurmuştum ve @mephisto nun aracıyla dijital aktive etmiştim. Sonra silip MX Linux kurdum. Şimdide DJ_Rush un bu isosunu kurdum ve windows ben hiçbir şey yapmadan aktifleşti.
 10. Merhaba verdiğiniz linki takip ederek osxinfo sitesine üye oldum. High Sierra sürümünü indirdim ve kurdum. Asus N550JV laptopumda gayet güzel çalışıyor. Yalnız ben ekran kartını kapatma işlemi yapmak yerine config.plist dosyasına nv_disabler=1 komutu ekleyerek hallettim. Herşey çalışıyor sayılır. Bluetooth hariç. Onu da kulanmıyorum zaten. Bu mesajı da Mac OS High Sierra yüklü laptopumdan yazıyorum. Teşekkürler.
 11. Memoli

  Windows 10 Rs4 17134.112 Temmuz 2018 X64-86 Tr

  Güç ayarlarında "hızlı başlat" deaktif olsun. Boot seçeneklerinde de usb ilk sırada olacak.
 12. Memoli

  Windows 10 Rs4 AIO X64 Temmuz 2018 Tr

  Teşekkürler. Ben de bir yandex hesap oluşturup indirmeye başladım. Yalnız bir şey sormak istiyorum. "... pro for wokstations" ve "... enterprise for remote sessions" isimli sürümleri ilk defa gördüm. Biliyorsanız ne işe yaradıklarını öğrenebilir miyim?
 13. @mephistooo2 Teşekkürler. Dün yeni aldığım SSD diske windows10 pro kurdum. Güncellemeleri yaptıktan sonra dijital aktivasyon ile aktive ettim. Şimdilik sorun yok.
 14. Memoli

  Booking.com Yeniden Açılıyor

  Paypal i de açsalar... Gerçi yurtdışı alışveriş limitlerini yükseltmedikten sonra ne işe yarar bilinmez.
 15. İşletim sistemleri arşivi https://archiveos.org/ Arkadaşlar ilgilenenler için tedavülden kalkmış işletim sistemlerinin isolarını bulabileceğiniz bir adres. Çoğu Linux türevi olmak üzere geliştiricisi tarafından artık terk edilmiş işletim sistemleri burada. Eeski makinelere falan kurmak için lazım olabilir. Yalnız güncelleme alamayacağınızı belirtmek isterim.
×