Jump to content
TNC-TR

Memoli

Üye
 • Content count

  155
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Excellent

2 Followers

About Memoli

 • Rank
  Aktif üye

Recent Profile Visitors

904 profile views
 1. Prime OS da ayarlar kısmında root yetkisi veren bir ayarda var. Bu arada Prime OS ve Android OSx86 yeni sürüme güncellemişler. Android OSx86 ya bir şans daha vereyim diye denedim.Eskisine oaranla baya karalı hale gelmiş. Ama Prime OS daki tadı vermedi bana. Prime OS sağ klik menüsü ile kullanım alışkanlığıma daha uygun geldi. Androis OS sağ klik ile önceki işleme geri dönüyor.
 2. Memoli

  Windows Professional AIO X64 2019 Tr

  Sanalda kurmak istedim. EFI mod seçili iken boot etmiyor. Ama EFI seçili değilken boot ediyor. Buradan UEFI kurulum desteklemediğini mi anlamalıyız.
 3. İndirme linkleri ve nasıl yapılacağı şurada açıklanmış: https://www.primeos.in/downloados Dikkatlice okuyun ve uygulayın. Yeterli ingilizce ve bilgisayar bilginiz yoksa bilen birinden yardım alın. İşe başlamadan verilerinizi yedekleyin. Yanlış bir şey yaparsanız kurulu işletim sisteminizi bozabilirsiniz. Gui arayüzü için exe uzantılı olanı indirip işe başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.
 4. Ben Prime Os öneririm. PC için en stabil olanı çünkü. Phoenix OS ve Bliss OS u da denedim. Phoenix daha ilk andan nefret ettirdi kendinden. Hemen para bağış istedi olmaz dedim çünkü daha denememişim bile. Ondan sonra her tıklayışımda bir reklam penceresi açmaya başladı. Ben de kızıp hemen sildim. Bliss OS ise daha bir fırın ekmek yemesi lazım. Hem stabil değil hem de kendini telefona kurulmuş sanıyor. Ekran kartı driverı sıkıntılı sanırım. Chrome OS indirdim ama hazırladığım Live USB ile boot ekranı geldi sonrası siyah bir ekran ve öylece kaldı.Debug modunu denedim gene açılmadı. Kısacası Prime OS dan şaşmayın derim.
 5. Ses olmayınca bir şeye yaramaz zaten. Şansınıza sizin ses kartınızı tanımamış. Maalesef Androidler için ses sürücüsü sıkıntılı. Diğer sürücülerde de sıkıntı çıkabilir. Ben de kurdum Prime OS . Ben 32 GB lık USB belleğime kurdum. Hemen herşey çalışıyor. Prime OS u kaldırmak isterseniz bu acemiler için sıkıntılı olabilir. Windowsla açıp disk yönetiminden Prime Os kurduğunuz bölümü silmeyi deneyin. Sonra da bir Win 10 (Win10 kurulu olduğunu varsayıyorum) kurulum USB si ile bilgisayarınızı açıp Windowsu onarmasını isteyebilirsiniz. Bu işlem boot menüsünü düzeltebilir. Ancak bunlar riskli işler olup veri kaybı yaşayabilirsiniz. Önce verilerinizi yedeklemenizi öneririm. Eğer Linux bilginiz varsa işler çok kolay. Bir Linux Live USB (mesela Manjaro) hazırlayarak Bilgisayarınızı boot edebilir sonra Gparted ile Android yüklü bölümü silersiniz. Sonra root haklarıyla Diskinizin EFI bölümüne girip Android klasörünü silmeniz gerekir. Kolay gelsin. Bu arada @forjest Hocama teşekkürler. Daha önce Remix OS denemiştim ve benim için hayal kırıklığı olmuştu. Zaten geliştiricisi de sonradan bıraktı bildiğim kadarıyla. @forjest Hocamın tanıttığı Prime OS, Phoenix OS ve Bliss OS, tema olarak Remix OS a çok benziyor. @forjest Hocamın paylaştığı Android sistemleri kurmak isteyenlere önerim sistemi USB belleğe kurmalarıdır. USB nizin yazma ve okuma hızı 25 MB/s ve daha hızlı olursa iyi olur. Ben EFI sisteme Prime OS kurdum. Prime OS EFI bölümüne Android isimli bir klasör oluşturuyor ve boot sırasını da değiştiriyor. Yani kendini öne çıkarıyor. Kuracaklar bunlara dikkat etsinler.
 6. Memoli

  Manjaro 18.0.4

  @efe34 Manjaro da reFind boot manager kurup efi uyumlu tüm işletim sistemlerinizi boot edebilirsiniz.
 7. @cmediaplayer Teşekkürler. Çalışmalarınızı takdir ediyor ve takip ediyorum. Kolay gelsin. @kilicmuhsin translatesubtitle.com da online olarak çeviri yapılabiliyormuş. Kendim denemedim ama.
 8. Keşke Linux ta da çalışsaydı.
 9. Memoli

  Windows 7, Artık Ortadan Kalkıyor!

  "Bir yıldan biraz daha uzun bir sürede Windows 7 tamamen kaybolacak! " Bu laf çok iddialı bir laf olmuş. Hala Windows XP kullananlar varken...
 10. Memoli

  Profesörlere Nasıl Randevu Alınıyor?

  @abdulhey Öncelikle geçmiş olsun. Benim oğlumda bir nöroloji hastası . Hastalığı Generalize Distoni. İstem dışı kasılmalar yaşıyor ve hiçbir ilaç onu rahatlatamıyor. Periyodik kasılma ve titremeleri Amerika da deri altına yerleştirilen bir pil yardımıyla ve beyne yerleştirilen elektrot yardımıyla tedavi edebildiklerini bir belgeselde izlemiştim. 60 yaşlarındaki Parkinsonlu kadın hasta tedavinin sonunda istemdışı titremelerinden tamamen kurtuldu ve günlük işlerini yapabilir olmuştu. Bilmiyorum Türkiye de böyle bir operasyon yapılabiliyor mu? Ben hiç duymadım. Doktorun çalıştığı hastahaneyi ve ismini öğrenirseniz ben de sizden öğrenmek isterim. Tekrar geçmiş olsun.
 11. Arkadaşlar @caprice77 nin verdiği linkteki iso yu indirin. USB ye yazdırın. Sisteminiz UEFİ ve biosta CSM enable ise renkli menü ekranı gelir. Eğer CSM disable ise siyah ekrandaki menü gelir. @34ero nun verdiği iso Universal Restore seçeneği içermiyor.
 12. @awengers44 Konu sahibinin verdiği kaynak linkinde ilk yorumcu şöyle yazmış: "i have also try to boot it in virtualbox in uefi mode but it does not boot in uefi mode it only boot into legacy bios" Yani Virtualbox ta uefi modunda boot etmiyor yalnızca legacy biosta boot ediyor diyor. Ben de o yorumcunun yalancısıyım. :)
 13. Memoli

  1tb Hdd 32 Gb Olarak Görünüyor çare Nedir

  Google da Gparted yaz arat. Gparted.iso dosyasını indir. Gparted iso yu USB diske Rufus ile yazdırıp bilgisayarını USB den başlat. Gparted diskin durumunu gösterecektir. Onunla yeniden bölümleri silme oluşturma formatlama işlerini yapabilirsin. Dikakt et bilgisayarında windowsun yüklü olduğu bölümü silme. Sorumluluk size aittir.
×