Jump to content

Memoli

Üye
 • Content Count

  163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Excellent

2 Followers

About Memoli

 • Rank
  Aktif üye

Recent Profile Visitors

1114 profile views
 1. Birinde 32 ve 64 bit tek iso halinde verilmiş. Diğerinde 32bit ve 64 bit ayrı ayrı isolar şeklinde verilmiş. Bu arada @mephistooo2 ya teşekkürler.
 2. İndirdiğin iso dosyasını rufus ile usb belleğe yazdır ve laptopunu USB bellek ile başlat. Archman açılınca USB HDDyi tak ve programlardan Gparted adlı uygulamayı çalıştır. Laptop UEFİ destekli ise USB HDD de 256 MB lık fat32 formatında esp bölümü oluştur. Bölüm bayrağını esp olarak işaretle. Diskin kalan kısmını ext4 ile oluştur. Sonra programlardan Calamares sistem kurucuyu başlat. Calamares sana yol gösterir zaten. Eğer yazdıklarımdan hiçbir şey anlamadıysan hiç bulaşma derim. Sorun olursa çekinmeden sor.
 3. Yııların Microsoftu Linuxtaki Calamares gibi bir kurulum programı yapamadı gitti.
 4. Yeni aldığım Freedoslu MSİ laptopuma kurduğum Win 10 Pro yu Mephisto ustanın aracıyla dijital lisans yaptım. Sorunsuzca lisansladı. Teşekkürler Usta.
 5. Prime OS da ayarlar kısmında root yetkisi veren bir ayarda var. Bu arada Prime OS ve Android OSx86 yeni sürüme güncellemişler. Android OSx86 ya bir şans daha vereyim diye denedim.Eskisine oaranla baya karalı hale gelmiş. Ama Prime OS daki tadı vermedi bana. Prime OS sağ klik menüsü ile kullanım alışkanlığıma daha uygun geldi. Androis OS sağ klik ile önceki işleme geri dönüyor.
 6. Sanalda kurmak istedim. EFI mod seçili iken boot etmiyor. Ama EFI seçili değilken boot ediyor. Buradan UEFI kurulum desteklemediğini mi anlamalıyız.
 7. İndirme linkleri ve nasıl yapılacağı şurada açıklanmış: https://www.primeos.in/downloados Dikkatlice okuyun ve uygulayın. Yeterli ingilizce ve bilgisayar bilginiz yoksa bilen birinden yardım alın. İşe başlamadan verilerinizi yedekleyin. Yanlış bir şey yaparsanız kurulu işletim sisteminizi bozabilirsiniz. Gui arayüzü için exe uzantılı olanı indirip işe başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.
 8. Ben Prime Os öneririm. PC için en stabil olanı çünkü. Phoenix OS ve Bliss OS u da denedim. Phoenix daha ilk andan nefret ettirdi kendinden. Hemen para bağış istedi olmaz dedim çünkü daha denememişim bile. Ondan sonra her tıklayışımda bir reklam penceresi açmaya başladı. Ben de kızıp hemen sildim. Bliss OS ise daha bir fırın ekmek yemesi lazım. Hem stabil değil hem de kendini telefona kurulmuş sanıyor. Ekran kartı driverı sıkıntılı sanırım. Chrome OS indirdim ama hazırladığım Live USB ile boot ekranı geldi sonrası siyah bir ekran ve öylece kaldı.Debug modunu denedim gene açılmadı. Kısacası Prime OS dan şaşmayın derim.
 9. Ses olmayınca bir şeye yaramaz zaten. Şansınıza sizin ses kartınızı tanımamış. Maalesef Androidler için ses sürücüsü sıkıntılı. Diğer sürücülerde de sıkıntı çıkabilir. Ben de kurdum Prime OS . Ben 32 GB lık USB belleğime kurdum. Hemen herşey çalışıyor. Prime OS u kaldırmak isterseniz bu acemiler için sıkıntılı olabilir. Windowsla açıp disk yönetiminden Prime Os kurduğunuz bölümü silmeyi deneyin. Sonra da bir Win 10 (Win10 kurulu olduğunu varsayıyorum) kurulum USB si ile bilgisayarınızı açıp Windowsu onarmasını isteyebilirsiniz. Bu işlem boot menüsünü düzeltebilir. Ancak bunlar riskli işler olup veri kaybı yaşayabilirsiniz. Önce verilerinizi yedeklemenizi öneririm. Eğer Linux bilginiz varsa işler çok kolay. Bir Linux Live USB (mesela Manjaro) hazırlayarak Bilgisayarınızı boot edebilir sonra Gparted ile Android yüklü bölümü silersiniz. Sonra root haklarıyla Diskinizin EFI bölümüne girip Android klasörünü silmeniz gerekir. Kolay gelsin. Bu arada @forjest Hocama teşekkürler. Daha önce Remix OS denemiştim ve benim için hayal kırıklığı olmuştu. Zaten geliştiricisi de sonradan bıraktı bildiğim kadarıyla. @forjest Hocamın tanıttığı Prime OS, Phoenix OS ve Bliss OS, tema olarak Remix OS a çok benziyor. @forjest Hocamın paylaştığı Android sistemleri kurmak isteyenlere önerim sistemi USB belleğe kurmalarıdır. USB nizin yazma ve okuma hızı 25 MB/s ve daha hızlı olursa iyi olur. Ben EFI sisteme Prime OS kurdum. Prime OS EFI bölümüne Android isimli bir klasör oluşturuyor ve boot sırasını da değiştiriyor. Yani kendini öne çıkarıyor. Kuracaklar bunlara dikkat etsinler.
 10. @efe34 Manjaro da reFind boot manager kurup efi uyumlu tüm işletim sistemlerinizi boot edebilirsiniz.
 11. @cmediaplayer Teşekkürler. Çalışmalarınızı takdir ediyor ve takip ediyorum. Kolay gelsin. @kilicmuhsin translatesubtitle.com da online olarak çeviri yapılabiliyormuş. Kendim denemedim ama.
×
×
 • Create New...