Jump to content
TNC-TR

serhat100

Tnc Sever
 • Content count

  374
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

serhat100 last won the day on November 16 2018

serhat100 had the most liked content!

Community Reputation

170 Excellent

About serhat100

 • Rank
  her hayrın başı bismillah

Profile Information

 • Male
 • Erzincan
 • Ellah a kul olmak

Recent Profile Visitors

1615 profile views
 1. Mültibootun kısa bir gif görüntüsü https://gifyu.com/image/3gob
 2. Anladım teşekkür ederim. Usta Multiboot'u deneme fırsatınız oldu mu bazı düzenlemeler yaparsınız diye düşünüyorum. I understood thank you. I think you would make some arrangements if you had the opportunity to try Master Multiboot.
 3. serhat100

  .bat Dosya Isteği

  @mephistooo2 üstad son satırdaki soru işareti 1? kopyalarken oluşuyor bende kopyala yapıştır yaptım hata verdi. set /a a+=1?
 4. @alive64 set theme=$prefix/themes/slack/splash7.txt set timeout=7 menuentry "" { lua $prefix/main.lua; } ana ekranın açılması biraz zaman alıyor o süre neden uzun kısaltılamaz mı main.lua'yı okurken geçen süre bios boot da 5, 6 saniye kadar bekliyor. The main screen takes a little time to open so why does it take a while to shorten the main time (main.lua) while reading the bios boot is also waiting for 5, 6 seconds.
 5. serhat100

  .bat Dosya Isteği

  çok sağol üstad tam istediğim gibi. kopyalarken ? atmış koda onu fark edememiştim elle okadar uğraşıyordum ki sormayın gitsin :)))))))))))))))
 6. serhat100

  .bat Dosya Isteği

  teşekkür ederim üstad 00, 01 diye başlıyor 99 kadar değiştiriyor 1 den başlayıp 999 a kadar nasıl düzenleriz yok üstad her hangi bir derdim yok multiboot da gif den elde ettiğim jpg dosyalarının adları theme.txt de isimleri 1 ile başlamalı jpg adları onun için
 7. Arkadaşlar ekrandaki animasyonun hızlı bir şekilde gif gibi göstermesini istiyorsanız themes/slack/f2.txt açınız + animation { dir_name = aLTay image_format = jpg size_ratio = 1 frame_number = 10 #play_once = pause left = 0% width = 100% top = 0% height = 100% } bu şekilde kullanırsanız hiçbir menü geçişlerinde ve animasyon gösteriminde yavaşlama olmadan keyfini çıkarabilirsiniz
 8. serhat100

  .bat Dosya Isteği

  .bat dosya isteği Selamun Aleykum . yanlış yere açtıysam özür dilerim arkadaşlar bir isteğim olacaktı yardımcı olursanız memnun olurum .bat dosyası mı olur cmd mi olur yardımcı olacak arkadaşlara Bir klasör içerisinde birden fazla resim dosyası olduğunu farz edelim mesela (örnek1.jpg, örnek2.jpg, örnek3.jpg 4, 5, 6, ...) adlı resimlerin adlarını sıralı bir şekilde 1.jpg, 2.jpg, 3.jpg, ... diye adlarını en kısa yoldan veya tek tıkla nasıl değiştirebilirim. Teşekkür ederim
 9. @20_16 üstad siz karıştırdınız olayı O problemi @alive64 e ben sordum ama ahci mod ile alakalı değil sorunu çözdüm şu an sıkıntısız hem uefi hem de legacy de problem yok.
 10. O problemi çözdüm. Paylaştığım Multiboot hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum.
 11. Linkte sıkıntı yok başka ne yapabilirim bilmiyorum
 12. Multiboot Güncelleniyor.... Güncellenmiştir hayırlı olsun
 13. @awengers44 hocam yanılmıyorsam siz İngilizce biliyorsunuz, biliyorsanız çeviri konusunda yardımcı olabilirmisiniz. 

  1. Show previous comments  1 more
  2. casper0007
  3. serhat100

   serhat100

   Google çeviriye türkçe yazıp ingilizceye çeviriyorum kopyalayıp yandex çeviride tekrar türkçeye çeviriyorum anlamsız  bir çeviri  veriyor.

  4. casper0007

   casper0007

   telefon uygulaması var  ona bı bak

×