Jump to content
TNC-TR

awengers44

Üye
 • Content count

  942
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

awengers44 last won the day on April 10

awengers44 had the most liked content!

Community Reputation

245 Excellent

About awengers44

 • Rank
  Ebiyahya

Profile Information

 • Male
 • Bursa

Recent Profile Visitors

2689 profile views
 1. @serhat100 Hocam az önce iki parça olan usb diskime verdiğim bin dosyası ile yükleme yaptım ve fat32 alanı ulaşılamaz oldu ancak yedeği aldığım için tekrar geri yükledim sorun yok. Belki,de iki bölüm olduğu için yaptı tam olarak emin değilim. Bootmgr edit kısmı ve müdahele edilecek alan içinde farklı maalesef ve boot olmazsa bootmgr işe yaramıyor, boot alırken karşılama ekranına müdahele etmemiz gerekiyor o ise bildiğim bin dosyası idi ancak yeni versiyonlarda karakter çok farklı veya hxd hex editör görmüyor.
 2. @serhat100 Kullandığım bin dosyasını ekledim inşaAllah işini görür. Boot.bin
 3. @nous Hocam rica etsem alternatif link eklermisin.
 4. Usb belleğin ön yükleme *.bin dosyasını bootice ile kaydedin daha sonra hex editör ile açıp istediğin değişikliği yapıp kaydeder tekrar geri yüklersin :)
 5. awengers44

  Windows 10 Rs4 X64 AIO 1803 Son Sürüm

  Konu içerisinde activasyon hakkında bilgi var ve paylaşım sahibi imza,sına tıklayın kesinlikle bugüne kadar kullandığım en stabil çalışan ve kullandığım donanımlara tam uyumluluk sağlayan windows 10,dur şiddetle tavsiye edilir.
 6. Her program,ın kendine göre eksi tarafları olabilir. Bende terabyte unlimited kullanıyorum yıllardır Tartışma veya polemik olsun diye söylemedim bir tavsiye ve uyarıda bulundum yanlış anlaşıldım sanırım. Kısaca şöyle özetliyeyim, herkesin kendine göre düzenleme ve içerik ekleme ile yapımcısı tarafından bir araya getirilmiş aioboot bootable ve bir sistem yazılımı olması hasebiyle kişiye özeldir. Bende yapılan paylaşımın genele hitap etmesi açısından bundan sonraki yapılacak çalışmaya katkı sağlamak için fikrimi söyledim. Her ihtiyaç sahibine göre çalışma yapılması mümkün değil işletim sistemleri sürekli güncelleniyor farklı talepler olabiliyor ancak alt yapı hazırlanmış olarak paylaşım yapılırsa daha sağlıklı olur. Bu benim kişisel görüşüm, yoksa ne paylaşımı nede emeği görmezden gelmek mümkün değil ayrıca sistemin stabil hazırlanması yanında upload edilmesinin kolay bir iş olmadığını hepimiz biliyoruz. Cümleten hayır günler dilerim.
 7. @caprice77 Paylaşım ve hazırlamakta zorlananlar için öncelikle teşekkür ederim. Birde tavsiye ve uyarıda bulunmak isterim izninizle *.tib uzantılı olarak upload edeceğinize zip,leyip upload ederseniz çok daha iyi olur. Zira aioboot için boot vermek çok kolay acronis kurma derdi çıkmasın birde 128 gb usb herkeste olmaz ve aygıtın kodu bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Ayrıca windows işletim sistemi eklemezseniz çok daha iyi olur bu şekildeki kalıp her zaman kullanılabilir ve indirilmesi,de kolay olur.
 8. awengers44

  Windows 10 Rs4 X64 AIO 1803 Son Sürüm

  Hocam elinize sağlık, aioboot ile pro sistemi oldukça seri bir şekilde kurdum herhangi bir hata almadım kurulum sonrasında sürücü tanıtma ve programları kurma esnasında hiç bir sorun oluşmadı. Uefi kurulum yaptım ve v4.7.8.6 activasyon yaptım. Teşekkür ederim ellerinize sağlık
 9. Hocam boş alan sıkıntısı yok ben işletim sistemi, pe ve gerekirse unix tabanlı yazılımlar için fat 32 alanını yüksek tutarım PartIMGMapper uygulamasını kullanarak clover ile daha önce sierra için kullandım ve macos kurdum ama işlemci hatası aldığım için performans sorunu çok yaşadım şimdi ise sizin video,dan sonra çok umutlandım denemeye devam edeceğim inşaAllah belki usb bellek ntfs alanı olduğu için yapıyor veya başka bir sebep,den henüz bilmiyorum ama elime başka bir usb bellek geçince tekrar uğraşacağım.
 10. Çok teşekkür ederim arkadaşlar 64 gb sandisk usb 3.0 çöp oldu bende uğraşa uğraşa bitirdim maalesef ki daha önce kaç tane diskin yapısı bozuldu hatırlamıyorum. Pfsense hali hazırda kullanıyorum ve çok işime yarayan bir yazılım bunu,da tek usb,de kullanırım diye çok sevindim ama yine olmadı bakalım daha pes etmedim kurt düştü bir kere zaman buldukça uğraşmaya devam ederim.
 11. Hocam işim gereği bazen pfsense kuruyorum bunun için küçük bir usb belleğim kullanıyorum ancak part image ile daha önce denemiştim olmamıştı. Şimdi denedim normalde çalışan ve uefi ile legacy kurulumu yaptığım bellek yine aynı şekilde boot almıyor nerde hata yapıyorum bilmiyorum kullandığım versiyon eskiydi şuan güncelledim yine hata aldım aiogrldr hatası veriyor. Dosyayı elle ekledim olmadı, acaba iki bölüm olduğu içinmi yaptı bilmiyorum henüz deneme şansım olmadı.
 12. awengers44

  VirtualBox 5.2.8 Build 121009

  Hocam VBoxGuestAdditions.iso eklentisinde boyutu düşürmek için daha önce yaptığım müdaheleler misafir eklentisine sıkıntı çıkarmıyordu, her zaman aynı mantıkla hazırlarım. Bende şimdi denedim çalışmasında bir sıkıntı yok Yeniden hazırladım test edip upload ettim gecikme ve eksiklik için hakkınızı helal ediniz. VirtualBox-5.2.8-121009 Dosya: VirtualBox-5.2.8-121009.exe CRC-32: 43a26674 MD4: 2fdb442603fedb6b3aa16f168fb99e1e MD5: fef03fe043ec51349b5d9013cd4112d5 SHA-1: e35e1c178d74c4f52e86bf225d501ff1112d0d55 https://yadi.sk/d/5cKs-Z8C3TjqfA
 13. awengers44

  VirtualBox 5.2.8 Build 121009

  @34ero Tabi Extension_Pack-5.2.8 yüklemesi yapabilirsiniz, hatta ben kullanıyorum sanal test sistemlerimde herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Program katılımsız olması hasebiyle kurulum dizini ve sözleşmeleri vs hepsi atlar ultra sıkıştırma var boyutta olan müdahelem ise kimsenin pek işine yaramayan ve farkında olmadıkları bazı içerik dosyaları bunlar kullanıma zararı olan şeyler değil sizde sorunu düzeltmesine sevindim.
×