Jump to content
TNC-TR

awengers44

Üye
 • Content count

  861
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

awengers44 last won the day on June 3

awengers44 had the most liked content!

Community Reputation

143 Excellent

About awengers44

 • Rank
  Ebiyahya

Profile Information

 • Male
 • Bursa

Recent Profile Visitors

2386 profile views
 1. Windows 7 64bit Uefi Slic Aktivasyon

  Teşekkür ederim. ilk defa win7 uefi kurulum yaptım ve activasyon sorunu yaşadım. Akşam biraz araştırma yaptım MBR Regenerator ile temizlik yapıp süreyi 30 güne aldım hala araştırma içindeyim bulur ve sorun yaşamadan bir activasyon yaparsam bildiririm.
 2. Windows 7 64bit Uefi Slic Aktivasyon

  @mephistooo2 Paylaşım için teşekkür ederim. Windows7 x64 uefi olarak kurulum yaptım ancak aktivasyon bende çalışmadı ve elimdekilerde işe yaramadı. Başka activasyon dosyalarını kontrol ediyorum ancak bildiğin ve çözüm olacak başka bir dosyan varsa paylaşırsan denerim inşaAllah.
 3. AIO Boot Türkçe (multiboot )

  Tabi yapılıyor, grub4dos ve grub2 bcd ekrana eklenip geçişi burdan da sağlanıyor ancak bilen bir arkadaş varsa menüyü göstersin ben bu aralar memlekette biraz işim var bilgisayar yanımda yok o zamana (bir hafta) kadar yardım edilmezse dönüşte anlatımı yaparım inşaAllah.
 4. Windows 10 Yükleme Sorunu?

  Herhalde elinizdeki usb boot sistemi içindeki boot.wim dosyasında ahcı sürücüler eksik olması sebebiyle hard,diski görmüyor veya nt6 ile hazırlanmış bir iso sebep de olabilir. Bios ayarlarından ahcı kapatıp ide açın ve usb belleği usb 2.0 üzerinden çalıştırın, sonucu yazarsınız inşaAllah.
 5. K.m.10 Pe 1703 (x86_x64) / 04.07.2017

  @toonami install.wim dosyalarınız boyut olarak 4 gb üzerinde ise fat32 alana kopyalama hatası alırsınız. Kontrol edip haber verirsiniz bi zahmet
 6. Pc Hdd Klasör Sorunu

  Daha önce windows 10 işletim sisteminin hangi versiyonu ile klasörü oluşturduysan yine aynı versiyonu kur düzelir, bende education ile kullandığım download klasörü aynı hatayı pro,ya geçince verdi versiyon değiştim düzeldi daha sonra bu hatayı hiç vermedi. Bu hata oluşunca sanal sistemde bile klasöre erişim vermiyor. Windows 10 sorunları maalesef.
 7. K.m.10 Pe 1703 (x86_x64) / 04.07.2017

  @karadurak Eline sağlık değerli çalışmaların ve paylaşımların için teşekkür ederim. Eğer 01/07/2017 upload dosyası ile sistemsel bir farklılık yoksa yeni çalışmada olanı entegre edebileceksek hazır olduğunda ayrıca rica etmem mümkünmü acaba.
 8. Gece Görüşlü Webcam önerisi

  Nasıl oldu bilmiyorum webcam istemişsiniz görmedim. Gece görüşlü değil ama led,li olanı bulabilirsiniz, varsa veya çıkmışsa haberim yok.
 9. Gece Görüşlü Webcam önerisi

  Kamera,nın göreceği alan ve kayıt cihazının özelliğini belirtirseniz yardımcı olmaya çalışalım. Ayrıca hangi şehir,deyseniz onuda belirtirseniz bildiğimiz varsa irtibat için daha iyi olur.
 10. Windows 10 10in1 Aio (updated June 2017)

  Bilgi ve emeklerin için çok teşekkür ederim. Hocam bendeki sorun farklıydı iki disk var ama kurmak istediğimde sadece 16 mb msr alanı dışında bir bölüm oluşturmuyor kalan alana windows kurmak istediğimde fat32 sistem bölümü olmadığını ntfs olarak kurulamayacağı için kur iptal oluyordu, yani bende olan ikinci diskte bir fat32 alanı yoktu kurulum yaptığım diğer sistemde veya var sisteminde dual boot yoktu, emin olun nasıl böyle bir hata oluştu ne sebep oldu bilmiyorum.
 11. Windows 10 10in1 Aio (updated June 2017)

  Şuan elimdeki bilgisayar hp envy x360 i5 128gb ssd 1 tb 7200 rpm hdd her iki disk,te gpt bildiğim tüm disk/part programlarıyla bakmıştım gizli bir bölüm veya aktif edilen birden çok disk bölümü varmı diye inceledim, ayrıca diğer install.wim neden tüm bölümleri oluşturdu sizin aio yapmadı onuda anlamadım oysaki sistemsel olarak bir farklılık yok sadece sizin çalışmanız daha güncel, elhasıl şuan hepsini test ettim 7/8.1/10 bölümleri oluşturmada hata vermedi. Laptop olduğu için bios müdahelesi kısmi yoksa data diski kapatıp verileri taşımak zorunda kalmazdım. Ayrıca sistem olarak çalışmanızda performans olarak herhangi bir sorun görmediğimi uygulamalar, güncelleme alması veya sistem bileşenleri arasında çakışma kilitlenme vs oluşmadığını belirtmek isterim. Tebrik ederim hocam elleriniz dert görmesin. Selam ve Dua ile...
 12. Windows 10 10in1 Aio (updated June 2017)

  Selamun aleykum, Hocam neden kaynaklandı bilmiyorum ancak disk,in data kısmını silince boot bölümleri oluşturdu ve kurulumda herhangi bir sıkıntı çıkmadı teşekkür ederim. Verileri taşımam uzun sürdü geri dönüş geç oldu kusura bakmayın.
 13. Windows 10 10in1 Aio (updated June 2017)

  Hocam laptop,un şarjı bitmişti testi bitiremedim sonrasında ise şehir dışında ziyaret için yola çıktık yarın dönüş yaparım inşaAllah. Teşekkür ederim
 14. Windows 10 10in1 Aio (updated June 2017)

  Hocam eline sağlık paylaşım için teşekkür ederim. Sistemi indirdim install.wim olarak bootisox64.wim, den kurmak istediğimde sistem disk bölümü oluştururken sadece 16 mb bir msr alanı dışında fat32 sistem bölümü oluşturmadığı için windows kur hata veriyor. Önce diskte hata olduğunu düşündüm ama daha önce hazırladığım windows 10 aio ile denedim sorun çıkarmadan bölümleri oluşturdu. Hatanın sebebini çözemedim siz hazırladığınız için daha iyi bilirsiniz. Sanalda test edeceğim boot.wim değiştirip uefi olarak hata almazsam bootisox64.wim sorunu meydana çıkar ama uzak bir ihtimal diye düşünüyorum.
 15. AIO Boot Türkçe (multiboot )

  Teşekkürler @forjest açıklama ve detaylar altta; translate edilebilir, ben Clover.img ve OSX_10.12.5_Installer.hfs dosyasını indirip usb belleği ve kuracağım elimdeki bilgisayarın disk bölümünü hazırladım ancak donanım uyuşmazlığı sebebiyle kurulum hata verdi. Daha önce technopat.net üzerinden indirdiğim sierra, clover ve yosemite yine hata verdi olmadı maalesef o yüzden ben kullandığım menü,lerin arasından clover,i çıkardım. https://www.aioboot.com/en/clover-boot-disk/ https://clover-wiki.zetam.org
×