Jump to content

awengers44

Tnc Sever
 • Content Count

  1208
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

awengers44 last won the day on September 8

awengers44 had the most liked content!

Community Reputation

508 Excellent

About awengers44

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

4147 profile views
 1. Hocam programın çalışma mantığını biliyorum onu sormadım, yanlış anlattım sanırım :) Dism++ programının olduğu klasör yok, 9-Dism++ v10.1.1000.100 olarak güncellendi bu dosya nerede dism64.exe çalıştırıldığında yolu soruyor.
 2. @crasadure Hocam güncelleme için teşekkürler elinize sağlık. Henüz gerçek makina denemedim özellikle wintohdd,yi alıp full olarak çalıştırabilecekmiyiz bilmiyorum ama olursa çok güzel olacak Üstad bir şey dikkatimi çekti kusura bakmazsınız umarım.. x86 ve x64 index:2,de Programs klasörü içinde Dism++ yok, kök dizinde sadece dismx86.exe ve dismx64.exe var farklı bir klasöremi eklediniz acaba.
 3. Güncel, sorunsuz ve tüm x64 sistemleri bir arada; fat32,ye atılacak dosya boyutunu koruyarak sunduğunuz için asıl biz teşekkür ederiz hocam elleriniz dert görmesin
 4. Xorboot mbr ile sıfırdan yapılmış bir multiboot sistemi partiton,ları sıfırdan hazırlanmış başka bir usb,ye kopyalayıp mbr vermeyi deneyen oldumu ? Mbr kaydı için ister xorboot.bin dosyası olsun ister boot verilmiş ve sıkıntısız çalışan usb,den alınmış bir loader olsun test eden ve sonucundan emin olan tecrübe dilmiş bilgi rica ediyorum ! Mbr vermek için xorboot programını kullanmadan bootice.exe ile mbr kaydı verip legacy boot loader ile bende altta resimdeki gibi bir sorun oluşuyor. Açılan bu menüden başka bir menüye geçip geri geldiğimde sorun yok ve grub2 loader ile çalıştırıp xorboota geçiş yapınca,da menü normal çalışıyor.
 5. Xorboot için gerekli anlatımlar var ;) bende sorunlarımı buraya bakarak çözdüm google translate ile çok güzel ve anlaşılır çeviri oldu. İlk giriş seviye için çok iyi gözden kaçan bir şey olursa düzeltirsiniz ve sağolsun @crasadure hoca video anlatımlarıyla eksik kalan programın artılarını tamamlıyor. MBR yükleme ve anlatımı.. https://www.bootdev.ru/2018/05/XorBoot-MBR-install.html UEFI yükleme ve anlatımı.. https://www.bootdev.ru/2018/05/XorBoot-UEFI-install.html
 6. @UZUNLAR Üstadım ilham veren sistemler hazırlıyorsunuz, sayenizde eksikleri hızla tamamladım Çok teşekkür ederim..
 7. @UZUNLAR Hocam usb bellek ve virtual disk üstünde iso dosyası ile otomatik kurulum yaparak, legacy bootta xorboot, uefi de ise grub2 varsayılan olarak kurulum yaptım. Tüm detaylar tamamlanınca taşınabilir disk üstünde test eder sıkıntı görmezsem kontrol etmeniz için gönderirim. Ancak size söylediğim gibi benim kurulum metodum da ntfs birincil disk olarak ayarlı. Şimdi legacy de boot ederken xorboot olduğu için No g2ldr gibi bir hata yok.
 8. @efe34 Hocam AIO Botta çalışır, sadece main.cfg ya kodları ekleyeceksin.
 9. Üstad maksat xorboot menüde görünen uygulamanın grub2 ye geçmeden direk çalıştırılması ve grub4dos dosyalarının içinde zaten 2 dosyanın kullanılması yeterli herşeyi koymamıza gerek yok;) detaylı kullandıkça tecrübe ediyoruz
 10. @mephistooo2 @crasadureHocam yapımcının sayfasında xorboot ile ilgili loader kodu yok ama çözüm bulununcaya kadar sizinde bildiğiniz gibi tek bir lst komutu ile grub4dos üzerinden çalıştırmak mümkün, sadece kısa süreli yapılar arasında geçiş görülecektir ama xorboot menüde wimboot olacak ve çalışacaktır.
 11. @crasadure Hocam maşaAllah size, azminize hayranım bu kadar video çekip sesli olarak anlatım yapan görmedim. Desteğiniz tek kelime süper..
 12. Rica ederim. WinKur.wim ile linux kuramazsınız windows iso ve install.wim leri kurabilirsiniz. wimboot ise konuda Wimboot Nt6 adıyla verdiğim verdiğim dosya grub file manager olarak bilinen yapımcısı üstad @alive64 tır. Kodlar dosya içinde var çalışmanıza göre ayarlarsınız.. Her türlü winPE bir çok windows iso ve linux sistemler için bire bir çalışmadır. Tek yapmanız gereken dosyayı seçmek ve çalıştırmak. https://yadi.sk/d/lapfiTzv3kMkwg
 13. AIO ya ihtiyaç yok dosyaları extract etmeden wimboot ile kurulumu linux iso dosyasından direk kurabilirsiniz.
 14. Yükleme aracımızda değişiklikler ve yeni özellikler geliyor taşınabilir hdd ve virtual diske kurulum artık mümkün olacak inşaAllah. Benim gibi sürekli test eden arkadaşlar ve değişiklikleri kontrol etmek isteyenler için kolaylık olsun diye üstünde çalışmaya devam ediyorum. Bazı görmek istemediğim uyarıları tamamen izole edersem grub2 yeni versiyonda bu araç ile yüklemelerimizi yapacağız.
 15. Grub2 v2.05 olarak yapımcı @alive64,ün burdaki çalışması kullanılarak ISO formatında dosya ile kurulum sorunsuz olup boot etmiştir Grub2 sistemde olacak olan diğer yapıların geçişlerinde ve geri dönüşlerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır. Sistem içinde çalıştırılacak yazılım ve çalışmalar bir süre test edilip gördüğüm eksiklikleri giderip önümüzdeki hafta sonu bazı üstad,lara test için göndereceğim onların vereceği bilgiler neticesinde kısmet olursa daha sonra sitede yayımlarız. Sizlerinde katkısı olması için yapacağınız öneri şikayet ve memnuniyetlerinizi alıp ona göre içeriğe eklenebilir, ancak sizden ricam çalışmanın yapısını bozmayacak ve genele hitap edecek istekler olsun. Şuan da kullanılan multiboot çalışmamızda sorun olmadığı için acele etmiyorum olsaydı muhakkak geri dönüşler oldurdu Mükemmel çalışma için @alive64 üstada ve desteklerini eksik bırakmayan @crasadure hocaya @serhat100 abime ve @Emre028 kardeşime çok teşekkür ederim.
×
×
 • Create New...