Jump to content
TNC-TR

awengers44

Üye
 • Content count

  954
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

awengers44 last won the day on April 10

awengers44 had the most liked content!

Community Reputation

264 Excellent

About awengers44

 • Rank
  Ebiyahya

Profile Information

 • Male
 • Bursa

Recent Profile Visitors

2770 profile views
 1. awengers44

  BootIt Bare Metal 1.48

  @semsibey Hocam 1.48b2 için rar şifresi nedir acaba.
 2. @abdulhey_ Keşke ilk başta kullandığınız sürümü yazssaydınız belkide ben görmedim. 1709 ile bu sürüme yükseltme yapamazsınız kendinize eziyet etmişsiniz. Temiz kurulum yapıp programlarınızı tekrar kurmanız gerekiyor maalesef. Alt,da ki konu sizin uygun diye düşünüyorum. Windows 10 17134 Final (30 Nisan) X64 - X86 AIO Windows.old dosyalarının oluşumu yükseltme yaparken veya sistemi üzerine kurarken oluşur ve tamamen işlevsiz olup diskte alan kaplamaktan başka bir işe yaramazlar. Bu dosya windows ortamında silinmez o yüzden bir program ile veya sanal sistem üzerinden silinmesi gerekiyor. Dvd ile uğraşmanıza gerek yok çok güzel multiboot araçlar var destek ise ful o yüzden kendinize kolaylık sağlayın ve güncel konuları takip edin diye tavsiye ediyorum. Diğer taraftan her ne kadar temiz kullanırım deseniz de güvenilir bir antivirüs programı ile sisteminizi güvende tutmanız çok daha isabetli olur.
 3. awengers44

  AIO Boot Multiboot

  Yapılamayacak bir şey değil ancak her sistem yapımcısı kendine göre bir düzen oluşturuyor sizde hepsini tek klasöre toplamak istiyorsanız tek tek ayarlama ve dosya isimlerini ve yolunu, komutlarını düzenlemeniz gerekiyor çok büyük bir karışıklık. Bazı dosyalar hariç kimsenin zaman harcayıp uğraşacağı bir şey değil ve bana göre,de çok gereksiz bir iş olur ayrıca sürekli güncellenen sistemler var dosya yolu veya çalışma mantığı değişebiliyor. Bu sistemde kullanılacak bu dosyalar usb belleğin kullanılmayan kısmında sadece boot işlemi için kullanılır ve işlevini tamalar o yüzden sizde kendinizi bu tür işlerle yormazsanız yararınıza olur diye düşünüyorum
 4. awengers44

  Wndows 10 Kendi Kendine Etkinleşti

  bill gates neleri kontrol edip gözden geçiriyor yakında kokusu çıkar elbet birileri yine zengin olacak herhalde.
 5. @abdulhey_ Size istinaden söylemedim genele hitap ettim. Ancak kullandığım activasyon @mephistooo2 ye ait çalışma ile yapılmış ve hiç bir sorun olmadan güncelleme aldım lakin yükseltme yapmadı bende elle yaptım. Yükseltme yapmamasının sebebi geliştirici modu (insider) çalıştırmamam olabilir.
 6. Şuan bu sistemi kullanıyorum tüm güncellemeleri çektim ve daha sonra @Erdal1980 tarafından verilmiş olan alttaki dosya ile sürüm yükselttim. Bu şekilde windows.old olarak yeni olan ama eski windows klasörünü değiştirdi bu dosyayı sanal sistem kullanarak sildim. Sadece bazı ayarlarım değişti bunları tekrar düzelttim ve herhangi bir sorun karşılaşmadım. Format atmadan sistemi yükseltmek isteyenler bu yolu kullanabilir Şifre: sordum KB4135051 indir - 1803 (İS derlemesi 17134.5) e yükseltir https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZrQVm7ZIiqbw9CKOAHy7py0V1rjp8cUNYxX
 7. awengers44

  AIO Boot Multiboot

  Grub2 yerine grub4dos olarak ayarlar ve çalıştırırsanız muhtemelen kilitlenip kalmayacak. Bu sorun bazı anakart,lar da oluyor benimde başıma geldi ve ben böyle aştım.
 8. awengers44

  Windows Xp Pro X3 Tr Multiboot

  Windows Xp için olan versiyonu çalışmakta ancak güncelleme almıyordu eğer chrome xp uyumunu gidermişse çalışır tamamen program ile alakalı test etmedim.
 9. awengers44

  AIO Boot Multiboot

  @serhat100 Hocam az önce iki parça olan usb diskime verdiğim bin dosyası ile yükleme yaptım ve fat32 alanı ulaşılamaz oldu ancak yedeği aldığım için tekrar geri yükledim sorun yok. Belki,de iki bölüm olduğu için yaptı tam olarak emin değilim. Bootmgr edit kısmı ve müdahele edilecek alan içinde farklı maalesef ve boot olmazsa bootmgr işe yaramıyor, boot alırken karşılama ekranına müdahele etmemiz gerekiyor o ise bildiğim bin dosyası idi ancak yeni versiyonlarda karakter çok farklı veya hxd hex editör görmüyor.
 10. awengers44

  AIO Boot Multiboot

  @serhat100 Kullandığım bin dosyasını ekledim inşaAllah işini görür. Boot.bin
 11. @nous Hocam rica etsem alternatif link eklermisin.
 12. awengers44

  AIO Boot Multiboot

  Usb belleğin ön yükleme *.bin dosyasını bootice ile kaydedin daha sonra hex editör ile açıp istediğin değişikliği yapıp kaydeder tekrar geri yüklersin :)
 13. awengers44

  Windows 10 Rs4 X64 AIO 1803 Son Sürüm

  Konu içerisinde activasyon hakkında bilgi var ve paylaşım sahibi imza,sına tıklayın kesinlikle bugüne kadar kullandığım en stabil çalışan ve kullandığım donanımlara tam uyumluluk sağlayan windows 10,dur şiddetle tavsiye edilir.
 14. awengers44

  AIO Boot Multiboot

  Her program,ın kendine göre eksi tarafları olabilir. Bende terabyte unlimited kullanıyorum yıllardır Tartışma veya polemik olsun diye söylemedim bir tavsiye ve uyarıda bulundum yanlış anlaşıldım sanırım. Kısaca şöyle özetliyeyim, herkesin kendine göre düzenleme ve içerik ekleme ile yapımcısı tarafından bir araya getirilmiş aioboot bootable ve bir sistem yazılımı olması hasebiyle kişiye özeldir. Bende yapılan paylaşımın genele hitap etmesi açısından bundan sonraki yapılacak çalışmaya katkı sağlamak için fikrimi söyledim. Her ihtiyaç sahibine göre çalışma yapılması mümkün değil işletim sistemleri sürekli güncelleniyor farklı talepler olabiliyor ancak alt yapı hazırlanmış olarak paylaşım yapılırsa daha sağlıklı olur. Bu benim kişisel görüşüm, yoksa ne paylaşımı nede emeği görmezden gelmek mümkün değil ayrıca sistemin stabil hazırlanması yanında upload edilmesinin kolay bir iş olmadığını hepimiz biliyoruz. Cümleten hayır günler dilerim.
 15. awengers44

  AIO Boot Multiboot

  @caprice77 Paylaşım ve hazırlamakta zorlananlar için öncelikle teşekkür ederim. Birde tavsiye ve uyarıda bulunmak isterim izninizle *.tib uzantılı olarak upload edeceğinize zip,leyip upload ederseniz çok daha iyi olur. Zira aioboot için boot vermek çok kolay acronis kurma derdi çıkmasın birde 128 gb usb herkeste olmaz ve aygıtın kodu bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Ayrıca windows işletim sistemi eklemezseniz çok daha iyi olur bu şekildeki kalıp her zaman kullanılabilir ve indirilmesi,de kolay olur.
×