Jump to content

awengers44

Tnc Sever
 • Content Count

  1010
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

awengers44 last won the day on April 10 2018

awengers44 had the most liked content!

Community Reputation

319 Excellent

About awengers44

Profile Information

 • Male
 • Bursa

Recent Profile Visitors

3458 profile views
 1. @serhat100 Rica ederim desteğiniz için teşekkür ederim bende sizi saygılı ve değerli görüyorum bir yanlış anlamayı en azından kendi adıma düzeltmeyi @UZUNLAR kusura bakmazsa yapmak istiyorum. Arkadaşımızın sizin paylaşımı ve konu hakkında başka kısımlarda da yazdığınız iletileri takip etmemiş olabilir o yüzden genele hitap ettiğini düşünerek boş verilen paketin yol ve düzenlemerini istemesinde art niyet olduğunu sanmıyorum sadece daha kolay sonuca nasıl ulaşılır onu öğrenmek istemiş olabilir ancak sizin destek vermek için uygun zamana denk gelmemiş olabilirsiniz kızmayın gördüğüm kadarıyla çok anlayışlı ve forumda çalışkan bir yapıda olan güzel bir kardeşimiz. Sizinde konu başından beri yakındığınız gereken ilgi eksikliğini gidermeye çalışacak ve inşaAllah el birliği ile daha çok katkı sağlayacak yapı ve düzeni oluşturacak desteklerden biri olacak @UZUNLAR. Onu savunma adına bir şey söylemiyorum yanlış anlaşılmasın sizin gibi değerli biri olduğunu gereksiz herhangi bir kırılmanın olmamasını temenni ediyorum. Dün,den beri 3 hattım var hepsi kesik idi millete laf anlatmaktan bizar olduk az önce net geldi sıkıntım vardı ancak arada bakabildim ve çok beğendim belki genel bir düzenlemeden geçirip sıralama işini tamamen bitirince başka bir platformun yazılımını yanımda taşıyacağımı sanmıyorum. Şu ana kadar herşey yolunda tekrar teşekkür ederim, fark ettiğim herhangi sıkıntı olursa başını ağrıtmaya devam ederim grub4dos için ise çözümü cevabını okurken aklıma geldi test ederim kısmet olursa.
 2. @serhat100 Hocam öncelikle ellerine sağlık oldukça emek verilmiş bu çalışmayı paylaştığın için teşekkür ederim. Şimdiye kadar kullandığım en güzel multiboot çalışmalardan olduğunu kesinlikle ifade edeyim. Çalışma şahsınıza özel olarak hazırlandığı için ben içeriği kendime göre kısmen düzenledim ancak hiç düzenlemeye dahi gitmeden iso ve wim dosyalarını extra bir komut kullanmadan direk çalıştırdım ;) bundan sonra ise ayar ve arayüzü biraz daha elden geçirip araç ve sistem sıralamasını yapmam kaldı. Fırsatım olunca başlayacağım inşaAllah ancak sadece bir hususta sıkıntı yaşadım yardımcı olursan sevinirim. Bazı pc ve leptop,lar da legacy sisteminde grup2 donma yapıyor onun için grup4dos öne alınma imkanı olursa ordan grub2,ye geçiş kolay olur benim için :)
 3. Ellerine sağlık.. Sistemi test etmek istedim ancak link,de sıkıntı var.
 4. Siz boot.iso dosyası ile insall.wim dosyasının içinde olduğu setup.iso dosyasını karıştırıyorsunuz. dediğimi uygulayın ve sonucu görün. Ayrıca bu sistem çok eskide kaldı direk iso dosyasından çalıştırma işlemleri için multiboot konularına bakın çok daha kolay işlemler ile sonuca gidersiniz. Bu sistem sadece legacy destekler uefi çalıştırmaz.
 5. Öncelikle disk sağlığından emin olun sorun yoksa bootisox64 ile sisteminizi başlatın disk,in yapısı gpt ise diskpart ile diski biçimlendirin ve Dism++ ile windows kurun. Uefi legacy fark etmez hepsini kurabilirsiniz. Bu sistemden önce böyle hata veren sistemi ancak disk,i söküp başka bir anakart üstünde kurulum dosyalarını yükledikten sonra res atınca söker kendi sistemine takıp kuruluma devam ettirirdim. Dism++ ile bu eziyet bitti sizde bir deneyin isterseniz.
 6. Şuan 55 client ltsb 1607 versiyonu ile kullanıyorum ve varsayılan,da smb 1.0 açık. Evdeki pc,de 1903 pro kurulu gidince onada bakarım ancak @Berdush_03 ün yaşadığı sorunu bende daha evvel yaşamıştım servis ve hizmetlerden aktif edilemiyor ancak smb aktif edince çalışmıştı ama windows,un ellenmedik yerini bırakmadım bende yeniden güncel sistem kurmak yerine ltsb versiyonu kurup sorunlara elveda dedim benim ağı pfsense denetliyor şükür daha sıkıntı yaşamışlığım yok.
 7. Öncelikle hayırlı olsun ve başarıların daim olsun. Karadurak, Hkboot ve anhdv boot,da olduğu gibi sadece PE ve ilgili dizinleri oluşturup boş olarak verirseniz daha sağlıklı olur sürekli gelen güncellemeler sonucu windows.iso dosyaları ile uğraşmak kolay değil. Herkes kendine göre iso dosyalarını ekleyip kullansın. Tek tıklama ile multiboot oluşturma yapılırsa yükleme ve yedek oluşturma çok daha kolay olacağı gibi sürekli sizden yeni talepler oluşmaz sadece arada paket güncellenmesi talebi olur diye düşünüyorum. Kolaylıklar dilerim.
 8. @melo1905 MakeIso.cmd yi not defteri ile açıp "Set isosetupfile=NT6SETUP.ISO" olan komut satırına örneğin "Set isosetupfile=\ISO\Windows7Pro.ISO" olarak verdiğinizde iso klasörü içinde nt6boot.iso dosyasına konumu ve adını vermiş olursunuz. "call :NT6SETUP_ISO" komutuna,da müdahele varmıydı hatırlamıyorum kullanmayalı çok oldu test edersiniz artık Ayrıca Files klasörü altıda olan x64 ve x86 içinde nt6isos.ini yi düzenlerseniz " [SETTING] IsoFileLocation=NT6\SETUP.ISO" Nt6IsoSetup.exe,yi çalıştırdığınızda iso dosyasının konumu değişmiş olarak karşınıza gelmiş olur.
 9. @karadurak Hocam çok düşündüm pc başında değilim ama sanırım boot.sdi konumunu doğru vermemiş olabilirim. Bugün akşam üzeri başka bir pc,de kurulum yaptım raid0 sıkıntı çıkarmadı, yarın kısmet olursa kontrol eder sonucu yazarım inşaAllah. Evet hata bende imiş sıralamayı takip ettiğimi düşünürken (daha önce var olduğu için) sorun olan anakart,da sdi yolu vermeyi atlamışım. Asus z270a anakart ile raid0 ,da anhdv boot ile disk bağlantıları ve veri sıkıntısı çıkarmadan sanal sistemde işlemlerimi yapmış bulunmaktayım. Teşekkür ederim
 10. Ekledim hocam menüde var seçip başlattığımda pc res atıp adrese yöneliyor sıkıntı yok ve daha önce çalışıyordu raid sonrası hedef kaynağa ulaşılamıyor hatası alıyorum. UEFI boot kısmıda aynı oldu oysaki daha önce ister legacy istersem uefi sıkıntısızdı. Sadece sizin çalışmanızda değil başka *.wim eklediğimde de aynı hatayı alıyorum ilk defa başıma geldi. Şuan makina aktif ama akşam tekrar uğraşacağım tavsiyede edeceğiniz bir şey olursa sevinirim. Kullandığım anakart asus prime z270a
 11. @karadurak @crasadure @mephistooo2 Hayırlı geceler cümleten. Kullandığım bilgisayara raid0 olarak 2 adet disk taktım ve daha önce ayırdığım diğer disk,te olan 2 gb lık sistem kurtarma kurma vs işlemleri için usb takmadan disk,ten çalıştırıp kullanıyordum ancak raid sonrası çalışmıyor ayarları tekrar tekrar kontrol ettim farklı bilgisayara yeni kurulum yaptım sorun yok ama raid kurduğum pc,de çalıştıramadım. Hdd sıralamasında en öne aldım yine olmadı. Raid kurup deneyen varmı ? acaba farklı bir yöntemmi olacak bilemedim.
 12. @mephistooo2 Hocam bende sorun varmı diye elimde anahtar bir usb üstünde sizin için test ettim herhangi bir hata vermedi disk birimleri gördü ve kurulum sorunsuz gerçekleşti. Ancak sanal disk oluşturduğumda program sendeki gibi hata verdi. Diski sistemden kopardığımda ise yine çalıştı. İşletim sistemi windows 10 x64 enterprise ltsc.
 13. @keyfoagam Hayır değiştirmedim bilakis klasör ekledim. Menüye müdahale edebilseydim düzenlerdim. Dism++ dosyasını programs klasöründen herhangi bir 5 GB alan kısma alın ve çalıştırın.
 14. @crasadure Hocam kullandım ve çok faydalandım, faydalı olması niyeti ile izninizle paylaşıyorum bootisox64.wim dosyasına sadece Total Commander ve Terabyte Unlimited programlarını ekledim. Qdir programı dosya kopyalama ile ilgili çok yetersiz kaldı bende alternatif ve tüm içeriği görme silme taşıma vs işleri için Total Commander ile sorunuma tam çözüm oldu bunun yanında imaj alıp yedeği tekrar yükleme işleri içinde Image For Windows ekledim. Böylece imaj alma dosya kurtarma yedek alma ve alınan imajı tekrar geri yüklemek için bootisox64.wim çok gerekmedikçe tek başına yeterli oldu. Ayrıca programs klasörü içinde Dism++ bulunmakta böylece disk bölümleri oluşturdukdan sonra herhangi bir disk bölümüne veya usb bellek dizinine alıp kullanılması için yedekledim. Programları test ettim yaklaşık 60 gb veri kopyaladım Total Commander hata vermedi Terabyte Unlimited ile 2 sistem üstünde 3defa farklı sistemleri geri yükleyerek deneme yaptım imaj alma geri yüklemede herhangi bir sorun yaşamadan işlem tamamlandı. Bootisox64.wim Boyut:339 MB MD5: e762e32c6afda471dbd4d4c537542d75 SHA-1: 305e3be8b8af641f252565dbdcb6c42c57d43b8b https://yadi.sk/d/ajMXGMEds6vQ3w
×
×
 • Create New...