Jump to content
TNC-TR

awengers44

Üye
 • Content count

  894
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

awengers44 last won the day on November 8 2017

awengers44 had the most liked content!

Community Reputation

194 Excellent

About awengers44

 • Rank
  Ebiyahya

Profile Information

 • Male
 • Bursa

Recent Profile Visitors

2533 profile views
 1. Macrium Reflect 7.1.2833

  Sende engelleyen bir host olabilir, kontrol et istersen. Link aktif olarak çalışıyor.
 2. Macrium Reflect 7.1.2833

  Boot ISO (WinPE 10.0) v6.3.1821
 3. AIO Boot Türkçe (multiboot )

  Replace with this file. works EFI.rar
 4. Advanced SystemCare 11.1.0.198 Türkçe

  Çok iyi yapmışsın bende az önce flash paketini indirip içeriğe bakınca gördüm. Alıntı (çalan) siteler kendilerine aitmiş gibi yayımlayıp sorun yaşayanlara birde onlar yapmış gibi hııım, şöyle şöyle vs bir sürü geveleme içinde kalıyor. En azından kaynak bilinir ve tnctr,ye gelir varsa soruları buraya sorarlar.
 5. K.m.10 Pe 1703 (x86_x64) / 2018 V2.1 (01.01.2018)

  @karadurak Hocam çalışmanız ve emeğiniz için teşekkür ederim. Uygun görürseniz katılımsız kurulum destek altında veya multiboot başlığında yeni bir konu açıp grup2, grup4dos, bcd, bootmgr, komut, içerik ekleme düzenleme ve işletim sistemlerine göre ayrı ayrı kod,lar verilerek bir başlık altında toplansın ve yönetim,de konuyu sabitlesin. Böylece gelen sorun ve sorular o başlık altın kalırsa sizde konuya destek verenlerde ihtiyaç duyan tüm arkadaş,larda rahat eder. Bazı sorular bir kaç sayfa sonra tekrar soruluyor ve konuyla alakasız destekler de isteniyor umuyor ve temenni ediyorum önce okur sonra yapamayan veya hata alan kişiler azalmış konuda mecrasından çıkmamış olur. Sizde işlerinizden ve yapmak istediğiniz geliştirme aşamasında olan projeler,den geri kalmazsınız. Konu hakkında gerekirse bende dahil bölüm paylaşımı yapıp iş yükünü hafifletebiliriz.
 6. Ben internet kafe işletiyorum yıllarıdır facebook grup,ları ve diğer bazı yardımlaşma sitelerinde elimden geldiğince yardım etmeye ve sorun çözmeye çalışırım. Kimseden bir menfaat edinmedim öyle bir beklentim,de yok hamd olsun. Burda ve diğer dediğim grup,larda uzun zamandır sadece soru sorup program isteyip yetmezmiş gibi birde uzak bağlantı ile destek vermeye çalıştığımız bu kişilerden bir kaçı hariç kendini geliştiren insanlara yardım eden ve sorduğu soruyu tekrar sormayan çok çok az, bu kişilere rağmen elimizden geleni yapmaya çalışırken adamın biri geliyor bize edep saygı yardımlaşma vs diyor. Yorumları okusa ve oda kanaatini yazsa eyvallah derim ancak durum ortada. Biliyorum ve yakinen şahit oluyorum burdaki bir çok paylaşımcı arkadaş (onlara kardeşim diyorum) hiç bir menfaat edinmeden yıllardır emek veriyorlar, bir soru sordum sorduğum sorunun muhatapları bellidir ve soran kişide onlar tarafından tanınır, destek veya fikir verenler için diyecek bir sözüm yok tabi ama Allah aşkına konunun buralara gelmesine sebep olan iletiye bakarsanız görürsünüz. Gereksiz konuların açılmasına sebebiyet verdiğim için çok değer verdiğim tnctr ve değerli kardeşlerimden helallik dilerim. Selametle kalınız.
 7. Biraz edep demek, edepsizsin demektir. Aynen iade ediyorum. Uslub ve ahlakım hakkında beni hiç tanımadığınız açık. Benim açtığım konu katılımsız program hazırlayan ve sunan arkadaşlar ile alakalıydı gereken cevabı verdiler ve daha titiz hazırlık için bir nevi dikkat çekmek içindi, paylaşımda bulunanlar durumu vakar ve gerektiği şekilde karşılarken siz ve diğer arkadaş beni gereksiz yere gerdiniz. İşinize bakın sizden yardım istemedim gereksiz yere ileti yazmayın. Senin seviyen yüksekse git başka yerde oyna arkadaş seni tutan birimi var. @Emre028 Konu kapansa,da açık olarak kalsada fark etmez sadece gereksiz kişiler uzak kalsın kafi.
 8. Bir sen eksiktin şimdi tamam oldu. Konuştuklarımızı ve ne için tartıştığımızı hiç anlamamışsınız. Lütfen konuyu gereksiz iletilerle kirletmeyin, yeterince sıkıldık.
 9. @EgeGrkn Nasıl bir yapıya sahipsin anlamış değilim yorumunu editleyip tektar tekrar yayımlıyorsun. Cevap vermek güç sana, ve bundan sonra ne paylaşımın neden yorumun (tamamen sana ait) ZERRE UMURUMDA DEĞİL
 10. Estağfirullah ben hakaret ettiniz demedim. Her yorumunuzda olduğu gibi bunda,da haklı olduğunuz çok kısım var ancak siz yorumunuzu yaparken sanki herkes size mecbur çok bilgi sahibi, kesin ve tartışılmaz bir seviyede imiş gibi davranınca kırıcı oluyor. Burada herkes alıngan değil buna emin olabilirsiniz yapılan tek şey var oda paylaşmak, evet haddini bilmez çok seviye bilmeyen saygı duymayan var, her yerde olduğu gibi. Ancak bazen forum üyeleri bazen yöneticiler gerekli uyarıları yapar ve düzen çekeler, ki bu olmak zorunda. Fakat bu kişilerin olması paylaşım yapan arkadaşları çok fazla rahatsız etmez çünkü adı üstünde İNSAN işte geldiği yerde yoksa bu gibi forum,larda zamanla ahlak sahibi oluyor veya uzaklaştırılıyor, uzaklaştırılan kişilerin başka nick,le buraya tekrar geldiğini çok gördüm. Burda gördüğüm en önemli şey ise kimse ücret almıyor çok zaman harcıyor paylaşım yapıyor aile,sine ayırması gereken bazı zamanları bile ihtiyaç olduğunda yardım için burda oluyor. Burda çırak usta ilişkisi varmı yokmu paylaşım yapan arkadaşların çalışmalarında kullanan kişilerde sorun olduğunda cevap veren kişilere ve üsluba bakarsanız daha iyi tesbit etmiş olursunuz. Emin olup yorum beğenilsin diye yazmıyorum sadece sizin,de dediğiniz gibi inandığım ve bildiğim doğruları yazıyorum kimseden bir menfaatim yok. Şunu zaman içinde çok gördüm yaşım 43 hala yeni yeni şeyler öğreniyorum olmadığından değil bir çoğu, ben bilmiyorum. Sizinde paylaşımınızda yaşadığınız sorunları buraya kopyalasam ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Her şey paylaşımın sorunsuz olmasıyla alakalı değil kullanan kişinin bilgi ve tecrübesi çalışmayı farklı bir yere götürebiliyor. Kafe çok yoğun hafta sonu olması hasebiyle, cevap yazmak zaman alıyor. Selametle kalın
 11. @EgeGrkn Olabilecek tüm sorunları ve sırasıyla test edilmesi gerekenleri yazdım. İsteyen istediği gibi faydalanır veya uğraşır kendisine kalmış. Katılımsız program kaynaklı bir sorun mevcutsa kendisi elle kurar sonucunu görür değerlendirmesini ona göre yapar. Ben başlığı açarken son zamanlarda hazırlanan çalışmalardan kaynaklı bir soruna dikkat çektim, program hazırlama detaylarına girmek istemiyorum çalışma yapan arkadaşlar gerekli önlem ve tedbirleri alırlar test edip öyle yayımlarlar, ancak bazı aceleye gelen çalışmalar sonucu böyle sorunlar oluştuğu kanaatindeyim. Lakin sizin bazı tavırlarınız gerçekten incitici oluyor çünkü bu site bahsettiğiniz çalışmalara öncü ve çok destek olmuştur bir çok kişi burda kendini geliştirmiştir ve hala geliştirmeye devam ediyorlar. O siteleri kuran kişilerin yetiştiği siteleri ve destek aldığı kişileri sorsan tnctr kaynağı onların üstünde nasıl bir etkidir itiraf etmekten çekinmezler zannımca.
 12. Disk,te sorun görünmüyor ancak disk 2 aktif değil eğer onda bad sector varsa sistemin sorunlu çalışır. Cpu test edin birde ısı değerlerine bakın varsa ankart,ın bios güncellemesini yapın. Power supply değişin mümkünse, sorun oluşturacak donanım ve windows sürümleri sırasıyla elenip sonuca ulaşmak gerekiyor. veya voltmetre ile ölçüm yapmak gerekir, power, anakarat, ram, ekran kartı.
 13. Hdsentinel adında disk sağlığını kontrol eden bir program var. Bende çok kullanıyorum can değeri düşmüşse dediğin sıkıntılar oluyor ve ssd disk server,da ,ana masada kullanıyorum ve en az ayda bir test ederim can değeri düşmüşse muhakkak değişir ve yedek disk olarak kenara koyarım. Eğer mümkünse başka bir diske kurlum yapıp diğer donanımlarında sorun varmı görürsün. Ama önce işlemci termal macunu değişip kasa temizliği yaparsanız daha iyi olur.
 14. Kardeş senin sorununu arada kaçırdım, tam olarak sıkıntın nedir.
 15. @taner23 @chattt Konu başlığını dikkatli okumadığınız anlaşılıyor. Bende program hazırlarım yıllarca paylaşımda bulundum son iki haftadır sorunlar yaşadığımı söyledim ve yaptığım test,lerde katılımsız kurulumlar sonrası sorunlar çıkmaya başlıyor. Dosya değiştirme tarihlerine bakarak indirdiğim dosyaların tümünü sildim, bir tanesi yapıyor belki ama zamanlı çalıştığı için hangisinden kaynaklı olduğunu anlamak çok zor.
×