awengers44

Üye
 • Content count

  842
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

awengers44 last won the day on June 3

awengers44 had the most liked content!

Community Reputation

128 Excellent

Profile Information

 • Male
 • Bursa

Recent Profile Visitors

2282 profile views
 1. @karadurak Ellerine sağlık çok güzel bir çalışma. ingilizce olarak kullanıyor alternatif programlar kullanmak zorunda kalıyordum teşekkür ederim tam bir aio olmuş PETools içine ekledim sıkıntısız, sadece benim x86 sistemlerimde çalışmadı, birde nacizane bir tavsiye. Programa alternatif diller ilave edilirse diğer PE hazırlayan yabancı sistem yapımcıların kullanımı içinde tercih sebebi olur sistem diline göre program açılsın.
 2. @red_d Yeni bir BCD oluşturup sıfırdan konumları ekleyin olur inşaAllah.
 3. Modem arızalıysa yapacak birşey yok tabi ama belki işletim sistemi kaynaklı olabilir network destekli ingilizce bir sanal sistem ile modeme giriş yapmayı denermisin.
 4. Eklemek istediğiniz Linux versiyon bulunmuyor otomatik olarak dosya komutu uymuyorsa sistem yapımcısına mail atıp bilgi vermek gerekir. Ayrıca bu versiyonun bulundu sitede usb kurulumu için herhangi bir destek yokmu yada forum sitesi. Varsa eğer oradaki tarifi aio içine eklemek kolay olur.
 5. Usb diskte benzer bir sorun yaşadım bu komutlarla sıkıntı geçti ama eski performans yok maalesef. "diskpart" komutunu kullanarak zararlı yazılımlardan temizleyebilir veya harddiskin gözükmemesi gibi çeşitli sorunları çözebilirsiniz. Harddisk veya USB bellek gibi depolama cihazlarınızı komut ekranı (cmd) kullanarak formatlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Başlat bölümünde arama kısmına cmd yazın. Çıkan bölümde cmd uygulamasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. Açılan komut penceresine "list disk" komutunu girerek sisteme bağlı olan diskleri listeleyin. Karşınıza aşağıdaki gibi bir liste çıkacaktır. Bu listede formatlamak istediğiniz diskin numarasına göre komut girmeniz gerekir. Formatlamak istediğiniz diski örneğin "disk 1" ise "select disk 1" yazarak seçiniz. "select disk x" buradaki x değeri formatlamak istediğiniz diskin numarasıdır. Daha sonra "select disk" ile seçtiğiniz diski "clean" komutu ile temizleyiniz. "clean" komutu ile seçilen disk temizlendikten sonra sırasıyla "create partition primary" ve "select partition 1" komutlarını kullanarak temizlenen bu diske yeni bir bölüm açın. "active" komutunu kullanarak oluşturduğunuz bu bölümleri etkinleştiriniz. Bölümlerini oluşturduğumuz bu diskin dosya sistemini belirlemek için "format fs=fat32" komutunu girerek diski biçimlendirin. Biçimlendirme işlemi bittikten sonra "assign" komutu ile diskinize harf atayabilirsiniz. "Exit" komutunu kullanarak cmd ekranından çıkış yaparak diskinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
 6. Grub4dos komutu ile başlatırsın sitede Blue_life kardeşin multiboot sistem anlatım ve dosyaları var. Katılımsız kurulum başlığı altında.
 7. Murat kardeşim maalesef driver talent benimde sistemimin çökmesine sebep oldu. Daha önce double driver kullanıyordum sorun yok yedek alıp geri yüklemede şuana kadar sorun yaşamadım
 8. Rica ederim. Siteye giriş yapıp işletim sistemini belirledikten sonra vga ve diğer sürücüler için download tıkladıkdan sonra rakam içeren kodu yazın dosya iniyor. Baktım samsung ekran kartı olarak uyumlu gözüküyor ama yinede siz sistemin yedeğini aldıktan sonra kurulum yapın. Sürücü dosyası inf içerebilir elle dosyayı gösterip kurun. http://www.driverscape.com/manufacturers/toshiba/laptops-desktops/satellite-m70-131/180448
 9. Özellik olarak değilde model olarak verirseniz daha kolay çözüm bulunabilir. Aygıt desteği varmı veya benzer sürücü entegre çözümü varsa bakılır. Ayrıca sistem olarak kurduğunuz windows x86 olsun 64 bit uyumsuz olabilir.
 10. BootIt® Bare Metal v1.37 Bilgisayar üzerinde çoklu işletim sistemleri ve multiboot sistemlerde kullandığım programın son versiyonu ISO dosyası olarak daha önceki versiyonları kullanıyordum bazı işletim sistemlerinde olan sorunların giderildiği son versiyonu,nu test ettim maalesef UEFI olarak çalıştıramıyoruz ancak Legacy olarak boot edip tüm (disk bölümleme, mbr, boot sırası değiştirme, süre tanımlama, bölümlere şifre tanımlama) ayarlarınızı yaparak sisteminizi güvenle kullanabilirsiniz. Burda paylaşmamın sebebi multiboot sistemini kullanan arkadaşların faydanlaması ve sistemlerinde kullanması amacı taşıyor. Dosyanın arada kalmaması için istenen kısma alınabilir. Programı bilmeyen kullanıcılar google aracılığı ile öğrenebilir. Sorumluluk kullanıcıya aittir kullanmasını bilmeyen kişiler riske girmesin.
 11. Size çocuk muamelesi yapmadım konuyu farklı bir yere götürmeyin ayrıca benim yaşım 43 ki buda önemli değil paylaşımlarımız tavırlarımız bellidir. Size bir kastım yok sadece böyle bir metodun olmadığını nazik bir dille ifade etmeye çalıştım ancak buna bile tahammül edemediniz üslubunuza dikkat ediniz. Forum anlatım kaynıyor bakın birazda siz kendinizi geliştirin öyle bunu yapmadım şunu yapamadım diyen sıfırdan başlayan herkese tek tek tarif edilirse sizce paylaşımı nereye götürür birazda siz düşünün ve hak verin. Olmuyor beyefedi olmuyor bakın sizin sorduğunuz o kadar soruya gecenin bir saatinde yardımcı olmuş olanlaradır bu tavrınız. Mübarek ay içinde sizi üzmek gibi bir niyetim yok sadece uyardım ama hata ettim galiba sizede başarılar kolaylıklar dilerim. ikinci mesajınız öncesi bunu yazdım ama arada başka mesaj yazdığınızı gördüm. Size sadece iki kelime ile cevap veriyorum. 1.Gidin yabacı forumlarda bakın bakalım böyle sistem varmı,, Şöyle derler; kendini eğitmen lazım.... 2.Allah seni ıslah etsin. yazdıklarınıza cevap verirdim ama mübarek ay engel kimseyi incitmek istemiyorum. Selametle
 12. @tahsin4345 Bence siz önce multiboot menüler ve geçişler, grub2 ve grub4dos ile alakalı makaleler okursanız video,lar izleseniz çok yararlı olur @ozanaus Yeni bir başlık açıp UEFI-Legacy ve Grub4dos sistemlerini bir arada kurup alt menüleri oluşturup kullanmanız için hazırlıyorum biraz sonra bir video eklerim. Burdaki amacım soruları en aza indirip menüleri basitleştirip sadece belirli düzen ve destek içinde sistemi fazla karıştırmadan kurulumu sağlamak olacak inşaAllah benim için tek sorun dosyayı upload etmek internetim çok kötü. Dileyen herkesin multiboot usb belleği olsun
 13. @kamuran731 Yanlış dosya düzenliyorsunuz. gösterdiğiniz bcd x86 içindir ve onda *.exe olarak yükleme yapar. UEFI yüklemesi bootmgr ile değil *.efi ile yapar ve bu bcd dosyası /EFI/microsoft/boot içinde bcd ve b32 olarak yer alır bcd efi x64 - b32 ise efi x86 için yükleme yapar. Bootmgr ile açılış verildiğinde bootmgr adresi hangi klasöre göre ayarlanmışsa ordaki bcd dosyasını açar ve yükler bootmgr editlenmesi ve farklı bcd adlandırıp çağrılması kolay ama efi için çok daha zordur. Yani pc açılırken efi olarak boot ederek yüklerseniz farklı legacy olarak boot ederseniz farklı bcd çalışır. Grub2 için efi komutları düzeni efi ve sdi editlemesi ile farklı yüklemeleri yapabilir bunun için eklediğiniz dosyaya göre ayarlama yapmak gerekiyor ki burda bildiğim kadarıyla zaten ayrı olarak ayarlanmış olarak geliyor size sadece dosyayı eklenmesi gereken klasör dizinine atmak yetiyor.
 14. iso olarak atmana gerek yok sources klasörüne install.wim dosyalarını koyman yeterli. windows7 için install78664.wim \ windows 8 için install88664.wim \ windows 10 için install108664.wim olarak dosyaları adlandırın.
 15. @karadurakEline sağlık gerçekten çok farklı bir çalışma olmuş Dosya olarak eklemek istedim ama sürekli imza hatası aldım o yüzden sadece nasıl yapılır yolunu tarif ediyorum belki daha sonra arkadaş kendisi klasör değişkenliği için gerekli dosyaları hazırlar verir ancak o zamana kadar kullanmak isteyen yada boot dizini sorunu olmayan arkadaşlar için altta grub2 ve grub4dos için çalıştırma kodunu veriyorum. Öncelikle grldr dosyamızı adını krldr yapıp Boot dizinine atıyoruz burdaki amaç başka grldr isteyen yazılım olursa engel olmasın. Bcd ayarlarında yapılacak değişikliği anlatmama gerek varmı bilmiyorum. 1.Boot\bcd - 2.efi\boot\microsoft\boot\bcd , bootice.exe ile gerekli eklenti ve değişiklikler yapılır. Grub2 ### Start WinPE 10 Karadurak if [ "$pc" ]; then menuentry " >> Karadurak WinPE 10 x86x64 " --hotkey=s { ntldr /Boot/krldr } fi ### End Start WinPE 10 Karadurak Grub4dos title >> WinPe 10 x64x86 Karadurak find --set-root --ignore-floppies --ignore-cd /Boot/Bootmgr || rootnoverify (hd0) && chainloader +1 && boot map () (hd0) && map (hd0) () && map --rehook find --set-root --devices=h /Boot/Bootmgr chainloader /Boot/Bootmgr