Jump to content

awengers44

Üye
 • Posts

  1957
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  43

awengers44 last won the day on October 25 2023

awengers44 had the most liked content!

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

16866 profile views

awengers44's Achievements

 1. Elinize sağlık hocam. Çalışma ve paylaşım için teşekkür ederim. Ofis kurulumu tüm windows sürümlerine eklenmiş mi acaba? eğer öyle ise zaman ve çok emek vermişsiniz.. Sürümler ve değişkenler hakkında detaylı açıklama daha sonra gelecek sanırım
 2. WinPe 2024 Lazesoft Windows 11 22h2 ve windows 10 x86-x64 sürümleri üstünde hazırlanan; web browser desteği bulunan sanal sistemler mümkün olabildiğince güncel veya sorunsuz çalışan programlar entegre edilerek, sistemin kararlı ve hızlı çalışmasını sağlamak için windows bileşenleri de sistemle uyumlu çalışacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca sistemlere bir çok sürücü eklenmiş olup güncel bir çok masa üstü ve diz üstü bilgisayarında kurulum ve dosya kurtarmak için nvme sürücüleri dahil sisteme entegre edilmiştir. Eklenen sürüler paylaşım klasörüne ayrıca eklenmiş olup isteyen kendi çalışması için kullanabilir. Program ve araçların çoğu temelde ingilizce olarak seçildi ve ayarlandı, bazısı ise türkçe olarak çalışacaktır. Herhangi bir sorun tesbit ederseniz lütfen geri bildirimde bulunun. Sanal sistemlerde x86-64 uefi\legacy kurulum destekler ve dosyalar iso halinde paylaşıma sunulmuştur. Grub file manager (grubfm) ventoy ve aioboot multiboot sistemlerde uefi\legacy sorunsuz yüklenmektedir. https://www.mediafire.com/folder/4gd849uc31359/WinPe_2024
 3. Acronis Cyber Protect Home Office (Acronis True Image) Build 41126 Multilingual Bootable ISO https://drive.usercontent.google.com/download?id=1-Ub1pkwZvRGt6jBcqaRXut8xwYqmT4PF&export=download Alternatif https://drive.usercontent.google.com/download?id=1-lOjYF8lJs7lHW7gwzXePYv-y12AzSXC&export=download Password: taiwebs.com AcronisNano Katılımsız https://www.mediafire.com/file/jwwncwrddvc0kg4/AcNano.7z/file
 4. Windows Yardımcı Araçlar Kiti

  İster yeni windows kurulumu sonrasında, isterse de kurulu windows üstünde kurmak isteyeceğiniz programlar ve sistem bakımı, ihtiyaç duyabileceğiniz kategoriler halinde onlarca program tweaks config ve güncellemelerin bulunduğu mükemmel bir çalışma.

  Program PowerShell üstünde çalışmakta ve işlem esnasında powershell kapatmanız halinde GUI arayüzü kapanacaktır!

  Uygulamanın yüklenmesi gui arayüzün açılması donanım gücünüze ve internet hızınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

  GUI arayüzü çalıştırmak için PowerShell açıp bu komutu kopyalayın irm christitus.com/win | iex yazıp enter ile uygulamayı başlatın.

  Yada masa üstüne " Sağ klik Yeni > Kısa yolu " seçip alttaki kodu yapıştırıp isim verinWinUtil

  C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\powershell.exe -ExecutionPolicy Bypass -Command "Start-Process powershell.exe -verb runas -ArgumentList 'irm https://christitus.com/win | iex'

   

  1. Show previous comments  1 more
  2. awengers44

   awengers44

   Çalışmanın github sayfası burada isteyen tr dil eklemek için destek verip seçenek ekletebilir diye düşünüyorum.

  3. Mycrosoft

   Mycrosoft

   Bu kadar işlevsel olmasa da benzer bir çalışmam mevcut:

    

  4. awengers44

   awengers44

   @Mycrosoft Elinize sağlık, sizin de çalışmanız güzel tabi.. zamanla ve imkan buldukça çok daha iyi olur inşaAllah. Paylaştığım kişi uzun uğraşlar sonucu bu sonucu almış ve ilk sürümü olmadığı gibi henüz final de değil :) 

   Ayrıca bu çalışmada dikkatimi çeken bir unsur ve özellik de (paylaşımız da gördüm konusu geçmiş) herhangi bir uygulama kurmak istediğinizde winget kurulu değilse veya powershell eski versiyon ise önce onları kurup yükseltiyor daha sonra seçili uygulamalar veya işlem yapılıyor.

 5. Her sunumda benzer sorunlardan bahsediyorsunuz ancak bir türlü donanımlarınıza bakmak gelmiyor mu aklınıza? öncelikle cmos clear yapıp bios ayarlanızı kontrol ediniz; %lik oranda 1.sırada varsa bios güncellemesi, ram, varsa onboard görüntü verip harici ekran kartını sökün, power supply ve hdd. Tek tek test edip sorunu tespit ettikten sonra sıkıntılı donanımı sistemden çıkartır ve sorunsuz bir kurulum elde edersiniz inşaAllah. Sizin sorunun işletim sisteminden ziyade gelişen yazılım ve bileşen teknolojisi ile geçmiş zamanda üretilmiş donanımların aynı yapı ile değil de düşük bütçe ve arge ile kendilerine özgü kodlamaları veya ilk alındığında arızalı değilse daha sonra anakart veya power supply ile güç dengesizliği neticesinde bazı parçalarda fark edemediğimiz arızalar veya yanan çok küçük dirençler sebep oluyor. Bazen aynı donanımlar bazı işletim sistemi yüklemelerinde nedenleri tam bilinmemekle birlikte sorun yapmıyor ve sistem başarılı bir şekilde yükleniyor ancak bu bize donanımın sağlıklı olduğunu göstermez. Her donanımı test eden, yük altında ve farklı kodlamalar ile sorunları anlamaya çalışan harici parçalar ve yazılımlar var. Bunlar elinizde olmadığına göre, bildiğiniz yada size tavsiye edilen iyi bir teknik servise başvurun. Sitede paylaşılan işletim sistemlerinin çoğunu test ederim ve harici bir çok farklı donanımda da farklarını görüp ona göre yedeğe alan birisiyim. Sorun olsaydı muhakkak geri bildirimde bulunur ve yapımcıyı bilgilendiririz. Başarılar dilerim.
 6. Boot.wim dosyası üstünde işlem yapmalısınız.
 7. Sorunsuz ve hızlı bir şekilde eset nod32 çalışıyorken kuruldu, lisans ekledi ve hosts dosyasına gerekli engellemeler eklenip c:shaolin klasörü ("%temp%\shaolin.. daha iyi olmaz mı?") silinerek temizlik yapıldı. Komut penceresinde dosya bulunamıyor diye bir uyarı vardı ancak dikkat etmeden uygulamayı kapattım. Ellerine sağlık başarılı ve düzgün bir kurulum olmuş tebrik ederim. Yalnız üninstall etmedim, programı kaldırırken *.msi dosyası ararsa sıkıntı olur.. birde programlara simge muhakkak olsun tavsiyesinde bulunayım Pdf dosyası üstünde test ettim, pro özelliklerini yerine getiriyor eline sağlık sorun yok ancak patlama durumu için henüz erken.
 8. Şayet vereceğiniz komut windows güncelleme ve servislerini ilgilendiren bir işlem içeriyorsa önce onları kontrol edin. Birde geçen gün komut işlemi yapmak istediğimde PowerShell (x86) ile çalıştırabildim.
 9. Eski anakartlarda olurdu dediğiniz, uzun süredir yeni nesil anakarlarda güney tek chipset bulunur. Test sonuçları kesin olur ancak, muhtemelen power supply arızasıdır, dengesiz voltaj gönderim sonuçları sonucu sistem karasızlığa düşüp windows çöküyordur.
 10. Mümkünse power supply ve ram değiştirerek veya birden fazla ram varsa tek tek test edin.
 11. Komşum olan telefoncu esnafa sordum, aynı wifi ağına bağlayıp her iki cihaza da copy my data kurup hallediyorum dedi. Bende 3utools kullanıyorum ama whatsapp mesajlarının gmail drive ile yüklendiğini biliyorum. Ayrıca iphone cihazlar gmail hesap kabul ediyor, ama whatsapp geri yükleme yapılıyor mu onu bilmiyorum. Bu arada yeni cihazınız hayırlı olsun.
 12. @semsibey Hocanın çalışmasını kastettiyseniz, bende eset nod32 aktif çalışıyorken katılımsız olarak sorunsuz kuruldu.
 13. Rica ederim hocam, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Sadece yanlış anlaşılma var onun için tekrar kısaca bahsedeyim Multiboot sistemlerde direk iso dosyası ile boot edip sistemi kurarsanız dediğiniz gibi $OEM$ içeriği genelde yükleniyor, ben iso dan değil winpe sistemden yükleme yapıyorum onu kastettim ama çok da önemli değil.. canın ruhun sağolsun. @gokanuysal Sanal sistemde iso birinci boot aracı olduğu için install.wim dosyaları yüklenip sistem restart edince; ya diski birinci sıraya alın yada iso dosyasını sanal sürücü kalıbından çıkarın. Daha sonra kurulum devam edecektir.
 14. Bilmukabele üstadım winpe den kurulum yapınca yada bizim iso dan yada wim,den çalıştır dism++ vs araçları ile yüklenince $oem$ içeriği yüklenmiyor maalesef. install.wim\Users\Default\Desktop\ içeriğine atacağınız dosyalar kurulum sonrası otomatik gelir. Daha sonrasında her farklı kullanıcı hesabı açmada da gelmesi için; install.wim\Users\Administrator\Desktop\ içeriğine de eklemiş olursanız bu hesaplar içinde otomatik olarak bu dosyalar o hesabın masa üstüne gelecektir. @YAGMURADAM üstteki iso da olan araçlar klasörü. https://www.mediafire.com/file/31lukiuj8vsi10m/by_tr-Araçlar.7z/file
 15. Ellerine sağlık çok güzel ve ihtiyaç olan bir çalışmaydı. Windows 11 kurmak isteyip performans sorunları yüzünden kuramayan veya yabancıların paylaşımlarına muhtaç olan düşük donanım sahipleri için mükemmel bir çözüm. Birde beni mazur görürseniz sonraki paylaşımlarda bir tavsiye ve talep olarak, masa üstüne gelecek olan dosyaları install.wim içine ekleyip yükletirseniz benim gibi winpe den kurulum yapanlar için ilk yükleme sonrası iso dosyası ile bağlantı kesileceği için $OEM$ içeriği install78setup harici yüklenmeyecek bilginiz olsun üstadım.
×
×
 • Create New...