Jump to content

İşlemci Ve Ekran Kartı Önerisi!

siyahi
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar benim elimdeki sistem

dark falcon 600w High Power
gigabyte GA-MA785GT-UD3H
AMD Phenom II X2 550 be 3.1
ASUS hd4670 1GB 128BIT DDR3
2x2 ddr3 1600 kingston

Rica etsem bana ekran katı ve işlemci önerirmisiniz çok fazla seçenek var karar veremiyorum iki ürün için toplam 500 600 tl verebilirim Edited by siyahi

kardeş elindeki anakart AMD Phenom II X2 550 be 3.1 bu işlemcinin kapalı olan çekirdeklerini açabilir tabi şansın varsa anakartın iyi işlemcin güzel remin nekedar bilmiyoruz sen sadece ekran kartı al işlemcinin çekirdekleri açılmaz ise o zaman alırsın işlemci
SAPPHIRE 1GB,Ati Radeon, HD6850, Pci-Ex,GDDR5, 256Bit 370 tl

Edited by emrah48

Emrah' a aynen katılıyorum, benim e8400 işlemcim ve hd3850 ekran kartım vardı, sanki işlemcim yetmiyormuş gibi gittim altı çekirdek aldım neyime lazımsa sanki.
İşte bazen insan heveslerine kapılıp saçma işler yapabiliyor.İşlemcin elinde dursun, çift çekirdek hem black edition vs. güzel bir işlemci yeterlilik düzeyinde.
Yanına güzel bir ekran kartı takarsan oyunları on numara oynarsın.
Kolay gelsin, şimdiden hayırlı olsun.

[quote name='akin26' date='17 September 2011 - 15:07 ' timestamp='1316272070' post='1081209']
Bende zotac nvidia 9800 gt eco 256 bit 1 gb öneririm Yeni aldım 250 tl
[/quote]
Çekirdek açmayı bir kez denedim fakat pc reset atmıştı bi kerede normal açıldı fakat aniden kapanmıştı bende zorlamadım bu arada ram 2x2 ddr3 1600 kingston

• 2 hafta sonra ...

işlemcin gerçekten yeterli ileride birazcık voltaj ve 34$ lık bir sogutucu ile 4.6 ghz ye kadar yükselte biliyorsun stabil.

ekran kartına gelince bir kere yapacaksan bu alışverişi arkadaşların önerdiği kartın aynı model fakat performans ve sessizlik olarak ikiye katlayan bir kart öneririm ama fiyat yaklaşık 50 tl fazla

MSI HD6850 CYCLONE POWER EDITION/OC GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI vatanda kampanya gününe denk getire bilirsen düşündügünden ucuza alabilirsin.

9800 serisi bir karta gelince verecegin paraya yazık derim çünki 1600 mhz bellek hızına sahip inan 4670 bile o kartla aynı performansı verir....

[b][color="#000000"]Sisteminiz gayet iyi. Ekran kartınızın 4600 serisi size yeni çıkan oyunları en üst seviyede oynamanıza izin vermeyecektir. 48xx serisini deneyebilirsiniz. Onun haricinde gayet temiz ve sağlıklı bir sistem...

İyi günler...
[/color][/b]