Jump to content

Bu Pc Nasıl?

akadir_92
 Share

Recommended Posts

[b][font="Arial"]20" Fujitsu LCD Monitör
AMD Athlon II X2 265 3.30 GHZ İşlemci
4 GB Ati HD5450 Ekran Kartı
8 GB DDR3 HI-Level RAM

ECS AM3 CHIPSET VGA+SATA+LAN ANAKART
5+1 kanal ses
4 x SATA 3GB/sn bağlantı portu
1 x PS/2 klavye & PS/2 mouse bağlantısı
1 x D-sub(VGA) bağlantı yuvası
1 x RJ45 LAN Ethernet bağlantısı
1 x Audio port (Line-in, Line-out, Mic-in)
4 x USB 2.0 Ports

Samsung 500 GB 32 MB Cache SATA

Everest 5 in 1 Set

10/100/1000 Ethernet Port (Cable/DSL)

ATX Siyah Kasa[/font][/b]

Arkadaşlar bu bilgisyar 850 TL Sıfır. Sizce özellikleri nasıldır. Oyunlar ve yazılımlar konusunda bir sıkıntı yaşatır mı? Yardımcı olursanız sevinirim... Edited by akadir_92

[quote name='korkusuz_korkak' date='19 September 2011 - 11:54 ' timestamp='1316433275' post='1082274']
Ati HD5450 4 gb olsa kaç yazar HD58xx olsun 1 gb olsun
[/quote]

Ben başka seçenek önerin demedim, sadece bu fiyata bu özelliklerin iyi olup olmadığını bildirirseniz sevinirim...

Evet ben de ilk başta çok şaşırdım ama 4gb ekran kartı var ne kadar kaliteli bilmiyotum tabi (anlamam da zaten)

[quote name='akadir_92' date='19 September 2011 - 14:31 ' timestamp='1316431904' post='1082269']
[b][font="Arial"]20" Fujitsu LCD Monitör
4 GB Ati HD5450 Ekran Kartı
8 GB DDR3 HI-Level RAM

ECS AM3 CHIPSET VGA+SATA+LAN ANAKART
5+1 kanal ses
4 x SATA 3GB/sn bağlantı portu
1 x PS/2 klavye & PS/2 mouse bağlantısı
1 x D-sub(VGA) bağlantı yuvası
1 x RJ45 LAN Ethernet bağlantısı
1 x Audio port (Line-in, Line-out, Mic-in)
4 x USB 2.0 Ports

Samsung 500 GB 32 MB Cache SATA

Everest 5 in 1 Set

10/100/1000 Ethernet Port (Cable/DSL)

ATX Siyah Kasa[/font][/b]

Arkadaşlar bu bilgisyar 850 TL Sıfır. Sizce özellikleri nasıldır. Oyunlar ve yazılımlar konusunda bir sıkıntı yaşatır mı? Yardımcı olursanız sevinirim...
[/quote]

ekran kartın baslangıc seviytesi derim kendimce
ramlerin cl degerinide deseydin iyi olacaktı
bide usb 3.0 destekli olsa iyi olacaktı sata III yanında usb 3.0 kullanılmasada yaygın olalarak gelecege dönük güzel bi yatırım olurdu
bilgisayarın cokgüzel hayırlı olsun

Ati HD5450 Ekran Kartı 1 GB olarak geçiyor : 86 TL
AMD Athlon II X2 265 3.30 GHZ İşlemci : 165 TL
20" LCD Monitör : 300 TL
8 GB DDR3 HI-Level RAM : 160 TL
AM3 CHIPSET VGA+SATA+LAN ANAKART : 275 TL
Samsung 500 GB 32 MB Cache SATA : 130 TL
ATX Siyah Kasa : 80 TL
Everest 5 in 1 Set : 60 TL

Toplam : 1256 TL yapıyor.

Fiyatları ortalama fiyat olarak yazdım. % 5 + - olabilir. 850 TL iyi bir fiyat ancak dikkat etmek lazım. Ürünler sıfır mı? Ürünlerden anlıyorsan eğer al derim, ama anlamıyorsan mutlaka bir bilen ile birlikte almanı tavsiye ederim.

Ürünler sıfır tüm parçaların kutuları ve faturaları var; ancak benim takıldığım nokta orhan_orh unda yazmış olduğu gibi ekran kartı 4 gb diyor ancak piyasada 1 gb olarak geçiyor. Bu performansla mı ilgili yoksa 4 gb lık hd5450 grafik kartı yok mu?

Edited by akadir_92

Bir de bu bilgisayarın donanımları ilerde yükseltme için uygun mudur yoksa yeni bir anakart falan almak gerekir mi?

Çok fazla soru sordum belki ama bu sistem ile call of duty son oyunu,gta 4, hot pursuit 2 falan oynanır mı...

Edited by akadir_92

[quote name='shadowhawk' date='19 September 2011 - 14:39 ' timestamp='1316443182' post='1082355']
anakartı asus seç
birde monitörü değiştir. iyi bir bilgisayara sahip olmuş olursun
[/quote]

Pek anlamam ama HKC 20" iyi midir? Asus seçersem fiyat ne kadar oynar tahminen?

• 2 hafta sonra ...

[quote name='orhan_orh' date='19 September 2011 - 12:38 ' timestamp='1316435892' post='1082299']
Ati HD5450 Ekran Kartı 1 GB olarak geçiyor : 86 TL
AMD Athlon II X2 265 3.30 GHZ İşlemci : 165 TL
20" LCD Monitör : 300 TL
8 GB DDR3 HI-Level RAM : 160 TL
AM3 CHIPSET VGA+SATA+LAN ANAKART : 275 TL
Samsung 500 GB 32 MB Cache SATA : 130 TL
ATX Siyah Kasa : 80 TL
Everest 5 in 1 Set : 60 TL

Toplam : 1256 TL yapıyor.

Fiyatları ortalama fiyat olarak yazdım. % 5 + - olabilir. 850 TL iyi bir fiyat ancak dikkat etmek lazım. Ürünler sıfır mı? Ürünlerden anlıyorsan eğer al derim, ama anlamıyorsan mutlaka bir bilen ile birlikte almanı tavsiye ederim.
[/quote]

burdan anakartı nasıl modelini ve markasını öğrenipte fiyat yaza bildin hayret ettim doğrusu asus m4a78 59$+kdv bu kartta olabilir m5a97-evo 289$+kdv bu kartta olabilir neye göre fiyat çıkardın arkadaşım sen

Merhaba arkadaşlar

orada belirtilen ekran kartı 1 gb belleğe sahiptir fakat sisteminizde 4 gb ve üzerinde ram var ise 3-4 gb ye kadar yüksele bilir fakat satıcı bunu direk 4 gb şeklinde belirtmiş olsaki arkadaşımız böyle yazmış benden sana ufak bir tavsiye athlon serisi bir işlemci alacağına phenom x2 555 veya 560 serisi bir işlemci al yada şöyle diyim makinanı kendin topla daha iyi olur.

sana garanti veriyorum okart sana oyunlarda sorun çıkarır isterse 8 gb olsınüzerindeki hafızası 1 gb paylaşım la 4 (küsüratıda var) oluyor
ki oda hiç bir işeyaramaz
ekran kartı kendi yönetemediği ram i hızlı kullanamaz 5450 tam bir film izlemekartıdır.
i3 işlemcinin üzerinde gelen dahili kart bile ona kafatutar

[b]20" Fujitsu LCD Monitör
[color="#FF0000"]4 GB Ati HD5450 Ekran Kartı[/color]
8 GB DDR3 HI-Level RAM

Ekran kartlarının 5400 serilerinde genellikle performans kayıpları olur. Bunlar üreticinin algoritmatik sistemin elementlerinin içiçe gireceğini düşünememesinden çıkan sorunlar... Bu yüzden kartı değiştirmenizi öneririm. Onun haricinde Ramlarinizin fazla olmasına gerek yok. Çünkü işlemciniz bu ram seviyesini hafızasına alacak kadar güçlü değil. İsterseniz raminizi azaltarak güçten ve paradan tasarruf edin. İstersenizde işlemcinizi yükseltin. Tercih sizindir...

Ekran kartı kötü dedik o kadar gürültü kirliliği yaptık bari tavsiye verelim:
[i]
[/i][/b][i]HIS Radeon HD [u]5850[/u]... Bellek boyutu isterse 512 bile olsa en üst seviyede oynanabilirlik özelliğini verir. Zaten bunu testlerde görebilirsiniz.
[/i]
[b]İyi günler...[/b]
[b]

[/b]

Edited by AlijohnX

Ekran kartı kötü dedik o kadar gürültü kirliliği yaptık bari tavsiye verelim:
[i]
[/i][/b][i]HIS Radeon HD [u]5850[/u]... Bellek boyutu isterse 512 bile olsa en üst seviyede oynanabilirlik özelliğini verir. Zaten bunu testlerde görebilirsiniz.
[/i]
[b]İyi günler...[/b]
[b]

[/b]
[/quote]

Dediğin kart 270$ :S

[quote] Dediğin kart 270$ :S [/quote]

[color="#000000"][b]Şuan fiyat araştırması değil donanım incelemesi yaptığımızı düşünüyordum. Yanılıyor muyum? Eğer bütçe belirtilseydi ona göre bir kart önerebilirdim...[/b][i]
[/i][/color]

Edited by AlijohnX