Jump to content

Net Cafe Ve Müşteri Film.müzik Paylaşımı

Mehmet
 Share

Recommended Posts

50 tane bilgisayarınızın olduğunu varsayalım
aylık sınırsız internet paketi kullanıyorsunuz ücreti 90 tl ve 150 tl arası diyelim
cafenize gelen müşterilerinize film ve müzikde satıyorsunuz attığınız lisansız format parasınıda cebe vs.
cafenizde 50 pcye yüklediğiniz işletim sistemi ve içindeki programlar,müzikler,klipler,filmlere para ödedinizmi genelde ödeyeni görmedim o halde cafenize gelen müşterinin bir filmi usbdiskine atmasına neden karşısınız. Edited by MeHMeTBeN

bak sonda ne yazmışım yolunu yordamını bilen alacak diye, yine işltm sist., oyun film vs. hiçbirini bedava almıyoruz, aynı şekilde bi yolunu bulup kullanıyoruz
programı kırıp kulanırsın, filmin sinema çekimini izlersin vs..

Edited by ozanaus

kardeş valla her bir xp cd si 100 tl 50 tane desek 5000 tl bunun altından kim çıkar orjinal bi film cdsi alsak en ucuzundan 10 tl 50 film alsak 500 tl müziklerin tanesi 5 tl 50 tane müzik alsan sana eder 250 tl zaten orjinal oyun cdleride 100 varsaysak en az 50 oyun atarsak eder 5000 tl desek ben her cafe orduğumda 10.750 tl vereceğime kendime yeni bilgisayarlar alırım yeni cafe açarım daha iyi

Edited by hyagiz

[quote name='hyagiz' date='21 September 2011 - 21:20 ' timestamp='1316632818' post='1083559']
kardeş valla her bir xp cd si 100 tl 50 tane desek 5000 tl bunun altından kim çıkar orjinal bi film cdsi alsak en ucuzundan 10 tl 50 film alsak 500 tl müziklerin tanesi 5 tl 50 tane müzik alsan sana eder 250 tl zaten orjinal oyun cdleride 100 varsaysak en az 50 oyun atarsak eder 5000 tl desek ben her cafe orduğumda 10.750 tl vereceğime kendime yeni bilgisayarlar alırım yeni cafe açarım daha iyi
[/quote]
arkadaş onu diyor o kadar para vermiyorsunuz ama müşteri flasha attığı zaman tepki gösteriyorsunuz

@hyagiz yani herşey beleşe geliyor değilmi peki sen müşterilerine bu durumda indirdiğin beleş müzik filmleri vs. satıyormusun.?
@ozanaus bende sonuna cevap vermedim başına cevap verdim.bedavaya almayanlara diyeceğimiz birşey yok aldığıda sattığıda helal hoş olsun
birde programı kırıp kullanırsın filmin sinama çekimini izlersin demişssin bunlarda illegal şeyler :D

Edited by MeHMeTBeN

[quote name='MeHMeTBeN' date='21 September 2011 - 19:09 ' timestamp='1316632176' post='1083554']
@ozanaus
nasıl yani oyun yapan film yapanlar işletim sistemi yapanlar babasının hayrınamı yapıyor. ben hayır kurumunda film müzik işletim sistemi program oyun görmedim hiç :)
[/quote]
umudooooo kardeşim bende biliyorum ilk yorumunda öle dememeiş ama ikinci yorumunda öle demiş ha bide o müzik ve flimler içinde bi emek harcanmış sen indirirken hiçmi emek harcamıyon

bende anlamış değilim kopyalamaya karşı olmalarına ben kurduğum tüm kafelerde serbest bırakırım isteyen istediği film müzik oyun vs. alsın sanki paramı saydık cafelerin yüzde99 warez sadece donanıma para veriliyor okadar zaten amaç müşterinin pc de oyalanması zaman harcaması değilmi kopyalarken zamanı harcayacak kazanan sen olacaksın
şimdi karşıt görüşte olanları duyar gibiyim "biz okadar emek harcayıp indiriyoruz makinelere yüklüyoruz falan filanda bunları bırakın arkadaşlar bunlar boş laf madem emek diyorsun hak diyorsun ozaman en basiti cafedeki pclere orjinal işletim sistemi yükleyerek başlayın müzikleri satın alarak başlayın filmeri mesela senin harcadığın emekte onların değilmi filmi çekmek için aylarca emek harcamak günlerce uyukusuz kalmak emek değilmi ozaman bunların hakkınıda ödeyeceksin sonra karşı çıkacaksın kopyalamaya cefe işletmelerinin çoğu hatta hepsi illegal iş yapıyorz(bende dahil) o yüzden madem ortada böyle bir durum var bırakın isteyen istediği kopyalasın

[quote name='hyagiz' date='21 September 2011 - 21:29 ' timestamp='1316633380' post='1083566']
umudooooo kardeşim bende biliyorum ilk yorumunda öle dememeiş ama ikinci yorumunda öle demiş ha bide o müzik ve flimler içinde bi emek harcanmış sen indirirken hiçmi emek harcamıyon
[/quote]
haklısın indirirken bir emek harcanıyor ama o filmi müziği yapanlar kadar harcanıyormu sence ?

kafede sadece bilgisayarı ve interneti kiralıyorsun bunların sahibi kafe sahibi ister kopyalatır ister kopyalatmaz müşterilerinde seçme hakları var ister kopyalatan kafeye gidersin istersen kopyalatmayan

[quote name='Xeon' date='21 September 2011 - 21:50 ' timestamp='1316634603' post='1083589']
kafede sadece bilgisayarı ve interneti kiralıyorsun bunların sahibi kafe sahibi ister kopyalatır ister kopyalatmaz müşterilerinde seçme hakları var ister kopyalatan kafeye gidersin istersen kopyalatmayan
[/quote]
müşterinin de o kopyalama engelini kaldırma hakkı vardır çünkü bilgisayarı kiralıyorsun demi ?

[quote name='Xeon' date='21 September 2011 - 21:54 ' timestamp='1316634853' post='1083595']
yapabiliyorsan yap mal sahibi de gördüğünde müdahalede bulunma hakkına sahip
[/quote]
10 yıldır hep değişik cafelerde hep yaparım öyle biri daha çıkmadı :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...