Jump to content

Haftada Bir Modem Kullanıcı Bilgileri Gidiyor

ihsan43
 Share

Recommended Posts

Haftada bir internet gidiyor ve açılışta hatalı kullanıcı adı diyor kullanıcı adımı şifremi giriyorum nete bağlanıyorum 1 hafta sonra yine aynısı oluyor ne yapmalıyım
modem markası: TP-LINK TD-W8901G

DeepFreze yok ttnet i aradım farklı bir şifre söyledir onu girdiğimde hatalı diyordu telekomu aradım farklı şifre sölediler onu girdim oluyor ama haftada 1 hatalı diyor tekrar telekomun söylediğini giriyorum düzeliyor her hafta tekrarlanıyor bu :S

@ihsan43

Haftada bir ttnet müşteri hizmetlerini arayarak mevcut geçerli şifreni alıp kullanıyorsan (yani daha önceki şifre değişmiş ise), birisi senin şifreni değiştiriyordur.

Bunu önlemek için; geçerli şifrenizi değiştiriniz.
[u][color="#0000FF"][b]https://adslkota.turktelekom.com.tr/adslkota/login_tr.jsp[/b][/color][/u]

Tabi şifreni değiştirdikten sonra modemine, yeni şifrenide yazmalısın...
[hr]Ayrıca modeminin girişinede şifre vermelisin. Şifre vermez isen, modemine yerel ağ veyahut internet üzerinden erişilip şifren alınabilir.

Bazı bölgelerde halen ttnetin açıkları bulunmaktadır. Yani kotalı bir kişi senin kullanıcı bilgilerin ile internete çıkış yapıyor olabilir.
Haliyle indirdiği veri miktarı senin kotana yansıtılır...
Umarım anlamıştırsın, kolay gelsin...

blue_life demek istediğini anladım ama şöyle anlatayım
ben kablosuz ağ şifresini değiştirirken modemin normal şifresini değiştirmişim.ondan sonra net kesilmeye basladı ttnet i aradım bnm değiştirdiğim şifreyi söylediler onu girdim fakat internete bağlanadım.Daha sonra telekoma arıza kaydı bıraktım.Onlarda kullanıcı bilgileri hatalı girilmiş dediler ve bana değiştirmeden önce kullandığım şifreyi söylediler onu girdim bağlanıyorum fakat kesinti oluyor haftada birde hatalı kullanıcı adı diyor tekrar giriyorum öle düzeliyor.
Birde ev telefonunu açtığım seste cızırtı oluyor ondanda kaynaklanabilir dediler.