Jump to content

Bu Çağrıyı Sakın Cevaplamayın

mucit41
 Share

Recommended Posts

[b]Konu Başlığı :[/b] [b] [color="#FF0000"] Bu çağrıyı sakın cevaplamayın [/color] [/b]

[b][u]Kaynak Linki :[/b][/u]

[code] http://www.rotahaber.com/Bu-cagriyi-sakin-cevaplamayin_211427.html[/code]

[b]Konu Tarihi:[/b] [b]01.10.2011[/b]

[quote] [size="3"][b] Kontörlerinize ve dakikada 50 dolarınıza veda etmek istemiyorsanız bu haberi dikkatle okuyun. [/b][/size]

[img]http://img.vol.io/rotahaber/newpics/news/011020111033322979719.jpg[/img]

[color="#FF0000"]+359 +393[/color] alan kodu ile size çağrı atarlar sasakın açmayın ve geri aramayın kontörlerinize ve dakikada 50 Dolara veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

Son günlerde yapılan araştırmada, Bulgaristan alan kodu olan [color="#FF0000"]+359 [/color]numaralarıyla cep telefonunuza gelen [color="#FF0000"]+ 393[/color] ve [color="#FF0000"]+ 359 [/color]alan kodlu çağrıları dikkate almamanız konusunda öneride bulunulmasında fayda var.

Bir çok kişin günün değişik saatlerinde gelen bu çağrılar vatandaşı bezdirdiği gibi bazı insanların soyulmasına da neden oluyor. Şikayet durumuda Emniyet birimlerinin de fazla yapacak birşeyleri olmuyor. Çünkü vatandaş kendisi aramış oluyor.

Sizin de cep telefonunuza böyle bir çağrı geldiğinde kesinlikle dönüş yapmayın. Bu kişi ya da kişiler gsm operatörleriyle nasıl bir anlaşma yapmışlarsa artık anlamak mümkün değil. İlk akla gelen şu kontörlere göz diken sahte çıkarcı siteler oluyor. Bunlar işi biraz daha büyütüp profesyonelleştirmişler ve hırsızlık işlemini online yapar olmuşlar...

Bahsi geçen alan kodunu gördüğünüzde tekrar dönüş yapmayın veya mesaj göndermeyin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

[/quote]

[quote name='kskmehmet' date='02 October 2011 - 01:00 ' timestamp='1317506442' post='1088341']
Geçen babamı aramışlar yazık anlamamış açmış tabi bir tane kız aramış güya Bulgaristan'dan kaçmak istiyomuş yardım edin filan demiş babama :) tam o sırada ben gördüm babamı hemen kapattırdım.
[/quote]

2 gün önce benide aradılar , aynı terane :) ama süper azarladımki yüzüme kapadı :D