Jump to content

Bilgisayarda Ekran Kartı Var Ama Tanınmıyor

STeRK
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bugün bir tane arkadaşıma ggitim baktım ekran kartı yerinde ama ''dxdiag'' açtım baktım ekran kartıyla ile ilgili bir şey yok acaba driveri mi yüklenmemiş. bir de bilgisayarda ekran kartı olmadığı için donuyor görüntüsü bulanık gösteriyor.

[font=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif][size=2][b][color="#696969"]Mavi ekran hatasının Ekran kartı ile ilgisi yok denecek kadar azdır. Eğer Ram'ler yerine tam oturmamış ise bunları kontrol edin. Mavi ekran hatası genellikle Ram'lerden kaynaklanır. Slota tam oturmadığı zaman veya bir yanı girip diğer yanı girmediği zaman kararsızlık nedeni ile bu hatayı verebilir. No video input ( Video girişi yok ) anlamındadır. Video girişi yok hatası ile ilk akla gelen monitor uyumsuzluğudur. Bu DVI, VGA ve ekran kartı ile ilgilidir.

Ayrıca Prescott 800 Anakartların HD ekran kartları ile uyumu yoktur. Onun için ATI HD 3560'ye uygunbir Anakart almanız gerekir. Prescott 800'ün üretimi zaten dünya genelinde durmuş durumdadır. Zaten bu Anakart VGA ve DirectX 7.0'dır ve Integrated VIA UniChrome Pro entegrelidir. ATI HD 3650 DirectX 10.1 desteklidir. Ayrıca 3650 x8 ve Prescott 800'de PCI Express x16 slotu olduğu için ekran kartı desteklenmez. Onun için Anakartı değiştirdiğiniz zaman sorununuz çözülecektir.[/color][/b][/size][/font]

[quote name='MeRquiK' date='04 October 2011 - 18:47 ' timestamp='1317743225' post='1089599']
Driver Yüklenmemiş
[/quote]
tamamda driverini bulacam ama onda net yok oda var hacı bu arada nasılsın

[b]Mystry-Man[/b]
yorumun için saol ama ramlar tam yerinde mavi ekran hatası vermiyor sadece bilgisayar donuyor

[quote name='STeRK' date='04 October 2011 - 18:30 ' timestamp='1317742256' post='1089592']
arkadaşlar bugün bir tane arkadaşıma ggitim baktım ekran kartı yerinde ama ''dxdiag'' açtım baktım ekran kartıyla ile ilgili bir şey yok acaba driveri mi yüklenmemiş. bir de bilgisayarda ekran kartı olmadığı için donuyor görüntüsü bulanık gösteriyor.
[/quote]
Driver yüklü değildir.Ekran kartının marka, numarasını verirsen yardımcı olmaya çalışırız.

Edited by ReaLyMaN