Jump to content

Sistem Ve Yazılım

NotToday
 Share

Recommended Posts

Aşağıdaki sisteme Win 7 Home Premium Tr x94 yüklü fakat ben xp çevirmek istedim hem driver sorunum oldu hemde ram 2bg okuyor.Win xp x32 yüklediydim ben bu sisteme nasıl xğ yükleyebilirim?

CASPER CD.VTI2600A
İşlemci Markası : INTEL
İşlemci Teknolojisi : Intel® Core™ i7
İşlemci Numarası : i7 2600
İşlemci Hızı : 3.4 Ghz
İşlemci Ön Bellek : 8 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi: 6 GB
Hafıza (RAM) Tipi : DDR3
Hafıza Bus Hızı : 1333 MHz
Sabit Disk Kapasitesi : 1 TB
HD I/O : SATA II
Ekran Kartı Hafızası : 1024 Mb
VGA Chipset Markası : ATI
VGA Chipset Modeli : HD6750
Optik Sürücü : DVD±RW

[quote name='haykobrk' date='08 October 2011 - 21:08 ' timestamp='1318097317' post='1091939']
gel bilgisayarları takas yapak benım ısletım sıstemı xp var mısın saka bır yana hayalımdekı makına dıyebılırım... xp sacma olur bence win 7 x64 ultımate yukle en ıyısı win 8 cıkıncada win 8 yukle... var mısın takasa ? :D
[/quote]
Sistem gerçekten güzel.Ama bazı yazılımda problem çıkartıyor iki işletim sistemi kullanımayı planlıyodum.Takas edek ya bu win7 alışana kadar beni sinir hastası etti zaten :).Dediğin gibi win8 tr bekliyorum

[quote name='pixokid' date='08 October 2011 - 21:09 ' timestamp='1318097385' post='1091941']
hangi akla hizmet xp ye dönüş anlamak mümkün değil
[/quote]
Flood yapmamaya özen göster !

Edited by ReaLyMaN

şakayı bırakıp arkadaşa yardımcı olsanız daha güzel olucak. win7 kurulu ve 2gb görüyo diosan ramlerınde bi sorun olabilir.xp kurulu olsaydı tamam derdim fakat win7 de ramleri görmesi gerekir. ayrıca windows xp kurma böyle bi sistemi tam performanslı olarak win7 kullan zaten xp kursanda 6gb rami gene göremiyeceksin xp en fazla 3gb görüyor.

[quote name='Unexpected' date='09 October 2011 - 01:11 ' timestamp='1318111889' post='1092072']
şakayı bırakıp arkadaşa yardımcı olsanız daha güzel olucak. win7 kurulu ve 2gb görüyo diosan ramlerınde bi sorun olabilir.xp kurulu olsaydı tamam derdim fakat win7 de ramleri görmesi gerekir. ayrıca windows xp kurma böyle bi sistemi tam performanslı olarak win7 kullan zaten xp kursanda 6gb rami gene göremiyeceksin xp en fazla 3gb görüyor.
[/quote]
Zaten xp 32bit 2gb görüyor.win7 home premiumda problem.Sistemi xp 64 bit yapsam kaç gb okur acaba?

Arkadaşlar bilgi sahibi olup konuşsak daha iyi olur;

[code]http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb457053.aspx#EFAA[/code]

64 bit ile 32 bit arasında kullanılan ram farklarını görebilirsiniz.

Link tüm windows sürümleri için.

[code]http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778%28v=vs.85%29.aspx[/code]