Jump to content

Plus Linux Geliştirici Alımı-13 Ekim Son Gün

nano68
 Share

Recommended Posts

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[size="4"][color="#2E8B57"]@Nano68 [/color][/size]
Kardeşim inan böyle bir çalışmaya katılmak çoooook isterdim.
Daha öncede belirttiğim gibi. Sisteme linux kurdum çok kastı. Sırf bu yüzden sinirlendim. 160 tl mafraf yapıp anakart+4gb ram aldım.

Bu çalışmana katılamayacağım. Çünkü önümde YGS engeli var. Önce sınav.
Ama şunu bil keşke diyorum böyle çalışmanın içerisinde olabilseydim.

Katılsaydım size ne gibi faydam dokunurdu hemen onu söyliyeyim.
Ben görsellik hastasıyım. +PLUS LİNUX sistemine güzel görsellikler kazandırabilirdim.

Nisan ayından sonra beni kabul edersen olabilir. Tabi senin için çok geç bir süre değilse.
Malum YGS sınavı Nisan ayında.

Linuxu o kadar merak ediyorumki anlatamam. Androide başlayalı 5ay kadar oluyor.
Kendi çapımda androide temalar oluşturuyorum. Fakat sadece MIUI ortamında çalışıyor temalarım.

[quote name='&ULTİMATE&' date='10 October 2011 - 18:58 ' timestamp='1318273132' post='1093275']
[size="4"][color="#2E8B57"]@Nano68 [/color][/size]
Kardeşim inan böyle bir çalışmaya katılmak çoooook isterdim.
Daha öncede belirttiğim gibi. Sisteme linux kurdum çok kastı. Sırf bu yüzden sinirlendim. 160 tl mafraf yapıp anakart+4gb ram aldım.

Bu çalışmana katılamayacağım. Çünkü önümde YGS engeli var. Önce sınav.
Ama şunu bil keşke diyorum böyle çalışmanın içerisinde olabilseydim.

Katılsaydım size ne gibi faydam dokunurdu hemen onu söyliyeyim.
Ben görsellik hastasıyım. +PLUS LİNUX sistemine güzel görsellikler kazandırabilirdim.

Nisan ayından sonra beni kabul edersen olabilir. Tabi senin için çok geç bir süre değilse.
Malum YGS sınavı Nisan ayında.

Linuxu o kadar merak ediyorumki anlatamam. Androide başlayalı 5ay kadar oluyor.
Kendi çapımda androide temalar oluşturuyorum. Fakat sadece MIUI ortamında çalışıyor temalarım.
[/quote]

tmm sen ilk sürümde olmazsın ama ikinci sürüm haziran ayında ona katılırsın :)

Başvuru:Test Ekibi Ve Tasarım + Gelişitiricilik

Kullandığınız Dağıtım:Opensuse Ve SerapLinux (Not Kendi Sistemim) Böyle Bir Tecrübem Var Linux kernelden sıfırdan Yapılöış Basit bir Sistem slax gibi Diyebiliriz

Ne yapacaksınız: Web sitesi Ve Grafiklerinin Ayrıca Uygulama Yapıcagım (örnek Moziilanın Son sürümünü Bu Sisteme Editleyecegim gibi )

Ne biliyorsunuz: Photoshop Asp PHp Autplay (ileri Düzey) - Autoit Vbnet Flash (orta Düzey) - diger progrmalarları hakkında genel Bilgi

Kendinizi Tanıtın: Lise Son Ögrencisiyim Haftada Bir Olsada Nette Ogün 24 saat boyunca iliglenirim Bilgisayar Biligim (Üst Düzey)

Not :kendi Linux sistemindeki Kendi Grafikler lerimim ve Splash dosyalarının Verecegim Guruba alınırsam Ayrıca Hostunun Siz Alın site Tasarımını Ben yapayım Bir Linux sitesi

Not Gnome Bilmiyorum Ama Benim Sistem Kde 3 ile yapılmıştı 2009 yılında yapatum Şuan Kulanıyorum 64 mb ekran karı olan bilgisayrda bile sorun çıkarmıyor Ram (128) Ve Yeni Nesillerde Çok Hızlı

[quote name='baris_42' date='11 October 2011 - 16:14 ' timestamp='1318349682' post='1093623']
Başvuru:Test Ekibi Ve Tasarım + Gelişitiricilik

Kullandığınız Dağıtım:Opensuse Ve SerapLinux (Not Kendi Sistemim) Böyle Bir Tecrübem Var Linux kernelden sıfırdan Yapılöış Basit bir Sistem slax gibi Diyebiliriz

Ne yapacaksınız: Web sitesi Ve Grafiklerinin Ayrıca Uygulama Yapıcagım (örnek Moziilanın Son sürümünü Bu Sisteme Editleyecegim gibi )

Ne biliyorsunuz: Photoshop Asp PHp Autplay (ileri Düzey) - Autoit Vbnet Flash (orta Düzey) - diger progrmalarları hakkında genel Bilgi

Kendinizi Tanıtın: Lise Son Ögrencisiyim Haftada Bir Olsada Nette Ogün 24 saat boyunca iliglenirim Bilgisayar Biligim (Üst Düzey)

Not :kendi Linux sistemindeki Kendi Grafikler lerimim ve Splash dosyalarının Verecegim Guruba alınırsam Ayrıca Hostunun Siz Alın site Tasarımını Ben yapayım Bir Linux sitesit Gnome Bilmiyorum Ama Benim Sistem Kde 3 ile yapılmıştı 2009 yılında yapatum Şuan Kulanıyorum 64 mb ekran karı olan bilgisayrda bile sorun çıkarmıyor Ram (128) Ve Yeni Nesillerde Çok Hızlı

Not Gnome Bilmiyorum Ama Benim Sistem Kde 3 ile yapılmıştı 2009 yılında yapatum Şuan Kulanıyorum 64 mb ekran karı olan bilgisayrda bile sorun çıkarmıyor Ram (128) Ve Yeni Nesillerde Çok Hızlı
[/quote]
ALındınız baya bilginiz var heralde :) Şu serap Linuxa bakabilirmiyiz :)
Kernel derleyebiliyor musunuz o zaman bana bi pm ile e-mailinizi atarmısınız

Edited by nano68

Başvuru:Programlama ve Geliştiricilik
Kullandığınız Dağıtım:openSuse - KDE
Kullandığınız Sürüm:11.4
Ne yapacaksınız: programları yazabilirim(kulaga acik mal geliyo da açıklayacam şimdi :p )
Ne biliyorsunuz: C - C++ - Java
Kendinizi Tanıtın: TOBB ETÜ de Bilgisayar Mühendisligi okumaktayım(2. sınıf) Bu dönemki derslerim kodlama içermeyen dersler(otomata, mantıksal devre tasarımı vs) ve ders sayım az. Bu yüzden bayagı boş vaktim var. Linux uzun zamandır kullanıyorum, ancak pek bilgim oldugunu söyleyemem (konsol komutlarıyla sınırlı). Kernel i ile ilgili hele hiç bir bilgim yok.
Saydıgım diller de GUI'si ile beraber program geliştirebilirim. Tabi bir image editor ya da bi network manager yaz desen yazamayabilirim.Ama her türlü ögrenmeye açığım. Gerekirse yeni diller öğrenebilirim. Bu konuda sorun çekeceğimi zannetmiyorum. Demem o ki boş vaktim çok. Hem kendime hem de size yararlı işler yapabilirim.
Bir işe yaramaz ama algoritma tasarımı ve sayı teorisine baglı algoritmalarda baya bi deneyimim var.

öncelikle günaydın tüm tnctr ekibi ve tnctr ciler hocam şimdiden hayırlı uğurlu olsun bazen bazı üyeler insanın şevkini kırabilir ama sen aldırma sonuçta eleştirinin hepsi iyi olacak değil kötüsüde olacakki sen hataların varsa bunu göreceksin. anladığım kadarı ile ubuntu üzerinde işlemler yaparak yeni bir linux dağıtımı yapmaya calışıyorsunuz. Çok güzel sizi tebrik ederim. ubuntuyu geliştirmek yerine debianı secseydiniz daha iyi olurdu cünkü ubuntu debian tabanlı bir sistem. sizin yaptığınız linux mintin devamı niteliğinde olacak o zaman. ubuntuda devam edecekseniz size tavsiyem kullanacağınız temayı ve simgeleri windows 8 e göre dizayn edin derim ben hem yeni başlıyanlar icin zorluk çekmezler hemde rahat olur. zaten android gibi olacak demişsiniz bir mesajda eğer öyleyse windows 8 makyajı yapmanız sizin lehinize olur. böylece windows kullananlardan da bazılarını etkiliyebilirsiniz. Bazen kızarlar bu teklife linux, linux gibi olmalı diye windows taklitini sevmezler lakin kim kimi taklit ediyor derseniz windowsun coğu şeyi linuxten aldığını kimse inkar edemez.ben de katılmak isterim lakin c# da daha yeniyim accesse bile yeni başladımki (gülmeyin kafanızı kırarım vallaha uyuşturmadanda dikerim.ne yapayım daha yeni öğreniyoz :pardon: )ama debian mint ubuntu pardus madriva kubuntu suse nin tüm versiyonlarını kullanmış biri olarak şöyle söyleyim debian üzerine yapsanız daha iyi olur kanaatindeyim. kolay gelsin çalışmalarınızda tüm tnctr ekibi ve tnctr ciler

Edited by saglikci_salih

[quote name='canoz92' date='12 October 2011 - 00:18 ' timestamp='1318378732' post='1093855']
Başvuru:Programlama ve Geliştiricilik
Kullandığınız Dağıtım:openSuse - KDE
Kullandığınız Sürüm:11.4
Ne yapacaksınız: programları yazabilirim(kulaga acik mal geliyo da açıklayacam şimdi :p )
Ne biliyorsunuz: C - C++ - Java
Kendinizi Tanıtın: TOBB ETÜ de Bilgisayar Mühendisligi okumaktayım(2. sınıf) Bu dönemki derslerim kodlama içermeyen dersler(otomata, mantıksal devre tasarımı vs) ve ders sayım az. Bu yüzden bayagı boş vaktim var. Linux uzun zamandır kullanıyorum, ancak pek bilgim oldugunu söyleyemem (konsol komutlarıyla sınırlı). Kernel i ile ilgili hele hiç bir bilgim yok.
Saydıgım diller de GUI'si ile beraber program geliştirebilirim. Tabi bir image editor ya da bi network manager yaz desen yazamayabilirim.Ama her türlü ögrenmeye açığım. Gerekirse yeni diller öğrenebilirim. Bu konuda sorun çekeceğimi zannetmiyorum. Demem o ki boş vaktim çok. Hem kendime hem de size yararlı işler yapabilirim.
Bir işe yaramaz ama algoritma tasarımı ve sayı teorisine baglı algoritmalarda baya bi deneyimim var.
[/quote]
Alındınız çok iyi işler bunlar :) bişi sorcam bi resim görüntüleyici veya kurulum programı yazabilirmisiniz

Demek istediğim kendi başıma başladım diyorsun ama başladığın şey nerde? Konunda sadece eleman alıcam form doldur ben seni ararım demişsin resmen.

[b]-Yapılacak işler ne,oluşturulacak yazılımlar yada ekipmanlar neler?
-Gelişim aşaması ne alemde sen nerde bıraktın?
-Ekibine katılacaklar kiminle muhattap olacak,iletişim nerde sağlanacak?
-Ekip çalışma süresi tadribi ne kadar,betanızı ne zaman yayınlayacaksınız?
-Çalışma başlangıcı nedir,toplam alım yapacağın kişi saysı nedir?
-Bu insanlara çalışmaları karşılığı ne vaad ediyorsun?
-Dağıtım yapacak mısın,yada dağıtımı nasıl yapacaksın?
-Sponsor buldum demişsin,sponsorun kim,ne kadar destek verecek,oluşumun toplam maliyeti nedir ve ne kadarını sponsor ne kadarını sen karşılıyorsun?
-Sistem Türkçe olacaksa bu senin Türkçen ile mi olacak?
-Web sitesi demişsin,kurulumu 10 dakikalık iş olan web sitesi neden çalışma başlangıcından ilk önce açılmadıda şimdi sıfır bilgili temeli açıklanmamış bir proje için site kuruluyor?[/b]

Vesaire vesaire gibi soruları olabilir insanların ki vardırda.Sen sadece vasıfsız eleman alımlarındaki gibi form doldurtuyorsun ama konu sunumunda zerre bilgi yok.İşte bunun için insanlar gelişme yada yapılmış olanın görüntülerini görmek ister.Microsoft bile ara sıra sızdırır bi kaç görüntü,sürüm numarası olsun logon olsun bişey olsun sızdırır.Sen sorularımın cevaplarını bana verebilmiş misin? Hayır. Demekki kimseye,hatta kurmaya çalıştığın ekibinede verememişsin.O zaman burda bi yanlışlık var.

[quote name='nano68' date='12 October 2011 - 10:22 ' timestamp='1318414937' post='1093926']
Alındınız çok iyi işler bunlar :) bişi sorcam bi resim görüntüleyici veya kurulum programı yazabilirmisiniz
[/quote]

Teşekkürler :)

Zoom,rotate vs tarzı şeyleri yapan bi resim görüntüleyici yazabilirim. Kurulum programından kastını anlayamadım ?

-Yapılacak işler ne,oluşturulacak yazılımlar yada ekipmanlar neler?
->İlk sürümde görsellik ve kararlılık düşünüyorum.İlerki sürümlerde kendi programlarımızı yapmaya çalışacağız.
-Gelişim aşaması ne alemde sen nerde bıraktın?
->Şu anda Windowstan kurulum münüsü hazırladım hocamla ingilizce hazırlıyoruz.Şu anda Ubuntu 11.10 'u bekliyoruz
-Ekibine katılacaklar kiminle muhattap olacak,iletişim nerde sağlanacak?
->Freenode irc ve sponsorun kuracağı sitede
-Ekip çalışma süresi tadribi ne kadar,betanızı ne zaman yayınlayacaksınız?
->Aralığın başı gibi inşallah
-Çalışma başlangıcı nedir,toplam alım yapacağın kişi saysı nedir?
->Başlangiç derken anlayamadım alım yapılacak kişi sınırsız
-Bu insanlara çalışmaları karşılığı ne vaad ediyorsun?
->Sitede yayınlanma falan bu işte gönülülük esastır
-Dağıtım yapacak mısın,yada dağıtımı nasıl yapacaksın?
->Yapacağız cd yi değiştirerek ve remastersysden yardım alacağız
-Sponsor buldum demişsin,sponsorun kim,ne kadar destek verecek,oluşumun toplam maliyeti nedir ve ne kadarını sponsor ne kadarını sen karşılıyorsun?
->Sponsor bize bi site verecek
-Sistem Türkçe olacaksa bu senin Türkçen ile mi olacak?
->Hayır programlar yazıldıktan sonra tr hocam tarafından kontrolden geçecek.ingzce ise ingilizce hocamdan
-Web sitesi demişsin,kurulumu 10 dakikalık iş olan web sitesi neden çalışma başlangıcından ilk önce açılmadıda şimdi sıfır bilgili temeli açıklanmamış bir proje için site kuruluyor?
-> Site sponsor yaptı :) Ordan konuşacaz PiperMail ve web chat ile bide Mesengerden

Cevap verdim :)

Edited by nano68

Şu anda sınırsız ama yarın alımları durdurmayı düşünüyorum yarından sonra şıp diye değil bize destek veren bi süre sonra geliştirici olabilecek
ilk mesaja soruları ve cevapları ekledim :)

Edited by nano68