Jump to content

Flash Disk Anlamsız Bir Hata?

mummy1990
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar iyi çalışmalar. Kendim corsair mini voyager 16gb flash disk kullanıyorum ve yıllardır çok memnunum... çoğu kişide bilir hem data aktarım hemde sağlamlık olarak corsair çok kalitelidir. fakat...

Bir arkadaşıma da aynısından aldırdım. tabi öv öv bitiremedim. Arkadaşım 1 ay vs kullandı sorun yok. ama bu gün anlamsız bir şekilde bir hata meydana geldi. flash gene sorunsuz çalışırken çıkar bi kaç saat sonra tak işleminden sonra "corsair mini voyager" olarak aygıt yöneticisinde görünmesi gerekirken "xxxxxxxx u167 controller" şeklinde görünüyor. ve flasha bişey yüklenip silinmesi engelleniyor. 0 bayt olarak görünüyor. tıpkı card readerde kart olmazda erişim engellendi hatası gibi.

garantiye gidip değişmesi veya tamir edilmesi vs. hiç önemli değil. önemli olan içindekiler. önemli hesaplar var içerisinde. bunu düzeltmeyi bilen arkadaşlar lütfen yardım etsinler. belki daha önce sizinde başınıza gelmiştir..
Flash disk bozuk desem hiç çalışmaz anlarım. ama isim değişikliği yapması sanki virüsmüş gibi geliyor. eğer öyleyse nasıl düzelticez... lütfen yardımlarınızı esirgemeyin...

kendi sitesinden verdiği bir yazılım vardı [code]http://www.corsair.com/media/cms/drivers/Ultimate_Bootable_Flash_Drive_Tool.zip[/code]
bunu deneyip biçimlendirirseniz sorun çözülebilir
[color="#8B0000"]pardon içindeki verilerde silinecek unutmuşum[/color]
ama sonra veri kurtarma yazılımı deniyebilirsiniz buda riskli tabi

Edited by D21

Flash diskin firmware'i bozulmuş. Fabrika ayarlarına dönüş yapılabilir ancak. İçerisindeki veriler büyük ihtimalle kurtarılamaz ama yinede denemekte fayda var. Bazı chip üreticileri recovery yazılımları çıkarabiliyorlar.

[quote name='D21' date='13 October 2011 - 19:04 ' timestamp='1318532664' post='1094612']
kendi sitesinden verdiği bir yazılım vardı [code]http://www.corsair.com/media/cms/drivers/Ultimate_Bootable_Flash_Drive_Tool.zip[/code]
bunu deneyip biçimlendirirseniz sorun çözülebilir
[color="#8B0000"]pardon içindeki verilerde silinecek unutmuşum[/color]
ama sonra veri kurtarma yazılımı deniyebilirsiniz buda riskli tabi
[/quote]

işe yaramadı
"An error (1) occured while executing syslinux.
Your USB flash drive won't be bootable..." uyarısı var

pardus ile dene o windows a oranla bir çok sorunlu donanımı açabiliyor belgelerinizi alırsınız sonra servise yolarsınız yada o an biçimlendirebiliyorsanız biçimlendirip sorunu kökten haledebilirsiniz

eger bu yöntem işe yaramasa servise gönderin durumu söyleyin anlayış göstericeklerdir belki hafızayı alıp saglam bir tanenin içe koyup bilgilerinizi bu şekilde alabilirler

• 4 hafta sonra ...

Bende vatan bilgisayardan aldığım [img]http://i.imgur.com/IEMIe.jpg[/img]

CORSAIR 16GB VOYAGER USB 3.0 BELLEK dün bozuldu bilgisayara taktığımda biçimlendir uyarısı geliyor biçimlendiriyorum biçimlendirilemedi uyarısı veriyordu vatan bilgisayara gittim faturası ve garanti belgesini istediler fatura ve garanti belgelerini bulamadığım için yok dedim , o halde yardımcı olamayız dediler.
Bende corsair'in kendi sitesinden mail attım 5 gün içinde dönecekler bakalım ne olacak?

ubuntu ile çözmeye çalıştım olmadı mac 10.6.8 ile uğraştık erase falan yaptık kısabir süre çalıştı ve aynı hataları vermeye devam etti :( ilk defa aldığım bir ürünün faturasını saklamadım garanti, belgeleri de kayıp üstüne soğuk su içmeyiz inşaalah