Jump to content

Harici-Hddimden-Xp-Ve-7-Kurulumu Yapabilirmiyim

byxxl
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar benim bir problemim olucaktı, internette bir çok araştırmalar yaptım. USB'den atarken problemim yok fakat, benim aklımda olan olay internet üzerinde bulamadım. İsterseniz anlatayım, harici harddiskimi 3 bölüme bölmek istiyorum, ve birinde xp diğerinde 7 ve ötekinde program ve yedeklerimi barındırmak istiyorum. Bu şekilde parçaladım harddiski 3'e fakat başlangıçda sadece harddiskimi görüyor. hangi harddiski göreceğini göstermiyor. Böyle bir harddisk oluşturmam mümkün mü, Umarım anlatabilmişimdir. İyi çalışmalar..

eğer 2 işletim sistemini kuracaksan xp cd taktığın zaman dual boot olarak kuracaksın. önce xp cd cdrom tak ondan sonra windows xp yükle linkine tıkla bir sürü kurulum programının giriş dosyalarını yüklenmesini bekledikten sonra ekran kurulum programını ikinci adımını göreceksin bu adımda kurulum türünü belirmeniz istenecektir yükleme türünü yeni kurulum(gelişmiş) olarak işaretliyorsun ondan sonra ileri tuşuna basıyorsun artık normal xp kurduğun gibi devam ediyorsun xp kurulumu bittiği zaman eski işletim sistemin aynen kalıyor.

[size="5"][color="#FF0000"]EasyBCD [/color][/size] Proğramını Ariyorsun Sen
Çift Oturum İstiyorsun Misal Bilgisayar Acılırken Multiboot gibi Acılıs ekranı Geliyor XP'yi Seçiyorsun XP Acılıyor
Windows 7'yi Seçiyorsun Windows7 Acılıyor. Proğramı Dene ben öyle Kullanıyorum Özelden yardım Ederim yapamazsan iletişime geç Yeterli Dostum

[quote name='ReaLyMaN' date='15 October 2011 - 19:47 ' timestamp='1318708035' post='1095689']
eğer 2 işletim sistemini kuracaksan xp cd taktığın zaman dual boot olarak kuracaksın. önce xp cd cdrom tak ondan sonra windows xp yükle linkine tıkla bir sürü kurulum programının giriş dosyalarını yüklenmesini bekledikten sonra ekran kurulum programını ikinci adımını göreceksin bu adımda kurulum türünü belirmeniz istenecektir yükleme türünü yeni kurulum(gelişmiş) olarak işaretliyorsun ondan sonra ileri tuşuna basıyorsun artık normal xp kurduğun gibi devam ediyorsun xp kurulumu bittiği zaman eski işletim sistemin aynen kalıyor.
[/quote]
Hocam, asıl amacım o xp ve 7 partitiondan, başka bir pc ye kurul yapmak. örneğin benim pc 7 yi kaldırmaz xp kurmam gerekecek . harici hdd nin xp olan kısmını kullanıp pc me xp yi kuracağım.

@byxxl

Ayrı ayrı bölümlere gerek olmadan da tek bölüm üzerinden xp-vista-w7 kurulumunu harici diskinden yapabilirsin.
Ben bunun için isodan kurulum yöntemini kullanıyorum. Vista - W7 yi açıktanda sorunsuz çalışıyor tabi.
Aşağıdaki konuları incele...

[tnctr='topic/100852-cddvd-hdd-ve-usb-icin-multiboot-hazyrlamak']Ikinci mesaja bak![/tnctr]
[tnctr='topic/173188-iso-dosyasyndan-xp2003-kurulum-projesi']Iso Dosyasından XP Kurmak[/tnctr]
[tnctr='topic/159142-multiboot-menusunde-birden-fazla-vist-win7']Iso Dosyasından Vista - W7 Kurmak[/tnctr]

[quote name='blue_life' date='16 October 2011 - 07:54 ' timestamp='1318751654' post='1095859']
@byxxl

Ayrı ayrı bölümlere gerek olmadan da tek bölüm üzerinden xp-vista-w7 kurulumunu harici diskinden yapabilirsin.
Ben bunun için isodan kurulum yöntemini kullanıyorum. Vista - W7 yi açıktanda sorunsuz çalışıyor tabi.
Aşağıdaki konuları incele...

[tnctr='topic/100852-cddvd-hdd-ve-usb-icin-multiboot-hazyrlamak']Ikinci mesaja bak![/tnctr]
[tnctr='topic/173188-iso-dosyasyndan-xp2003-kurulum-projesi']Iso Dosyasından XP Kurmak[/tnctr]
[tnctr='topic/159142-multiboot-menusunde-birden-fazla-vist-win7']Iso Dosyasından Vista - W7 Kurmak[/tnctr]
[/quote]
Hocam çok teşekkür ederim istediğim şey işte buydu, Çok Teşekkürler Allah Razı Olsun :)