Jump to content

Acer Aspire 5742G Ekran Kartı Sorunu

ozimera
 Share

Recommended Posts

[quote name='MeRquiK' date='18 October 2011 - 17:51 ' timestamp='1318960305' post='1097217']
NWDİA SİTESİNDEN İndirebilirsin ...
[/quote]

ekran kartı driver yüklü zaten

[quote name='nano68' date='18 October 2011 - 17:54 ' timestamp='1318960468' post='1097219']
fişe takılı olarak kullanırsan olur
[/quote]

zaten fişe takılı kullanıyorum da bence biraz alakasız bi cevap oldu

[quote name='ozimera' date='18 October 2011 - 18:22 ' timestamp='1318962173' post='1097260']
ekran kartı driver yüklü zaten

zaten fişe takılı kullanıyorum da bence biraz alakasız bi cevap oldu
[/quote]
valla arkadaşınki öyledi fişe takılıyken nvida normal iken intel devreye geçiyodu :)

optimus teknolojili bir bilgisayar oyun da falan değilsen internet te falan takılırken intel kullnır.3 boyutlu oyun gibi uygulamalarda nvidia devreye girer..Bios dan kapatılırsa kapatabilirsin.Benim Asus da optimus lu bios tan kapanmıyor bir kontrol et..

[quote name='yasak_ask' date='18 October 2011 - 21:24 ' timestamp='1318965845' post='1097313']
Arkadaşım aygıt yöneticisinde görüntüleme bağdaştırıcılarında 2 side görünüyorsa inteli devredışı bırakıp bir denermisin,sorun çıkartıyormu çıkartmıyormu.Çıkartmıyorsa öyle kullanabilirsin. Bir fikir...
[/quote]
intel görüntü yü aktarıyor öyle yaparsa pc ekranı kararır açmada baya zorlanır..

[quote name='dövücü' date='18 October 2011 - 19:31 ' timestamp='1318966271' post='1097320']
intel görüntü yü aktarıyor öyle yaparsa pc ekranı kararır açmada baya zorlanır..
[/quote]

Mantık yürüttüm sadece. Kullanmadım hiç çift ekran kartı, sonuçları konusunda bilgim yoktu. Bilgilendirdiğin için tşkler yoksa arkadaş mağdur olabilirdi. :)

[quote name='dövücü' date='18 October 2011 - 19:49 ' timestamp='1318967396' post='1097340']
son drivlerı yükle öyle kullan kartları saha iii olur senin için çünkü yeni bir teknoloji ..
[/quote]

bios'tan kapanmıyo
kesin net bi cevap yok sanırım soruma :wacko:

Kardeşim biostan kapatma olatı var ama intel açılır yine kanapanak olan geforce ekran kartı olur.
ayarları masa ustu sağ tık>ekran kartı ayarları>ordanda 3D ayarları>sadece ge force kart kullan diye menü olacak ona tıkladınmı windows açıldı itibari ile onboard ekran kartı devre dışı olur
Yanlız nvidia ekran kartı kullanmadıgım için bilemem(mobile hd5650 king)
2 ay once arkadaşım sormustu oyle yaptım tabi eklımda kalanlar sizin yine buna benzer olacaktır sağlıcakla.

donanımla ilgili sorun olursa özel mesaj (pm) Atabilirsin

[quote name='karma9899' date='19 October 2011 - 11:56 ' timestamp='1319025415' post='1097570']
Kardeşim biostan kapatma olatı var ama intel açılır yine kanapanak olan geforce ekran kartı olur.
ayarları masa ustu sağ tık>ekran kartı ayarları>ordanda 3D ayarları>sadece ge force kart kullan diye menü olacak ona tıkladınmı windows açıldı itibari ile onboard ekran kartı devre dışı olur
Yanlız nvidia ekran kartı kullanmadıgım için bilemem(mobile hd5650 king)
2 ay once arkadaşım sormustu oyle yaptım tabi eklımda kalanlar sizin yine buna benzer olacaktır sağlıcakla.

donanımla ilgili sorun olursa özel mesaj (pm) Atabilirsin
[/quote]

olmuyo

Zorun ney ki arkadaşım.Adamlar mis gibi optimus teknolojisini yapmışlar pilin ölmesin çabucak diye.eğer bir programı GPU ile çalıştırmak istiyorsan Nvidia Denetim Masasından ekle gitsin.Üslubum için kusura bakma kardeşim...

[quote name='mnahack' date='19 October 2011 - 20:30 ' timestamp='1319056227' post='1097862']
Zorun ney ki arkadaşım.Adamlar mis gibi optimus teknolojisini yapmışlar pilin ölmesin çabucak diye.eğer bir programı GPU ile çalıştırmak istiyorsan Nvidia Denetim Masasından ekle gitsin.Üslubum için kusura bakma kardeşim...
[/quote]

teşekkür edeerim bilgilendirmen için ancak basit bir cs1.8 açarken bile available memmorry less than 15 mb!!! uyarısı almak istemediğim için nvidia'yı çalıştırmak istiyorum
anlaşıldı sanırım ;)

[size="3"][b][color="#FF0000"]konu çözüldü, silinebilir[/color][/b][/size]

Edited by ozimera