Jump to content

Bilgisayarda Yaptığın Ayarları Geri Alabilme...

BeNefSE
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ilginç bir sorunum var.Dizüstü bilgisayarımı televizyona bağlamaya çalıştım hdmı kablosu ile.Ekran çözünürlüğü ayarlarını yapmaya çalışırken sadece karşı ekranda göster seçeneğini seçtim ve dizüstü bilgisayarımda görüntü gitti aksilik olarak televizyonda da görüntü yok bu defa.Kabloyu çıkardığımda ancak görüntü geliyor bilgisayara ama televizyona bağlı olmadığından ayarları değiştiremiyorum,kabloyu taktığımda ise blgisayar ekranı gidiyor ama teevizyona da ekran görüntüsü gelmediğinden ayarları değiştiremiyorum.Format atmaktan başka eski ayarları nasıl yapabilirim,eski ayarlara nasıl dönebilirim?....
Not:yani yalnızca masa 2 üzerinde göster modu etkin ama kabloyu takınca televizyondanda görüntü alamadığımdan bu ayarı değiştiremiyorum bu ayarı değiştirmem lazım... Edited by tmc200505

[quote name='wendor11' date='23 October 2011 - 12:20 ' timestamp='1319361635' post='1099709']
sistem geri yükliyerek yada güvenli kipde calıştırarak
[/quote]

Sistem geri yükleme denedim ayarları geri almıyor.Güvenli kipte denemedim denemekte fayda var...

hangi sistemi kullanıyosun bios ekranı geldikten sonra F5 Yada f8'e basarak güvenli modu ekranı geldiğinde alta vga modunu etkinleştir var onu enterle pc otomotikmen orjinal vga ayarlarına gelecektir. kolay gelsin

Edited by TaMeR

[quote name='tenekecezve' date='23 October 2011 - 15:22 ' timestamp='1319372521' post='1099839']
Ekran kartını kaldırıp geri kurmayı denedin mi?
[/quote]

Az önce denedim malesef sonuç aynı...
[quote name='TaMeR' date='23 October 2011 - 15:26 ' timestamp='1319372785' post='1099843']
hangi sistemi kullanıyosun bios ekranı geldikten sonra F5 Yada f8'e basarak güvenli modu ekranı geldiğinde alta vga modunu etkinleştir var onu enterle pc otomotikmen orjinal vga ayarlarına gelecektir. kolay gelsin
[/quote]
windows 7 yüklü vga modu yok o menüde....

[quote name='tenekecezve' date='23 October 2011 - 16:38 ' timestamp='1319377108' post='1099885']
Güvenli kipte açıp kaldırmayı dene. Normal kaldırırsan kalıntılar kalır. Olmazsa,

Ayarlarda kesin default ' çekme seçeneği vardır. Onu bulmaya çalış.
[/quote]
Bunuda denedim sonuç aynı.default ayarlarını bulmaya çalışıyorum...

Hocam vga modu xp de sen eğer o menuye girebiliyosrsan orda [color="#FF0000"]Düşük çözünürlüklü videoyu (640x480) etkinleştiri[/color] seç bilgisyar bu modta açıkır ve gereken ayarları tekrar yapabilme olanğı sağlar

[quote name='TaMeR' date='23 October 2011 - 17:31 ' timestamp='1319380286' post='1099911']
Hocam vga modu xp de sen eğer o menuye girebiliyosrsan orda [color="#FF0000"]Düşük çözünürlüklü videoyu (640x480) etkinleştiri[/color] seç bilgisyar bu modta açıkır ve gereken ayarları tekrar yapabilme olanğı sağlar
[/quote]
Vga modunu bulamayınca onu denedim yazmayı unutmuşum ama olmadı durum aynı malesef :)

Edited by tmc200505

[quote name='tmc200505' date='23 October 2011 - 16:33 ' timestamp='1319380404' post='1099914']
Vga modunu bulamayınca onu denedim yazmayı unutmuşum ama olmadı durum aynı malesef :)
[/quote]

Ozaman hocam şöyle bir önerim olacak ben cok bağladım benim tv arçelik 82 ben normal vga kablosuyla bağlıyorum benim tvde şöyle bir özellik var bağladıktan sonra tv kumadansı ile pc moduna geçiyor aksi halde göruntu alamıyorum demem oki eğer varsa sizede böyle bir özelik bi deneyin. aklımda başka bişey gelmiyo ben genelde böyle olan musterilerimikini xp ise vga modu ile w7 ise düşük çözürnülük ile halediyodum düşünüyorum vardır bir yolu bulunca yazarım dediğim gibi siz bir deneyin. tv kumandası üzerinden

[quote name='BrightBlade' date='23 October 2011 - 17:43 ' timestamp='1319381038' post='1099920']
Win7'nin ekran çözünürlüğü kısmından değil de, ekran kartının yönetim panelinden (Ati= Catalyst Control Center, Nvidia= Nvidia Control Panel) değiştirmeyi denediniz mi?
[/quote]
Evet denedim az önce varsayılan ayarlar var hepsini varsayılana yükledim ancak durum aynı tv ye bağlanınca 2. monitör kısmı geliyor o zaman varsayılana yükle demem lazım düzelmesi için ama kabloyu takınca hem bilgisayardan hem tv den görüntü alamıyorum...İlginç bir sorunum var biliyorum ama can sıkıcı ....

[quote name='TaMeR' date='23 October 2011 - 17:42 ' timestamp='1319380972' post='1099918']
Ozaman hocam şöyle bir önerim olacak ben cok bağladım benim tv arçelik 82 ben normal vga kablosuyla bağlıyorum benim tvde şöyle bir özellik var bağladıktan sonra tv kumadansı ile pc moduna geçiyor aksi halde göruntu alamıyorum demem oki eğer varsa sizede böyle bir özelik bi deneyin. aklımda başka bişey gelmiyo ben genelde böyle olan musterilerimikini xp ise vga modu ile w7 ise düşük çözürnülük ile halediyodum düşünüyorum vardır bir yolu bulunca yazarım dediğim gibi siz bir deneyin. tv kumandası üzerinden
[/quote]
Dediğiniz gibi tv modu aynı benimde arçelik kumandayla pc moduna geçmeden olmuyor zaten ama ben ekran çözünürlüğü ayarlarında sadece 2. monitörde göster diye seçenek vardı onu seçtim tamam dedim dedimki görüntü tv de olsun çözünürlüğünü ayarlayayım hem monitör hem tv de görüntü olsun ama o seçeneği seçince bilgisayrda gitmesi normaldi ama tv ye de görüntü gelmeyince bir anlık hatanın kurbanı oldum :)

[quote name='tmc200505' date='23 October 2011 - 17:05 ' timestamp='1319382308' post='1099932']
Dediğiniz gibi tv modu aynı benimde arçelik kumandayla pc moduna geçmeden olmuyor zaten ama ben ekran çözünürlüğü ayarlarında sadece 2. monitörde göster diye seçenek vardı onu seçtim tamam dedim dedimki görüntü tv de olsun çözünürlüğünü ayarlayayım hem monitör hem tv de görüntü olsun ama o seçeneği seçince bilgisayrda gitmesi normaldi ama tv ye de görüntü gelmeyince bir anlık hatanın kurbanı oldum :)
[/quote]

hocam aslında çözum çok basit ama kafam durdu bence siz format atmayın biraz bekleyin

Edited by TaMeR

[quote name='TaMeR' date='23 October 2011 - 18:08 ' timestamp='1319382509' post='1099938']
hocam aslında çözum çok basit ama kafam durdu bence siz format atmayın biraz bekleyin
[/quote]
Evet çok basittir eminim ama bir türlü olmuyor.zaten şimdi format atmayı düşünmüyorum çok acil olan birşey değil daha önce tv bağladım başka bilgisayarları ekran çözünürlüğü ile uğraşınca oluyordu ama bu defa sert kayaya tosladım...Bir fikir gelirse yazarsın dostum sağolasın...