Jump to content

bilgisayarım çöküyor sürekli

iceman28
 Share

Recommended Posts

makinem( intel core duo 2 1,86 ghz,1gb ram,samsung 160 gb harddisk,ati 256 mb ekran kartı,anakart foxconn P9657AA-8EKRS2H) bazen windows hiç açılmıyor sürekli hdd ışığı yanıyor,açılıncadada donuyor ve mavi ekranda kernel dll,virtual memory felan yazıyoo,beklemeye alıp açınca monitöre görüntü hiç vermiyoo,NTDLR eksik diyo bazen sorun ne olabilir yardım edin lütfen

Edited by iceman28

makinem( intel core duo 2 1,86 ghz,1gb ram,samsung 160 gb harddisk,ati 256 mb ekran kartı,anakart foxconn P9657AA-8EKRS2H) bazen windows hiç açılmıyor sürekli hdd ışığı yanıyor,açılıncadada donuyor ve mavi ekranda kernel dll,virtual memory felan yazıyoo,beklemeye alıp açınca monitöre görüntü hiç vermiyoo,NTDLR eksik diyo bazen sorun ne olabilir yardım edin lütfen

1-eger RAM birden fazla ise birini cikarip kullanmaya devam edin hata kayboluyorsa suc ram de. Ramleri takarken cikarirken elektrik akimi varken takmayin prizden cekin yani :-)

2-Bu hata bazan arizali hard diskten de kaynaklanabiliyor. Demystifying the 'Blue Screen of Death' adi altinda microsoft sitesinde bir izah var.

3-Hata bazan ne idugu belirsiz orijinal olmayan viruslu-hazirlanmis sistemden de kaynaklanabilir.

4-eger hata once yok idiyse sistemi yeniden kurmak gerek. bios pilini cikarip dinlendirmek fdisk ile diski silip herseyi guncellenmis bir antivirus ile yeniden kurmak. CIH virusu ve bazilari da bu hatayi verdirenlerden. Yine de arkadasin dedigi gibi hata ram de olabilir. Iyi bir bakmak lazim bazen azicik cikmis oluyor yerinden...

kolay gele

• 3 years yıl...

Yazmayayım dedim ama dayanamadım ...

Muhammet18 Senin derdin ne kardeş ?

2006/2007/2008 yılında yazılmış konuları tekrar hortlatıyorsun. ?

Yazdıklarını okuyorum evet mantıklı yani bilgilisin lakin bilgini POST kasmak için kullanmaya çalışmazsan daha faydalı olacaktır.