Jump to content

Svcpack.in_ Dönüşümü

Ömer_40
 Share

Recommended Posts

• 9 ay sonra...

[size=5][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Arkadaşlar katılımsız xp hazırlamak için metin belgisi açıp svcpack'ı düzenledim.[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Cd içerisine atmak için svcpack belgesini tekrar SVCPACK.IN_ şeklinde nasıl paketleyeceğim.[/font][/color][/size]

[size=5][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Arkadaşın sormuş olduğu işi nasıl yapabilirim.[/font][/color]SVCPACK klasörü içine programı ekledim.[/size]

[size=5]Usta 7ziple çıkardım sorunsuz; içeriğini değiştirdim,ve tekrar 7ziple paketlerken uzantı kısmından .7z deilde[/size] [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4]IN_ şeklinde yaptım olumlu sonuç alır mıyım acaba.[/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4]Bu arada forumdaki o konuyada yönlendiriseniz çok sevinirim.[/size][/font][/color]

[color=#0000ff][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][b]Denedim hemen ve yukarı yaptığım şekilde olmamış[/b][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4].[/size][/font][/color]

[b][size=5][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]başlat çalıştırdan cmd çalıştır[/font][/color][/size][/b]
[b][size=5][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]makecab c:\svcpack.inf c:\svcpack.in_ komutunu gir.[/font][/color][/size][/b]
[b][size=5][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Bu şekilde yapmayı deneyeceğim.[/font][/color][/size][/b]

Edited by digitall

[quote name='digitall' timestamp='1346445842' post='1236451']
Usta 7ziple çıkardım sorunsuz; içeriğini değiştirdim,ve tekrar 7ziple paketlerken uzantı kısmından .7z deilde IN_ şeklinde yaptım olumlu sonuç alır mıyım acaba.Bu arada forumdaki o konuyada yönlendiriseniz çok sevinirim.

Denedim hemen ve yukarı yaptığım şekilde olmamış.

başlat çalıştırdan cmd çalıştır
makecab c:\svcpack.inf c:\svcpack.in_ komutunu gir.
Bu şekilde yapmayı deneyeceğim.
[/quote]
Çalışacağını sanmıyorum. Yukarıdaki arkadaşın anlattığı gibi yap. Bahsettiğim konuda bu

[CODE]http://www.tnctr.com/topic/51236-toplu-expand-ve-makecab-komutlary/[/CODE]

Konu içinde bu iş için kullanılan küçük iki programcık paylaşmıştım onlarda işine yarar.

[size=5]Emeğinize sağlık anlatımlarınız için çok sağolun ufak bir sorum daha olacaktı.[/size]

[size=5]Varsayalım bende 10 tane sabit disk var ve harflarini bilmiyorum.(c,d, ...)[/size]
[size=5]Bilgisayarıma da 1 tane usb takılı durumda ve hepsinin içinde boot.ini dosyası var.[/size]
[size=5]USB'deki boot.ini hariç geri kalanlarında bulunan boot.ini dosyasının silinmesini istiyorum.[/size]
[size=5]Bunu yapabileceğim bir kod var mıdır ?[/size]

[CODE]del /f /q /s boot.ini[/CODE]

şeklinde bir cmd dosyası yapsan olabilirmiiii? emin değilim.

en kötü ihtimalle

[CODE]
del /f /q /s C:/boot.ini
del /f /q /s D:/boot.ini
del /f /q /s F:/boot.ini
del /f /q /s E:/boot.ini
del /f /q /s G:/boot.ini
[/CODE]

şeklinde sıralayıp gidersin. Bi ara xp yaparken kullandığım temizlik dosyası vardı. Aynen söylediğini yapıyordu, bulabilirsem yollarım.

[i]Tashih: USB'den silinmesin olayını dikkate almadım[/i]

Edited by TugruL